Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Cafe Piwnica??

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur, ja naprawdę nie wiem jakim sposobem te sklepy otrzymały koncesję i kto wtedy je przydzielał .Ja im nie przyznawałam. Ale skoro tak Ci na tym zależy, może warto zwrócić się z tym pytaniem do Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi, bo na podstawie tylko ich opinii UM wydaje koncesję na 5 lat. Po tym okresie koncesja wygasa i właściciel jest zobwiązany wystąpić ponownie i znowu zbiera się Komisja i przydziela lub nie.Tak jest bynajmniej w Wejherowie, myślę, że w Redzie procedura jest ta sama.
Być może nie było protestów sąsiadujących mieszkańców i rutynowo przydzielili w tych samych miejscach. Nie wiem :?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Goya, nie napisałaś jeszcze skąd te podejrzenia mieszkańców, że jeśli Piwnica Cafe dostałaby koncesję, to byłyby hałasy i rozróby? - Tylko proszę, nie porównuj tej kawiarni do sklepu monopolowego.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

To nie jest miejsce w którym spotykałby się "element". Do Piwnica Cafe przychodzą raczej ludzie kulturalni. Więc obawy przed hałasem są nieuzasadnione.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zigi, ja naprawdę nie wiem czemu Ty tak się upierasz , żeby mieć kawiarnię z koncesją w bloku. Czy Tobie nie chce się butów przebierać, żeby dalej gdzieś wyść, czy co? Do piwnicy w bloku Swoją kobietę na lampkę wina chcesz zapraszać, a potem z powrotem do domu dwie klatki dalej. Kupisz 2 lampki wina, może 2 kawy, a do kawy jeszcze ciastko zapłacisz 40 zł, a za 4 dychy w sklepie kupisz całą butelkę wina i na świeczki jeszcze starczy i będziesz mógł bez świadków przy świecach w jej oczy popatrzeć w domu :wink:
Byłam wczoraj wieczorem pierwszy raz w Modrzewiowej Chacie. Przytulnie, cieplutko , prosty ,ładny wystrój, ogień w kominku. Właśnie przy lampce wina, ktoś inny drinka dobrego dostał, a i kawę bardzo dobrą parzą. Potem spacerkiem do domu, wcale nie daleko.
Mówię Ci, zaproś tam , o wiele lepsze wrażenie na niej zrobisz niż Byście mieli w papciach do piwnicy schodzić :)
Gajos, tam też nie spotkałam elementu, a miejsce dużo bardziej odpowiednie na długie pogaduchy ze znajomymi w zimowe i nie tylko , wieczory.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Goya, nie powiem, by Twój argument do mnie przemówił ;) I nie sądzę, by Modrzewiowa Chata spodobała się mojej żonie.

Wcale się nie upieram - nie mam w tym interesu - ale widzę, że wątpliwości mieszkańców są nieuzasadnione... A trzeba pamiętać, że za każdą działalnością kryją się ludzie. Poznałem właściciela i wiem ile serca włożył w ten lokal. I zapewne niemałe oszczędności.
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Szczerze wątpie by spotykał się w tej kawiarni jakikolwiek "element" w końcu do kawiani przychodzi się wypić lamkę wina zjeść ciacho popatrzeć na ładne panie .A co do alkoholu mieszkam niedaleko pub-u gdzie jednak się pije mocniejsze trunki i jakoś awantur nie ma i elementu też nie widać . Więc myśle że w kawiarnia jest trochę pokrzywdzona ale zawsze są równi i równiejsi :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

goya co do siedzenie przed komputerem, gwarantuje Ci, ze spedzam przed nim dziennie mniej czasu niz trwa teleexpress...warto wpierw zacząć od troski o swoje zdrowie, ael to nie tematyka tego działu.

Co do argumentów "goya" to.... fakt, ze nie rozumie sie faktu istnienia takiego lokalu nie moze go przekreslac...bo to do rozsadnych nie nalezy. Poza tym usilnie starasz sie udowodnic, ze koncesja sie kawiarni nie nalezy...tylko nie bardzo to udowadniasz. Szczerze mowiac niespełna dobę temu byłem w toruniu...gdzie tez byla fajna restauracja..., ktora powinnas odwiedzic zamiast modrzewiowej chaty....bo w Redzie wogole nie powinno byc koncesji na alkohol. a osoby chcace wypic lampkę wina powinny przejechac 100 km....
to na pewno uchroni nas przed degrengoladą...
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Po wypowiedzi "goya" wnioskuję że niech taka kawiarnia jest wszędzie byle nie w moim bloku, pizza La Strada jej nie przeszkadza bo jest obok ale jak by już była w tym bloku to pewnie by już nie było dobrze.

Sorki "goya" że tak piszę, ale takie mam odczucia po Twoich wypowiedziach.
Pozdrawiam
Jacek
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Radzę wszystkim zainteresowanym tym tematem Forumowiczom,przeczytać sobie dyskusje od początku. Być może po uważnym czytaniu znajdą odpowiedzi na Swoje pytania.
To, że jako jedyna na tym forum mam inne zdanie w tej sprawie niż reszta forumowiczów, nie znaczy wcale ,że to jest tylko mój problem, bo dotyczy to również kilunastu innych rodzin mieszkających w tym bloku, w bezpośrednim sąsiedztwie, ale także szkoły językowej i biblioteki, które też protestowały.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

goya pisze:....nie znaczy wcale ,że to jest tylko mój problem, bo dotyczy to również kilunastu innych rodzin mieszkających w tym bloku, w bezpośrednim sąsiedztwie, ale także szkoły językowej i biblioteki, które też protestowały.
Problem w tym, że "problem" nie istnieje. Niektórym wydaje się, że mógłby on teoretycznie być. Protestujecie przeciwko czemuś, co nie miało miejsca, czyż nie tak?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Miało miejsce ,w wydaniu klientów sklepu monopolowego, włamania do pwnic i mieszkania, zakłócanie ciszy i dlatego nie chcemy powtórki z rozrywki. A wszystko to się skończyło z chwilą zamknięcia sklepu. I przestańcie proszę pisać, że tam będą inni klienci. Właściciel w krótkim czasie zorientuje się ,że na droższym piwie, winie lub drinkach,przy kosztach koncesji 3000 zł rocznie, tez nie zarobi i wprowadzi tańsze alkohole, obniży ceny i klientela się zmieni. Niestety takie prawo rynku. Nie będzie "trzymał fasonu" dla kilku Forumowiczów, którzy deklaryją się,że przyjdą raz na jakis czas na lampkę wina.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

By koncesja się zwróciła, wystarczy, że sprzeda się trzy piwa dziennie za cenę ok. 5zł. Nie mówiąc o tym, że wino, tuteż likiery są bardziej opłacalne. Jeśli chce się utrzymać wysoki standard lokalu nie opłaca się obniżać ceny, bo to przełoży się na niższą marżę - zarobki przy zwiększonym obrocie będą takie same, a popyt na inne trunki spadnie. Dlatego w kawiarniach nie sprzedaje się piwa za 2, czy 3 złote.

Tak myślałem, że skończy się na sprowadzeniu Piwnicy Cafe do sklepu monopolowego, ale i tak długo się powstrzymywałaś ;)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze: Tak myślałem, że skończy się na sprowadzeniu Piwnicy Cafe do sklepu monopolowego
I niech już tak zostanie, bo ani ja Ciebie nie przekonam , ani Ty mnie. Po to mamy demokrację ,by każdy mógł mieć swoje zdanie , poglądy na dany temat i ja to szanuję.
Ostatnie zdanie i tak do nas nie będzie należało.
Po to w demokratycznych wyborach wybralismy władzę i to jej zadaniem jest wydawanie odpowiednich pozwoleń zgodnie z prawem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Masz rację.
Mimo to mam nadzieję, że Piwnica Cafe nie zostanie prędko zamknięta. Podobnie jak i inne lokale na Al. Jana Pawła II. W ostatni weekend zauważyłem wyraźnie mniejszy ruch w okolicy, niż miało to we wcześniejsze weekendy (a przecież mamy okres przedświąteczny!). Niestety, klienci odpłynęli do Auchan i zapewne część lokali nie wytrzyma takiej konkurencji. A szkoda, bo przyzwyczaiłem się, że niektóre rzeczy ma się pod nosem. Zawsze coś tu się działo, a teraz, w sąsiedztwie Auchan i przy takim nastawieniu do przedsiębiorczości, to zostanie jedna wielka smuta.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

goya... jesli Ty znasz najlepiej rzekome prawa rynku...to bardzo sie z tego cieszę:) wiedz, że w NBP łatwo o posadę z taką znajmościa... zachęcam do kontaktu z gdanskim oddziałem:)
a tak na powaznie to ocena innych swoją miarą, sugerowanie"co ktos moze zrobicy...gdyby..." (w tym przypadku prowadzacy kawiarnię) to jakaś psychoza... a raczej przykładanie jednej, sztampowej miary do kazdego przypadku..... szkoda
ODPOWIEDZ