Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

DZIEŃ DZIECKA - OTWARCIE PARKU REDZKIEGO

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zachęcamy do spędzenia Dnia Dziecka z MOKSiRem na świeżym powietrzu! Park Redzki posiada stoliki, krzesełka i ławeczki gdzie wraz z pociechą można miło i rodzinnie zorganizować piknik. Proponujemy urządzenie rodzinnych pikników od 17tej, gdy już dzieci się najedzą będą mogły uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym, widowisku Teatru Muzycznego HALS - z konkursami i nagrodami.

Dla trochę starszych dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy wystawę prac wykonanych w latach 2009 - 2011 w wejherowskiej pracowni artystycznej, podczas Warsztatów Plastycznych FormART (wystawa we współpracy z Powiatowym Zespołem Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie). Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej MOKSiRu.


Program imprezy:


PARK REDZKI

17:00 Rozpoczynamy Piknik Rodzinny

18:00 Widowisko dla dzieci - Teatr Muzyczny HALS

(w trakcie: ogłoszenie wyników miejskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Masz wybór")

SALA WIDOWISKOWA MOKSiRu

19:00 Wernisaż prac artystystycznych Warsztatów Plastycznych FormART



ZAPRASZAMY!

ZA: http://www.moksir.reda.pl/page/dzien-dz ... r-317.html

Obrazek

Obrazek
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Impreza odbędzie się oczywiście 1 czerwca ;)
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Porazka organizacyjna! Otwarcie parku przy nowych drewnianych figurach pary Kaszubskiej, a dla dzieci oprocz jedego stoiska z balonami i przedstawienia nie bylo kompletnie nic. Chyba nie tak powinien wygladac Dzien Dziecka?! Tak jak ktos powiedzial w parku, nie postawili nawet zadnego dmuchanego zamku/zjezdzalni itp. nie wspomne juz, ze jak to nazwano "Piknik rodzinny" nie bylo zadnych stoisk/ straganow z napojami czy pieczona kielbaska. Moim zdaniem organizacyjna klapa!
perelka27
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

jestem tego samego zdania żadna rewelacja,nie postarali się - liczyliśmy na coś więcej...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

redziaczki pisze:Porazka organizacyjna! Otwarcie parku przy nowych drewnianych figurach pary Kaszubskiej, a dla dzieci oprocz jedego stoiska z balonami i przedstawienia nie bylo kompletnie nic. Chyba nie tak powinien wygladac Dzien Dziecka?! Tak jak ktos powiedzial w parku, nie postawili nawet zadnego dmuchanego zamku/zjezdzalni itp. nie wspomne juz, ze jak to nazwano "Piknik rodzinny" nie bylo zadnych stoisk/ straganow z napojami czy pieczona kielbaska. Moim zdaniem organizacyjna klapa!
1. w parku jest zieleń i przestrzeń urządzona, raczej bez możliwości stawiania jakiś dmuchanych zamków, no chyba, że na parkingu obok przedszkola przy amfiteatrze:)

2. coś się jednak dzieje

3. oby za rok było ciekawiej:)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Myślę, że chodziło o to, żeby ludzie przyszli do parku i pobyli ze swoimi dziećmi.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

tego się można było spodziewac. Chciałabym napisac inaczej... naprawdę ! ale niestety potwierdziło się moje zdanie i festynach i ogólnie imprezach organizowanych w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Myślę, że chodziło o to, żeby ludzie przyszli do parku i pobyli ze swoimi dziećmi.
Do parku z dziecmi mozna przyjsc codziennie, tutaj chodzilo o to ze to ich swieto i zeby byly jakies atrakcje dla nich.

Co do miejsca na postawienie dmuchanych placow zabaw to moim zdaniem ich niebrakuje, sporo jest plaskich zielonych poletek miedzy alejkami.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Znajomi, którzy byli z dziećmi, też mówili, że lipa.
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wszystkie uwagi weźmiemy pod uwagę przy planowaniu przyszłorocznego Dnia Dziecka.

Piknik w założeniu polega na przyniesieniu koca oraz swojego koszyka z domowym jedzeniem - i tak to miało wyglądać, najwyraźniej przy dzisiejszym konsumpcjonizmie taka forma spędzania czasu na świeżym powietrzu nie ma racji bytu.

W ramach Dni Dziecka odbywał się również wernisaż prac młodzieży, którą nadal można oglądać. Oto link do relacji z wernisażu: http://www.moksir.reda.pl/page/po-werni ... d-521.html

Co do Otwarcia Parku Redzkiego - Dział Kultury nie miał na to wpływu.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dla mnie to bylo troche dziwne zjawisko.Dzieci z rodzicami zamiast ogladac wystep, staly w ogromnej kolejce po dmuchane baloniki.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Osobiście nie byłem, więc może nie będę obiektywny, lecz co do występu to kolega opowiadał, że jego siedmioletni syn w ogóle nie był nim zainteresowany. Dziesięcioletnia córka mojej koleżanki stwierdziła, że więcej atrakcji ma w domu niż na pikniku z okazji Dnia Dziecka.
W Polsce w przeciwieństwie do USA nie spotkałem się z tradycją kocy, piknikowych koszy itp. Nie wiem czy ich brak w parku może wzbudzać zdziwienie u kogokolwiek nawet, gdy imprezę nazwie się „piknik”. Sama nazwa z pewnością też dla różnych osób może oznaczać coś innego. Dla jednego będzie to posiłek na kocu a dla drugiego wspólne spędzenie popołudnia wraz z innymi mieszkańcami miasta. W tym przypadku od organizatora oczekuje się zapewnienia atrakcji.
Absolutnie nie widzę związku atrakcji z konsumpcjonizmem.
Wystarczy zapewnić trzech, czterech animatorów zabaw dla dzieci. Dobrze byłoby, aby animatorzy byli przebrani. Zainstalować nagłośnienie. Zorganizować najprostsze konkursy dla dzieci takie jak skoki w workach, przenoszenie jajka na łyżce na czas, wyławianie jabłek z miski, konkurs malowania kredą i wiele innych.
Jedna z osób animujących mogłaby malować buzie dzieciom, rozdawać lizaki. Imprezę można zakończyć tańcami dla dzieci wybierając królową i króla. Do tańca z dziećmi można zachęcać rodziców np. informując, że rodzić, który zatańczy z dzieckiem otrzyma balon lub plakietkę z napisem „super tata” lub „super mama”.
Dobrze jakby były nagrody takie jak baloniki, długopisy, kredki, cukierki.
Dobrym pomysłem byłby radiowóz z policjantami. Policja mogłaby zorganizować konkurs z bezpieczeństwa. Byłyby pytania jak zachowywać się na rowerze, przechodzić przez ulicę, pod jaki numer zadzwonić po pomoc, co zrobić gdy zaatakuje pies itp.
Dzieciaki mogłyby zrobić sobie zdjęcie w radiowozie lub na policyjnym motorze, jeśli takowy jest.
Pomysłów na zorganizowanie takiej imprezy jest mnóstwo.
Trzymam za słowo, że wszystkie uwagi będą brane przez organizatora pod uwagę przy organizacji przyszłorocznej imprezy. Pozdrawiam.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

podpisuję się w 100% pod tym co napisał Artur75.Tak powinien wyglądać festyn,piknik dla dzieci.Moje dziecko wróciło z wymalowanym byle jak kwiatkiem na ręce,myślałam ,że samo sobie namalowało,ale ponoć przez jakąś panią.za granicą nawet w zoo są animatorzy,jak wymaluja buzię dziecku to naprawdę jest co podziwiać,to też powinny być osoby uzdolnione w tym kierunku a nie pierwsze z brzegu,ale może za dużo wymagam?
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ewa302 pisze:Dla mnie to bylo troche dziwne zjawisko.Dzieci z rodzicami zamiast ogladac wystep, staly w ogromnej kolejce po dmuchane baloniki.
Jak nie było na co patrzeć ,to wolały stać po baloniki :wink:
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Artur75 napisał bardzo sympatyczny mały referat i w zasadzie o małym nakładzie budżetowym w rewelacyjnej formie, do tej Policji dodałbym jeszcze Straż Pożarną naszą Redzką Ochotniczą i karetkę Pogotowia aby dzieciaki poznały wszystkie służby, Super pomysł, aby Twoje uwagi zostały wzięte pod lupę w przyszłym roku
ODPOWIEDZ