Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

18.03.2011/POGINAJĄCE RĘCE/MOKSiR/REDA

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Sagittarius
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Obrazek




POGINAJĄCE RĘCE projekt intermedialny, wykreowany przez trójkę twórców z Małego Trójmiasta Kaszubskiego – Paukę, VJ Wodeckiego i Hansollo. Każdy z tych artystów do tworzenia swojej dziedziny sztuki używa w taki czy inny sposób swych rąk – dlatego imprezę sponsoruje trójpalczasta dłoń.

Na wystawę, w ramach projektu „Poginające ręce”, składają się sitodruki, ilustracje oraz instalacje autorstwa Pauki. Prace te oscylują wokół pojęcia kobiecości, relacji damsko – męskich, poruszają kwestię ciała jako obiektu, który staje się coraz bardziej sztucznym wytworem kreowanym przez massmedia. Pauka próbuje ukazać drugą – tę realną stronę, bez zakłamania, ton pudru i botoksu. Podczas całego czasu trwania imprezy będzie można także zagrać w warcaby – specjalnie na tę okazję stworzone przez artystkę.

O oprawę wizualną zadba VJ Wodecki, który zaprezentuje na wystawie swoją instalację audio – wideo oraz w trakcie imprezy - performance „Diaboli pulpa”, z wykorzystaniem ruchomych obrazów (wizualizacji), a także tańca (gościnnie P), do utworu Hansollo.

W trakcie trwania imprezy, producent muzyczny Hansollo będzie tworzył autorskie live acty (dubstep, drum'n'bass & experimental).

Dodatkowo planowany jest gościnny występ – Śpiewającej Księgowej z Wejherowa, która zagra nam premierowe utwory na pianino oraz prezentacja serigrafii autorstwa Wiolety Kwidzińskiej.

Po imprezie zapraszamy na afterparty w Champions Pub (parter budynku, w którym odbędzie się event), podczas, którego będą wyświetlane wizualizacje oraz wyselekcjonowana muzyka. Piwo w cenie od 4,50 PLN.


PROGRAM EVENTU „POGINAJĄCE RĘCE”:

18:00 / Otwarcie wystawy

18:00 – 20:00 / Wernisaż, live act, gra w magiczne warcaby.

18:30 / Inauguracja eventu – wniesienie Sadzonej Piersi Pani Krysi.

19:00 / Performance „Diaboli pulpa”

20:00 / Występ Śpiewającej Księgowej

21:00 / Afterparty w Champions Pub

MIEJSCE:

Sala Kultury MOKSiRu w Redzie oraz Champions Pub

ul. Łąkowa 59 (teren stadionu)

www.moksir.reda.pl

DATA:

18 marca 2011, godz. 18:00

WSTĘP TYLKO DLA DOROSŁYCH









BIO:

PAUKA czyli Paulina Piotrowska. Zajmuje się ilustracją oraz projektowaniem graficznym. Ostatnio tworzy także instalacje. Interesują ją wszelkie meandry oraz erozje pojęcia erotyzmu. Dywagacje na temat ideału kobiety, a także ideału mężczyzny. Blaski i cienie wspólnej koegzystencji oraz spływający po nich turpizm życia uczuciowego – zarówno teoretycznego jak i empirycznego. Studiowała na ASP w Gdańsku. Aktualnie mieszka w Redzie.

http://paukap.blogspot.com

WODECKY (VJ) - Dariusz Skarżyński. Montuje wideo, kręci krótkometrażowe filmy oraz konstruuje instalacje audio-wideo. Od kilku lat tworzy wizualizacje i miksuje je na żywo podczas imprez muzycznych – między innymi na Famie w Gdańsku, BBC Second Floor oraz w Fantomasie (Wejherowo). Współpracował Kulturalnym Kolektywem ACK (Uniwersytet Gdański), pracuje w Telewizji Pomorskiej. Tworzył filmy m.in. dla: Gabinetu Ruchomych Obrazów w Teatrze Atelier (Sopot), zespołu Stone Creek (Wejherowo), zespołu Fosfor (Wejherowo). Mieszka w Wejherowie.

http://myspace.com/wodecky

HANSOLLO na co dzień Daniel Noetzel - producent drum'n'bass'owy oraz dubstep'owy. Fascynacja muzyką i pasja przeprowadziły go przez masę gatunków muzycznych.Na przełomie 2004 - 2005 odkrył drum'n'bass i w tym samym czasie stawiał swoje pierwsze kroki w produkcji. Jego fascynacje nie dotyczyły tylko muzyki, wcześniej mocno pasjonował się graffiti, ale to muzyka zepchnęła "bombing" na dalszy plan.W 2007 trafia na dubstep, zaczyna się mocno interesować tym gatunkiem i przyglądać się jego rozwojowi, w tym samym roku próbuje swoich sił w djce.Tak naprawdę to rok 2009 jest dla niego przełomowym, gdyż jego produkcje zaczynają zdobywać uznanie. W tym samym czasie fascynuje się graniem "live act-ów".
Jego styl jest na swój sposób unikalny styl, stara się podążać własnymi ścieżkami i nikogo nie naśladować. Jego produkcje ukazały się w takich labelach jak: Mind OutSide (Ukraina), Monkey Dub (Kanada), Plush (USA) i Apparition (Polska).

http://soundcloud.com/hansollo


GOŚCIE

Wioleta Kwidzińska - mieszkanka Wejherowa, absolwentka ASP w Gdańsku. Jej prace można było oglądać w Galerii Punk w Gdańsku, w czasie zbiorowej wystawy grafiki warsztatowej zatytułowanej „OBIEG OTWARTY”. Głównie zajmuje się projektowaniem, nie ograniczając się do żadnej konkretnej dziedziny oraz rysunkiem. Porusza się jednak w wielu innych obszarach sztuki. Niespełniony muzyk. Panicznie boi się pająków i śmierci w gigantycznej fali tsunami.

P. - tancerz, performer

Śpiewająca Księgowa z Wejherowa.
Ostatnio zmieniony |2 Mar 2011|, o 10:44 przez Sagittarius, łącznie zmieniany 2 razy.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

trochę nie ogarniam, to jest wypełnione sztuką po brzegi, że się pogubiłem, ale będę a możę i zaproszę większą grupę
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Intrygujące....
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

fajna, kulturalna impreza- Polska ;)
marTusia
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

MOC BĘDZIE Z NAMI!!!!!!!!!
8-)
!!!nie przegapcie!!!!
md
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

przypominam, że to już dziś:)
Sagittarius
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nastąpiła mała zmiana,bo zamiast tancerza P bedzie Karol Formela.

Tutaj jego bio :

Karol Formela - pasimózg multiwalentnej chałtury zmiksowanej z świadoma twórczością. Tancerz, performer i choreograf, występował między innymi na deskach sceny Teatru Muzycznego w Gdyni. Ułożył choreografię do spektaklu Magdaleny Hierowskiej „ePOPeja” i przedstawił autorską etiudę taneczną pt.”Doll system” zaprezentowaną na Perforiadzie w 2009 r. W tym roku zrealizował performance pt.”Nić” na terenie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na co dzień szarpie wirtualnym pędzlem jako projektant graficzny, nierzadko jednak realne pędzle macza w kawie, soku czy herbacie. Obecnie mieszka w Wejherowie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:przypominam, że to już dziś:)
przepraszam, ale pospieszyłem się z tą imprezą:D
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Brzmi conajmniej interesująco :)
Sagittarius
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

heheheh tak to jest 18 marca :wink:
ODPOWIEDZ