Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Cafe Piwnica??

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze:Masz rację.
Mimo to mam nadzieję, że Piwnica Cafe nie zostanie prędko zamknięta. Podobnie jak i inne lokale na Al. Jana Pawła II. W ostatni weekend zauważyłem wyraźnie mniejszy ruch w okolicy, niż miało to we wcześniejsze weekendy (a przecież mamy okres przedświąteczny!). Niestety, klienci odpłynęli do Auchan i zapewne część lokali nie wytrzyma takiej konkurencji. A szkoda, bo przyzwyczaiłem się, że niektóre rzeczy ma się pod nosem. Zawsze coś tu się działo, a teraz, w sąsiedztwie Auchan i przy takim nastawieniu do przedsiębiorczości, to zostanie jedna wielka smuta.
Również mam taką nadzieję. Na ruch na Al. Jana Pawła II napewno wpłyneło otwarcie Auchan. Myślę że ma wpływ na to okres przedświąteczny, po to go otworzyli przed samymi świętami żeby sciągnąć klientów. Mam nadzieję że po nowym roku trochę się to ustabilizuje i klienci będą w mniejszym stopniu odwiedzać Auchan. Do końca roku jednak rodzime firmy muszą liczyć że nie zarobią tyle co zawsze przd świętami, a szkoda !!
Pozdrawiam
Jacek
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

ja jednak jestem dobrej mysli i wierze, ze przy al. jp2 nie bedzie gorzej niz rok temu. Redzie w koncu przybylo mieszkancow, jestesmy juz ponad 20 tys. miastem.... wiecej zarabiamy.... to i wiecej kupujemy (zwykle niepotrzebnych produktów...).
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zgadzam się, po nowym roku trzeba popytać jak wpłynął Auchan na sprzedaż przed świętami, mi się wydaje że bedzie miało to wpływ.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No tak wprowadzic troche kultury do Redy to od razu napluja na projekt :x
Ja mieszkam na przeciwko prawdziwego Pub'u gdzie chleja, burdy urzadzaja i chodza do nas na trawniki za blok by sobie pospiewac... Ale na chrzescijanskiego Boga waszego, ludzie kawiarnia to jeszcze raz wyjasniam NIE pub.

A warunek tej biblioteki jest niesluszny poniewaz jak wczesniej zostalo napisane i jezeli ktos sie na prawie zna ( a zajecia z prawa mam ) to wie, ze:

Zapis ten dotyczy bibliotek szkolnych i oswiatowych
Jak wiadomo, nie jest to biblioteka szkolna czy oswiatowa lecz publiczna

Wieeec?
Zapis niewazny ==

Nastepnie, bardzo sie ciesze, ze powstala Piwnica cafe, jestem regularnym gosciem, ktory woli wypic kawe tam niz w gdyni naparstek kawki za 5 zl ><.
A tu? za 5 zlotych naprawde dobra czekolada. Przyznam sie szczerze nienawidze kawy, ale jedyna kawa jaka pije znajduje sie wlasnie w tej kawiarni. Jest delikatna i subtelna, a smakow jest pelno!
Ja nielubie pijakow i innych takich, a jednak uwazam ze reda nie zasluguje na tak kulturalne miejsca jak Piwnica cafe, jak zwykle mieszkancy wszystko zepsuja:/

Przepraszam, ale pub'y i pijani ludzie ktorzy uwazaja, ze sa fajni i pala fajki mnie nie "jaraja"

Ale fakt, Reda niejest przygotowana na taki duzy krok do przodu.
Od dzicinstwa mieszkalam albo to w Rumi gdzie co chwila jakis pijak sie wierci do tej pory:/, to na Grabowku gdzie za moim blokiem pijacy urzadzili sobie w smietnikach sjeste, gdzie w Redzie wszyscy uwazaja, ze kawiarnia i pub to to samo. A wejherowo? tam kazdego ranka mozna zobaczyc ludzi chodzacych zygzakiem, a sopot jak sie sciemnia to juz sa wszyscy pijani :/ wiec przepraszam, ale moze najpierw nalezy przeczytac regulke kultura= kawiarnia, a pijanstwo = pub , sklep monopolowy ;]

Swietne miejsce polecam jestem za pozwoleniem na alkohol, bo zima az milo by bylo sobie posiedziec

A jesli chodzi o romantyczne chwile w domu to jakos w dresach sobie tego niewyobrazam :(

Pozdrawiam fanow Piwnica cafe
Sayonara happy X-mas :D
Ostatnio zmieniony |21 Gru 2007|, o 21:30 przez Oni!cio?, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pea
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ruch na pewno opadl... ale wiadomo, ze kiedy otworzyli takie centrum - pelne markowych sklepow, lokali z jedzeniem a nawet z Empikiem, to wiaze sie to z pewnym hyperentuzjazmem okolicznych mieszkancow. Mysle, ze dla sklepow odziezowych bedzie to spory cios, poniewaz sprzedaja ubrania, ktore nie sa znanych marek, po cenach ciuchow markowych.

Co do Piwnicy... poki brakuje koncesji, pozostanie lokalem mocno niszowym, niestety. Zal widziec puste stoliki, kiedy sie wchodzi i wychodzi. Ale sama przyznam, ze jesli chcialabym zaprosic do Piwnicy znajomych na urodziny, by sie spotkac i pogadac, brakowaloby mi wina na toast... tak samo przychodzac w zimowa zawieruche najchetniej zamowilabym grzanca.
Co do halasow, kulturalny lokal, gdzie ludzie przychodza porozmawiac w milej, klimatycznej atmosferze, zjesc ciastko i wypic drogiego drinka lub lampke wina, jest miejscem znacznie mniej halasogennym niz statystyczna placowka handlowa. Nie wolno go tym bardziej porownywac do sklepu monopolowego, bo statystyczna klientela jest calkowicie odmienna...
Jestem tez pewna, ze gdyby w Piwnicy pojawil sie ktos nieodpowiedni, zostalby predko wyproszony. O ile wiem, lokal ma takze umowe z firma zajmujaca sie ochrona obiektow i mienia, wiec opieszalosc redzkiej Policji nie jest argumentem majacym wage w tej dyskusji.

Biblioteka - miejsce, ktore otwarte jest miedzy 10 a 18, przy czym ludzie w kawiarni zbieraliby sie raczej po 18, a juz na pewno nie piliby drinkow i piwa w dzien (stad tez uwazam. ze Piwnica powinna byc otwarta conajmniej do godziny 22).

Na koniec taka uwaga: uprzedzanie sie i strach przed nowym to przymioty ludzi ograniczonych. I tylko tacy ludzie blokuja w swojej okolicy powstawanie i rozwoj miejsc takich, jak kawiarnia artystyczna.
Pozdrawiam forumowiczow i zycze pogodnych i spokojnych Swiat...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Popieram oby dwa posty!!!
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Też popieram, i myślę że podobnego zdania są uczestniczy biorący udział w tej dyskusji, którzy już wyrażali swoją opinię.
Pozdrawiam
Jacek
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

dzisiaj bedac z grupa znajomych w naszej redzkiej kawiarni bylem w szoku... po nas przychodzili ludzie w dosc znacznych ilosciach, do stanu w ktorym juz zostawal jeden lub 2 wolne stoliki:) moze jednak da rade bez alkoholu?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Na szczęście są tacy ludzie, którzy potrafią obejść się bez alkoholu.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

ferie są, zimno na dworzu to i ludzi więcej...
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

ferie są, ale co do tego zimna.... w końcu mamy styczeń - powinny być zawieje i zamiecie śnieżne i siarczysty mróz
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dzisiaj pada śnieg. :D Ciekawe tylko ile się utrzyma.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Już go praktycznie nie widać, miejscami tylko na jakimś samochodzie... Dla mnie jest całkiem fajnie tak jak jest teraz, mrozu mnie nie potrzeba;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:Dzisiaj pada śnieg. :D Ciekawe tylko ile się utrzyma.
No i długo nie poleżał, ale w sumie ostatnio po opadach od razu przydałyby się kalosze. Dlatego lepiej już ,że nie pada.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dla mnie może wcale nie być zimy. Czekam do marca kiedy zaczniemy odczauwać powoli wiosnę
ODPOWIEDZ