Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Porozmawiajmy o klimacie. Wybitni klimatolodzy w Redzie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2896 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 miesiąc temu

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca o godz. 11.30, zapraszamy Mieszkanki i Mieszkańców Redy do Miejska Biblioteka Publiczna w Redzieul. Derdowskiego 3, na spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o procesach zmian klimatycznych. To pierwsze spotkanie na temat przygotowania Redy do skutków zmian klimatu. Wysłuchamy uwag i opinii mieszkańców. Przedstawimy projekt, którego rezultatem będzie opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu.

W programie ciekawe prelekcje:

✅„Kryzys planetarny - główne mechanizmy” - prof. Szymona Malinowskiego
Usłyszymy jak działa ziemski system klimatyczny, co to są wymuszenia i sprzężenia, jaka jest rola planetarnego bilansu energii, czym obecne globalne ocieplenie rożni się od wszystkich przeszłych zmian klimatu naszej planety?

✅„Ocean i globalne ocieplenie” - prof. Jacka Piskozuba
Ocean jako największy bufor energii w systemie klimatycznym, oddziaływania oceanu i atmosfery w zmienianym przez nas klimacie.

Ponadto dr Agnieszka Kuśmierz, dr Paulina Legutko-Kobus i dr inż. Krzysztof Skotak z Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego opowiedzą o opracowaniu Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Redy i jak mieszkańcy zostaną włączeni w projekt.

Zachęcamy Was do udziału i dyskusji. WSTĘP WOLNY‼️. Biblioteka jest miejscem bez barier architektonicznych, przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie możesz przyjść? Obejrzyj relację na żywo! Wystąpienia ekspertów będą transmitowane pod linkiem https://www.youtube.com/@redatv3072
Wspólnie zadbajmy o klimat w naszym mieście!

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Redy Mateusz Richert, Centrum Nauki Experyment Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy i Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie
Więcej o projekcie na stronie www.reda.pl
ODPOWIEDZ