Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Cafe Piwnica??

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Rafotograf
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:A ktoś liczył ile metrów jest od Polo, czy od Biedronki(Gdanska) do Biblioteki? i w oby dwoch sklepach jest KONCESJA na alkohol? Mi się wydaje że to jest nawet mniej niż 50 metrów. Wuec jak już prawa przestrzegamy to każdy jest równy wobec prawa!;|
Proszę przeczytać sobie Uchwałę, zmierzyć odległości samemu jak sa wątpliwości.
I proszę zbyt pochopnie nie pisać, że nierówno się wobec prawa kogoś traktuje! Bo to niesłuszne oskarżenia!
sylwia
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nierówne traktowanie wobec prawa moim zdaniem jest standardem w dzisiejszym świecie :)
Czyżby szanowny Rafotograf był przedstawicielem UM ???
Rafotograf
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

sylwia pisze: Czyżby szanowny Rafotograf był przedstawicielem UM ???
Nie.
Po prostu przypadkiem wiem "conieco" na ten temat.
Istnieje Ustawa oraz Uchwała, które regulują te sprawy, ale z dyskusji wnioskuję, że mało kto wie o tym. Rozumiem oczekiwania dyskutujących, ale jesli istnieje zapis prawny, to nalezy go przestrzegać, a jeśli jest zły to należy go zmienić. A ludzi, którzy pilnują przestrzegania prawa należy chwalić, a nie ganić...
Nierówne traktowanie wobec prawa moim zdaniem jest standardem w dzisiejszym świecie :)
Nie "standaryzujmy" ludzi, bardzo proszę.
Jeśli gdzieś jest łamane prawo, nie znaczy to, że prawo łamane jest wszędzie!
Dziwne to czasy, kiedy nie trzeba udowadniać oskarżeń ale trzeba samemu udowadniać swoją niewinność...
smutne:(
Mimo wszystko cieszę się, że jest to forum - z każdej dyskusji zawsze rodzi się coś dobrego. A gdyby jeszcze czytali to nasi radni...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dla uściślenia dodajmy, że "wieczorowa pora" kończy się w Piwnicy o 21.

Poza tym przepisem, którego przestrzeganie przez inne placówki wydaje się być wątpliwe jest jeszcze jedno pytanie - czy ów zakaz 100 metrów powinien dotyczyć takich obiektów jak biblioteka publiczna. Może dla takich obiektów odległość powinna być mniejsza? Sam nie wiem.

Zgadzam się, że jeśli przepisy są precyzyjne, to należy ich przestrzegać. Mnie raczej dziwią protesty mieszkańców i na tym polu staram się dyskutować. Zauważmy, że nikt nie protestuje, że Piwnica Cafe znajduje się za blisko biblioteki i że z tego powodu nie powinno się tam prowadzić sprzedaży alkoholu. Owszem, podnoszony jest ten argument, ale tak na prawdę nikomu to nie przeszkadza.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Rafotograf zerknij na Siec 34 przy łakowej... ile metrów od szkoły... .bedzie 50? w zyciu...moze polowa tego...i o dziwo nikt nie zabrania sprzedazy alkoholu. mozemy sie tam przejsc i pomierzyc...
co do piwnicy to o dziwo otwarta jest krocej od la strady, nie bedzie w niej wódki... poza tym kto o zdrowych zmysłach mysli, ze do kawiarni przyjda redzcy fani alkoholu? nie dosc, ze drogo to jeszcze "sztywno". poza tym dziwny ten nasz kraj gdzie za sprzedaz w lokalu win roznej masci... mozna wywolac niezłą afere...a wlasciwie za starania o takowa sprzedaz.
osobiscie odwiedzam ta kawiarnie srednio raz w tygodniu bo to swietne miejsce gdzie moge sobie poczytac, wypic herbate czy swietna goraca czekolade. ale na Boga... jesli ten lokal i jego klienci mają zdeprawowac dzieci i mlodziez przykadowo mieszkajaca przy rzekomym bloku... to zamknijcie wpierw aptekę bo sprzedaja wiele srodkow odurzajacych, odziezowy bo zalegną się mole, salon telefonii komorkowej... bo ta jest przyczyna zachorowan na raka, la strade bo pizza szkodzi zdrowiu a piwo.... w nadmiarze..... to juz katorga, a zapomnialbym o bibliotece - w koncu ksiazki to zbieranina kurzu... a jak wejdzie tam alergik uczulony na drobnoustroje?
a jak ktos zatruje sie w nowo powstalej piekarni czy tez cukierni i zacznie.... wymiotowac na srodku alei JP2 to moze tez zamknijmy i ten lokal?
a najlepiej to niech kazdy kto chce odgrodzi sie od innych 5 metrowym, betonowym plotem... z drutem kolczastym..... o tak....
Rafotograf
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Proszę nie porównywać ciastek do alkoholu, ponieważ w zakresie sprzedaży alkoholu akurat są ustanowione pewne przepisy, które NALEŻY przestrzegać. Ja bronię tutaj przestrzegania przepisów, a nie zakazu sprzedaży alkoholu (musiałem to napisać, bo widze że jestem inaczej rozumiany...)
:idea: Jeżeli uważamy, że obowiązujące przepisy są złe, to należy je zmienić, a nie omijać.

A swoją drogą, jak wychodzący z cukierni klienci wymiotowaliby na ulicy to należałoby przyjrzeć się tej cukierni... :wink:
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ryszard, zapomniałes jeszcze, o komputerze.....siedzenie przed nim w nadmiarze ma wpływ na treść pisanych przez siebie wypowiedzi.....o tak.....
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Rafotograf pisze: musiałem to napisać, bo widze że jestem inaczej rozumiany...
Jesteś "mylnie" rozumiany... :)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No skoro są ustanowione przepisy, to dlaczego Sieć 34 ma koncesje na różne alkohole! A Piwnica Cafe jest ograniczana? Dla Sieci są inne przepisy niż dla Piwnicy?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur pisze: Dla Sieci są inne przepisy niż dla Piwnicy?
Tam koncesja została przyznana parę ładnych lat temu za rządów burmistrza poprzedniej kadencji. A w jaki sposób właściciel (wtedy) Delikatesów ADMIR ją załatwił...
Może by warto do niego skierować to pytanie...

To tylko dobrze świadczy o obecnych władzach, że przestrzegają przepisów.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wszystko zależy, jak sie mierzy... (ale sie zrymowało)
Może mierzyli odległość do kortów ?
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

goya pisze:
kwlj pisze: Jakoś tego problemu nie ma w Gdyni
Z całym szcunkiem, nie porównuj Gdyni z Redą :D
I prawdopodobnie funkcjonariusze policji w Gdyni pracują .
Oczywiście i strażacy, stację PKP też mają itd. :-) To dlaczego i Reda nie może, jest takim samym miastem jak każde inne tylko mniejsze, więc dlaczego miałbym nie porównywać.
kwlj pisze: sam mieszkałem więc nie widzę problemu.
goya pisze: A dlaczego już tam nie mieszkasz?

Nie musisz odpowiadać...
Nie muszę odpowiadać i nie mam najmniejszego zamiaru.......
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze:Nie ma takiego wymogu, więc nie widzę powodu, dla którego mieliby to robić. Kto wie, co może ludziom przeszkadzać? Jednym przeszkadza restauracja, a innym mięsny, bo chłodnie hałasują, a jeszcze innym bank, bo klienci zajmują miejsca parkingowe... itd. Wyobrażasz sobie, by każdy miał pytać mieszkańców, czy łaskawie się zgadzają na wykorzystanie lokalu usługowego? To raczej mieszkańcy wiedzieli co kupują - że lokale na parterze są przeznaczone na działalność usługową.
Dokładnie, zgadzam się w 100 % Każdy wiedział że na parterze są lokale handlowe i usługowe.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Żeby mnie ktoś nie posądził o stronniczość to też jestem zdania że jeżeli taki punkt uzyskał by koncesję to na odpowiednich warunkach, jeżeli tych warunków by nie spełnił to koncesję zawsze można odebrać.
Nie uważam też aby sprzedaż alkoholu wpłyneła odrazu na jakieś wielkie burdy i chałasy. Odpowiedni poziom cenowy odstraszył by takich klientów.
Pozdrawiam
Jacek
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

goya pisze: Tam koncesja została przyznana parę ładnych lat temu za rządów burmistrza poprzedniej kadencji. A w jaki sposób właściciel (wtedy) Delikatesów ADMIR ją załatwił...
Może by warto do niego skierować to pytanie...

To tylko dobrze świadczy o obecnych władzach, że przestrzegają przepisów.
Admirał dostał koncesje od poprzednich władz, zgadzam się ale sieć 34 musiala już dostać od tych nowych wladz(bo jest to nowy właściciel itp i chyba nie uważasz że koncesje na alkohol dostaje się na BUDYNEK)?, w każdym badź razie z tego co wiem to koncesje co jakiś czas się przedłuża, albo i nie...
A przy ZS nr 1 w bylym ABC też jest koncesja, a to jest ile metrów?
ODPOWIEDZ