Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sklep z Winem w Redzie.

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu



Mogę się mylić, ale chyba nie trafiłem w szifta. Stój na straży!

I możliwe, że jestem przewrażliwiony na punkcie warszafki
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pienio pisze:Słowo gwoli wyjaśnienia.
Nie ma żadnej napinki, ale od przybyszów z innych częsci polski nie słyszy się "U nas w Poznaniu... ; U nas w Szczecinie to jest tak...".
No i co w związku z tym? Masz problem z tym, że ktoś pisze "u nas/u mnie w W-wie"? Kompleksy jakieś wychodzą? Po przeczytaniu tego wątku oczy przetarłam, normalnie nie wierzę, że kilka osób pozwoliło sobie na takie denne komentarze. Nawet jeśli w formie żartu. Aż strach się przyznać, że nie jest się redzianinem z dziada pradziada i do Redy trafiło niedawno z większego od niej miasta
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ja akurat nie mam problemu z tym, że mieszkam w małym miasteczku. Bywa jednak tak, ze niektórzy mieszkańcy duzych miast uważaja, że tzw prowincja wie mniej, żyje gorzej i ze w ogóle to kategoria B. Może i po części maja rację. Chodzi jednak o sposób w jaki wyrazaja swoje opinie o wyższości duzych miast nad małymi. Nie kieruje tego do nikogo konkretnego.
Miałem jednak wielokrotnie okazje zaobserwowac styl zachowania sie wielu turystów z Warszawy np. w Władysławowie. Trochę to żenujące. Skąd wiem, że z Warszawy? Oni sami to mówia..."bo u nas w Warszawie"..."bo wiesz ja jestem z Warszawy"...itp
Moi znajomi i rodzina, którzy "robią w turystyce" nie przepadaja za nimi...lubia ich pieniądze
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

To już kolejny wątek, gdzie zostaje zadane proste pytanie a sprawa zmienia tor na całkiem inny... Pytanie było gdzie można kupić wino a nie skąd się jest itp. itd. Tak samo było w wątku Gdzie kupić lampiony, pytanie proste ale od razu wszyscy piszą że nie wolno itp. itd. Starajmy trzymać się treści danego wątku i zawartego w nich tematu
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Dokladnie tak jak powyzej... warszawka nie umywa sie ani do Gdyni, ani do Redy !!! Uwaga na sloiki !!!
Mamo.... bo się potnę !!!
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

To nie Warszawiacy się wywyższają tylko ludzie z prowincji mają kompleksy Nie myślałem, że na redzkiej wsi, gdzie jest tylu przyjezdnych, aż tak wielkie Piszę to jako rodowity, miejscowy Kaszub. A te historie o Warszafce na wakacjach...lol...urban legend Mieszkańcy innych miast się zachowują równie źle lub znacznie gorzej, tylko jakoś Warszawiaków się wszyscy czepiają.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Matko z córko, nie spodziewałem się, że aż takie poruszenie się zrobi. Zwłaszcza, że sam drhacken (bush?) chyba nie poczuł się aż tak bardzo urażony. Nie było moim celem go obrazić.

Pracowałem kiedyś w turystyce, a potem w sektorze rozrywkowym w okolicy. Znam to z autopsji.

Powiem tylko, że twierdzenie "Krytyka Warszawy/Warszawiaków ma swoje źródło w kompleksie prowincji" jest jednym z głupszych. Niestety, niektórzy tak myślą. W ten sam sposób można wysnuć wniosek: "Krytykuję premiera, bo zazdroszczę mu, że jest premierem."

Na temat tego ile swojej autentyczności i unikalności Reda straciła z powodu imigracji też można by podyskutować, ale nie w tym temacie.

I również piszę to jako rodowity
Ostatnio zmieniony |14 Sie 2013|, o 12:51 przez Pienio, łącznie zmieniany 1 raz.
Agamtb

10 lat temu

drhacken pisze:Dzieki za info byłem w Galerii Rumia i udało się wybrać coś dobrego:)
Bardzo dziękuje bo sam to na pewno bym tego sklepu nie namierzył:)
Jeszcze raz dzieki.
Nie wiem co prawda w jakich winach gustujesz, ale polecam popróbować win z Chile, np. z winnicy Cono Sur:
http://www.conosur.com/?login=ok
Są dostępne właśnie w Delimie, osobiście bardzo polecam To takie moje wino, którego zawsze mam 2-3 butelki "w razie czego".
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Agamtb pisze:
drhacken pisze:Dzieki za info byłem w Galerii Rumia i udało się wybrać coś dobrego:)
Bardzo dziękuje bo sam to na pewno bym tego sklepu nie namierzył:)
Jeszcze raz dzieki.
Nie wiem co prawda w jakich winach gustujesz, ale polecam popróbować win z Chile, np. z winnicy Cono Sur:
http://www.conosur.com/?login=ok
Są dostępne właśnie w Delimie, osobiście bardzo polecam To takie moje wino, którego zawsze mam 2-3 butelki "w razie czego".
Cono Sur Cabernet Sauvignon / Carmenere Organic to jedno z moich ulubionych win , nawet zakupiłem dwie butelki właśnie w Delimie.
Widzę że gust mamy podobny
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Ostatnio zmieniony |14 Sie 2013|, o 16:16 przez drhacken, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Skończmy ten temat Warszawski , bo prawda zawsze leży pośrodku . Sam jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada i tak naprawdę w samej Warszawie takich Warszawiaków z korzeniami to jest naprawdę znikomy procent i niebawem wyginą jak ptaki Dodo . Większość to ludzie którzy zjechali z całej polski i automatycznie zapomnieli o swoich korzeniach i mianowali się Warszawiakami jednego sezonu . Ja sam ubolewam nad zachowaniem ludzi z Warszawy bo faktycznie sam ich rozpoznaje bezbłędnie(jeżeli np w Górach widzę kogoś ubranego w najnowszą i najdroższą kolekcję Rossignola a na nogach mega wyczynowe narty ale za grosz nie potrafiącego jeżdzić na nich to już mam pewność z jakiego miasta ten jegomość przyjechał:))
Ja po przyjeżdzie właśnie na Pomorze i zamieszkaniu w Redzie zrozumiałem czym jest prawdziwe życie (tutaj odpoczywam, uwielbiam to miasto,lubię mega przyjaznych ludzi)
Nie ma co dyskutować na jałowy temat Warszawy bo jest jak jest i to całe gadanie tego nie zmieni:)
Skupmy się na Redzie na tym co tu jest dobre i na tym co tu można poprawić.
Pozdrawiam wszystkich rodowitych i napływowych Redzian
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Warszawski z malej litery jakby co... dalej sie wywyzsza hehe
Ps. Pienio dzieki za przypomnienie tekstu "Matko z córko" hehehehe
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Wybacz Mazur ale wywyższanie się wysysamy z mlekiem matki:) trzeba czasami zamiast patrzeć przez pryzmat ortografii spojrzeć przez pryzmat ironii.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ja tam sie wywyzszac nie musze... jestem osoba wysokiego wzrostu... Jak juz cos, to bardziej sie znizam do czyjegos poziomu hehe (nie pije do Ciebie, hacken(buszu))
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ