Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Cukiernia Tiramissu

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Fakt, więcej ciast jest w Tiramissu, co nie zmienia faktu, że Mielnik dostanie po du**e

Wracając do testowania, dziś jedliśmy paszteciki, ciasto w obu bardzo dobre
Paszteciki z kapustą dobre, farsz lekko ostry, dla żony za ostry... ale mi smakował
Paszteciki z mięsem bardzo dobre, farsz dobrze doprawiony, mięsko smaczne
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Pieczywo mają z piekarni Janca z Kartuz-taką informację znalazłam na naklejce na chlebie
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Tiramisu też w niedzielę otwarte 9.00 - 14.00
Tak, chleb mają dobry i wybór duży. I co bardzo ważne, bardzo miła pani, która chętnie doradza i jest uśmiechnięta przy tym
Ja kupowałam chleb ze Śnieżki, ale już mnie Tiramisu podkupiło
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

No cóż, każdy ma swoje upodobania...
Dla mnie paszteciki z kapustą (grzybów śladowa ilość) były zbyt pieprzowate natomiast do tych z mięsem do rzuciłbym troche majeranku i odrobine czosnku. W sumie paszteciki nie powaliły mnie...
Ciastka jadłem tylko dwa "Marcello (?) i takie z bita śmietaną i wisniami.
W Marcelo zbyt dużo tłustej masy (to chyba krem) wole takie, gdzie jest więcej warstw, mniej kremu i więcej tych 'pijanych" wisienek
Do tych ciastek z bita smietaną (ja robię inną) też dali za dużo smietany i za mało wisienek....
No, ale jako rzekłem, kazdy ma swoje upodobania. Ogólnie nie jest źle
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli chodzi o chleby, to polecam: Orkiszowy, z dynią i jasny razowy z formy Z ciast nie polecam jagodowego, taki przekładany galaretka z jakąś masą, ciasto bez smaku i wyrazu, bardzo przeciętne
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki Ty tam chyba masz już karte stałego klienta co?

Jak zachowasz taką intensywność zakupów to sam utrzymasz Tiramissu w nowym miejscu
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

hehe Lubie jeść zdrową żywność, kiedyś pieczywo sam piekłem, teraz staram się wybierać to najlepszej jakości, i zmieniać, szukać czegoś nowego, lepszego.... a ciacho, no cóż... do włoskiego espresso musi być
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

my też codziennie tam kupujemy chlebek i często spotykam te same osoby,więc jest nas więcej
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Pierkarnia na przeciwko Tiramisu ma na szybie kartkę "Lokal do wynajęcia". Było do przewidzenia, że przy takim wyborze i jakości chleba z Tiramisu, długo nie pociągną.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

W takiej lokalizacji żadna cukiernia nie ma prawa się utrzymać... A przynajmniej jeszcze nie teraz - dopóki pozostałe budynki nie są wybudowane.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:W takiej lokalizacji żadna cukiernia nie ma prawa się utrzymać... A przynajmniej jeszcze nie teraz - dopóki pozostałe budynki nie są wybudowane.
że w jakiej niby lokalizacji???
Jakie pozostałe budynki? Toć Tiramissu jest na Jana Pawła!? i to chyba jest dobra lokalizacja...?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi sie chyba pomylił. Ale faktycznie Tirramisu zrobiła konkurencję, nawet Mielnik opuścił ceny.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Tak, myślałem że chodzi o tą lokalizację przy Aquasferze, przy której Tiramissu była na początku..
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Tak, myślałem że chodzi o tą lokalizację przy Aquasferze, przy której Tiramissu była na początku..
Hehe.. - a już myślałem, że mają jakieś budynki budować przy Jana Pawła... i się zastanawiałem gdzie!?

No proszę - Mielnik ceny obniżył? nie wiedziałem nawet..
Bo ostatnio pieczywko kupuję tylko w Tradycyjnej na Mickiewicza! Ceny spoko a jakość pieczywka super!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

No i tak kupowałem te pieczywko w Piekarni Tradycyjnej (sklep na Mickiewicza) i się powoli zniechęcam...
Od pewnego czasu zauważyłem, że chleb jest - w kratkę - raz super, a raz przeciętny...
Popytałem, poszperałem i się okazało, że właściciel Pan Zdrojewski - przejął piekarnie JL - pana Lewandowskiego..
No i tu tkwi chyba problem -
bo Tradycyjna wypiekała pieczywo w sposób tradycyjny - na zakwasie itd.. JL - szła na masówkę i średnią jakość oraz niską cenę!
No i teraz jak jedna osoba mi zdradziła - Tradycyjnej z kilku punktów sprzedaży zrobiło się ok 30.. i nie są w stanie sami wypiekać dla wszystkich, więc pieczywo jest robione w różnych miejscach!
No i właśnie odnoszę wrażenie, że w tej piekarni - raz dowożone jest pieczywo z Warzywniczej - innym razem z piekarni JL. Jak z Warzywniczej to jest ok - jak z innej to jakość jest baaardzo przeciętna!
Smutne to - bo przyzwyczaiłem się do tego chleba z Tradycyjnej - a gdybym chciał kupować z JL to poszedłbym na Łąkową.. - a tak pan Zdrojewski - właściciel - trochę pogrywa sobie z klientami!
Może część się nie zorientuje... - ja niestety widzę i to bardzo różnicę!
I teraz pozostaje mi liczyć na szczęście - czy trafię na mój chleb - czy na podróbę z JL...
Czy ktoś z Was ma może podobne odczucia - co do różnych jakości pieczywa?
ODPOWIEDZ