Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

IMPREZY W REDZIE - JAK POWINNY WYGLĄDAĆ - PANEL DYSKUSYJNY

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Chciałabym aby w tym wątku wszystkie chętne osoby wypowiedziały się na temat tego co w redzkich imprezach powinno się zmienić - co jest zbędne, co by się przydało, czego nie ma a co powinno według Was być, co należy dopracować itd.

Wszelkie sugestie itp. mile widziane. Zwłaszcza tyczy się to sztandarowych imprez cyklicznych organizowanych przez MOKSiR, takich jak:

Noc Sylwestrowa
Ferie zimowe
Walentynki
Dzień kobiet
Dzień dziecka (tu już istnieje wątek w poście: http://www.moksir.reda.pl/page/kultura-m-65.html )
Dni Redy
Koncert Sobótkowy
Ferie letnie
Prog Rock
Zabawa mikołajkowa

oraz takich jak:

koncerty
wystawy
konkursy

Czekam na Wasz odzew, mam nadzieję, że nawiążemy owocujący wirtualny dialog, który w planie na 2012 rok (tegoroczny budżet został już dawno zamknięty) zostanie w miarę możliwości uwzględniony.

Osoby zainteresowane wątkiem więcej informacji nt. imprez itp. tutaj: http://www.moksir.reda.pl/page/kultura-m-65.html (po lewej znajduje się menu z relacjami, zapowiedziami itp.)

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Kierownik ds kultury MOKSiR Reda
Paulina Piotrowska

kultura.moksir.reda@gmail.com
tel. 58 678 31 67
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Szacunek dla odbiorców by się przydał. tzn. jeśli coś ma być o 17.00 to znaczy, że jest o 17.00 a nie zaczyna się z ogromnym opóźnieniem i to bez słowa wytłumaczenia.
Imprezę trzeba przygotować od strony technicznej. Tzn. tak by techniczny nie chodził z kablem w poszukiwaniu prądu pół godziny po planowanej porze rozpoczęcia.
Bezpieczeństwo by się przydało, tzn. np. policjanci stojący przy krzakach nad mostkiem widzą i interweniują, gdy 2 krzaki obok nich stoją żule i ciągną piwo bez żenady, a potem idą rozwalać imprezę dzieciakom - tak jak to miało miejsce 1 czerwca.
I tak dalej .......
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Przede wszystkim jestem zadowolony, że dział Kultury MOKSIR jest coraz bardziej zauważalny, interesuje się i chce poznać zdanie mieszkańców na tematy imprez w Redzie! Jest to moim zdaniem ogromny plus dla pani Pauliny! Życzyłbym sobie, by również wybierani przez Nas radni i burmistrz podchodzili do Nas - tak samo profesjonalnie:)
Zdaję sobie sprawę, że na kulturę przeznacza się stosunkowo małe(aczkolwiek na stronie BIP`u nie mogłem znaleźć jakie to koszta) pieniądze. Zatem budżet jest ograniczony. Wypowiem się tylko odnośnie imprez w których zdarza mi się uczestniczyć czyli Dni Redy i Noc sylwestrowa. Jestem zdania, że przynajmniej jedna z tych dwóch imprez powinna mieć jakąś gwiazdę - polską rozpoznawalną celebrity, dlatego cieszy mnie fakt(mimo iż nie przepadam za jego muzyką), że na dniach Redy taką gwiazdą będzie w Redzie Maleńczuk. Jest to osoba rozpoznawalna, która mam nadzieję przyciągnie tłumy(szansa zarobku-przy odpowiednim przygotowaniu gastronomicznym i alkoholowym) do Redy tak jak to było np. w przypadku Boney M. W jakiś sposób pokaże, że Reda jest miastem do którego nie tylko przyjeżdża się spać, ale też można się dobrze pobawić;) Jedynie co sugerowałbym, oczywiście w miarę możliwości to reklama takiego wydarzenia w Małym Trójmieście czy nawet w Trójmieście oraz porządny patronat medialny.
Co do Nocy sylwestrowej - zdaję sobie sprawę, że ceny występów gwiazd są wtedy pewnie bardziej wywindowane, ale fajnie by było gdyby można było przenieść np imprezę dla mieszkańców z placu pod Gimnazjum na teren np Parku Miejskiego, rozstawić jakiś telebim z dobrą uniwersalną muzyką jakieś rozkładane namioty z piwkiem, grzańcem itp, profesjonalny pokaz sztucznych ogni ;)
To jest taka moja wizja tych dwóch dni w roku organizowanych przez MOKSIR, Dni Redy zapowiadają się w tym roku zdecydowanie ciekawie i jeżeli będę tutaj to na pewno zerknę i ocenię:)
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Arturze chylę czoła i popieram! Może znajdzie się dla Ciebie jakaś fuszka -'' społecznego doradcy'' .Masz bardzo trafione propozycje.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dorzuciłabym tylko jakiś konkurs na skate parku.Mam syna ,który ma 9 lat i dopiero ,,zaczyna,, swoją przygodę z rolkami,deską i może coś dla takich początkujących udałoby się zorganizować.
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Myślałam o zrezygnowaniu z konkursu wielkanocnego (takich jest pełno w szkołach) - a że jest to okres już wiosenny to można by zamiast tego zorganizować konkurs na skateparku.
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Arturze dziękuję za interesującą wypowiedź - kwestie sylwestrowe (zmiana miejsca na park oraz stoiska z grzańcem itd) spróbuję poruszyć przy najbliższej okazji z włodarzami. Szersza promocja przy gwiazdach również. - Kwestie budżetowe faktycznie są nikłe, w Redzie sport jest numerem jeden, dla kultury "niestety". Chciałam jesienią zwołać coś na kształt kongresu kultury na którym bym przedstawiła wszelkie "za" (m.in. rosnąca ilość mieszkańców w tempie hiperszybkim) zmienieniem i tym samym zwiększeniem środków - marzę o tym by na takie spotkanie przyszli nie tylko włodarze ale i mieszkańcy oraz wszyscy miejscy animatorzy kulturalni. Próbować na pewną będę, czy się uda - czas pokaże.

Damian - racja. Na obronę w zasadzie nie mam nic poza kwestią, iż była to pierwsza taka impreza w parku, zatem również - tak na prawdę - test organizacyjny. Na miejscu mnie niestety nie było (otwierałam w tym czasie imprezę towarzyszącą - wernisaż prac młodzieży), jednak doszły mnie słuchy nie tylko wirtualne jak to wyglądało. W przyszłym roku koniecznie trzeba dopilnować by impreza ta po pierwsze była ciekawsza i bardziej urozmaicona, oraz wszelkie kwestie formalne o których piszesz. Patrol policyjny by się przydał - mam nadzieję, że uda się go w przyszłym roku zorganizować (policja tego dnia ma wiele zgłoszeń), ale jeśli zaplanuje się to z wyprzedzeniem sądzę, że uda się to wykonać.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ale nie mówię tylko o tej imprezie i o tej obsuwie. Facet z kablem to jakiś symbol naszej prowizorki, która zdarza się nawet na największych imprezach. Przecież w tv też oglądamy takie akcje. To takie nasze, swojskie. Ciekawe tylko, że jeśli zorganizaować imprezę profesjonalnie, to okazuje się że można. Najbliższy przykład - zapraszam na Openera. Prawdziwie inny świat na wyciągnięcie ręki.
Co do patrolu policyjnego no to był. Był, tylko był taki dyskretny, że aż za bardzo.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie porównujmy Redy do Gdyni Damianie.

Mi brakuje w Redzie rozrywek dla dorosłych. Większośc imprez jest dla dzieci albo z udziałem dzieci. Nie mówię, że to źle. Bardzo mi się to podoba akurat. Ale nie każdy ma małe dzieci, albo ma ale już dorosłe i dla takich ludzi bardzo mało jest rozrywek w Redzie.
Nie każdy też lubi sport a mam wrażenie, że jak coś jest organizowane to tylko sportowo. Ok koncerty są, ale brakuje mi takich imprez w pomieszczeniu gdzie można by potańczyc. To się tyczy też sylwestra. Nie każdy lubi stac kilka godzin zimą na dworzu ( zresztą każdy wie jak teraz wygladają imprezy na sylwestra na placu - tragedia). Możemy się wybrac do jednej z dwóch szkół na potańcówkę, strasznie drętwą albo do remizy - bez komentarza. Zdaję sobie sprawę, że sylwester to ciężki temat, bo kasy brakuje na organizację jak już ktoś napisał, a wiadomo jakie są ceny i poza tym ile ludzi tyle opinii na temat sylwestra. Wiem, że to nie jest kwestia MOKSIRU, zresztą większośc i tak organizuje sobie to prywatnie. Więc może powiem ogólnie, że brakuje mi czegoś w rodzaju imprez z tańcami dla ludzi młodych czy dla starszych również, żeby nie trzeba było marznąc na dworzu albo aby jedyną alternatywą nie było ognisko czy festyn, a po nim puszczona muzyka drum &bass albo techno ( od kiedy pamiętam to ciągle jest to samo, to już się staje nudne. Ktoś ma na ta muzykę po festynach monopol czy robi to za darmo?)
Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę.

Chciałam napisac jeszcze, że bardzo podoba mi się, ze ktoś z działu kultury interesuje się naszymi opiniami i bierze je pod uwagę. widzę większa nadzieję, że coś się zmieni. choc wiem, że bardzo ograniczają nas fundusze w naszym małym mieście
Bardzo podobało mi się to co organizowało SEMEKO, gdyby nie oni to nie wiem co by się działo w Redzie
Ostatnio zmieniony |3 Cze 2011|, o 21:55 przez Dorma, łącznie zmieniany 2 razy.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Nie porównujmy Redy do Gdyni Damianie.
Ale dlaczego nie? Nie jesteśmy dziurą pośród borów i lasów. Jesteśmy częścią aglomeracji. Bardzo wielu mieszkańców Redy pracuje w Trójmieście i nie widzę powodu , by dobre nastawienie do wykonywania swych zadań pozostawiać na granicy powiatu wejherowskiego ;)
Openerka zresztą robi firma z Warszawy, ale Gdynia zapunktowała jak zwykle wyczuciem i zatrzymaniem u siebie dobrej imprezy.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Pisałam to już ale się powtórzę. Wszystko obraca się wokół pieniądza. Sprawdź jaki budżet ma Reda a jaki Gdynia. Nie ma czego porównywac
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dancingi to ciekawy pomysł, tylko byłby problem z miejscem - jest np. sala widowiskowo - kulturalna ale sąsiaduje z hotelem więc większy hałas po 22giej to niezbyt dobry pomysł. Być może aula ZS 1 ale nie mam pojęcia jak się by na to zapatrywał Dyrektor tej placówki - co oznacza, że muszę się dowiedzieć.

Dancingi byłyby fajne tematyczne tzn. związane z muzyką z lat np. 20 itd, nawiązując strojem do danych czasów. Tylko czy taka forma by się przyjęła? Czy lepiej coś na kształt dancingów przy muzyce popularnej a la Pokład w Gdyni?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Kultura MOKSiR Reda pisze:
Dancingi byłyby fajne tematyczne tzn. związane z muzyką z lat np. 20 itd, nawiązując strojem do danych czasów. Tylko czy taka forma by się przyjęła? Czy lepiej coś na kształt dancingów przy muzyce popularnej a la Pokład w Gdyni?
Albo tematyczne ze względu na rodzaj muzyki aby było cos i dla młodych i dla starszych.

Przecież za każdym razem mógłby by inny temat muzyczny i "strojowy" i wiekowy.

Bardzo podoba mi sie ten pomysł. Dziekuje za odpowiedź
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

diorka pisze:Arturze chylę czoła i popieram! Może znajdzie się dla Ciebie jakaś fuszka -'' społecznego doradcy'' .Masz bardzo trafione propozycje.
Diorka - ja jestem otwarty na propozycje i z chęcią w miarę możliwości pomogę;) szczególnie teraz jak już jestem po obronie i posiadam wyższe;) heh - tak jak obiecałem wrzucę nie długo opracowanie ankiety, w której część mieszkańców brała udział jakiś czas temu.

Mam też jeszcze jeden, moim zdaniem ciekawy pomysł, który był moim sztandarowym hasłem i planem podczas wyborów uzupełniających do Rady Miasta - mam tutaj na myśli tunel miejski, jeżeli Pani Paulina jako nowy kierownik MOKSiRu była by zainteresowana moglibyśmy się spotkać i przedstawiłbym swoją wizję tunelu.
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jeśli chodzi o tunel idący od SKM do miasta to bardzo chętnie - zapraszam do biura ds kultury (za sala widowiskowo-kulturalną na terenie moksiru) - tutaj godziny w jakich można mnie tam zastać: http://www.moksir.reda.pl/page/kultura- ... m-107.html A propos tunelu miałam pewien koncept związany z warsztatami letnimi więc spotkanie to jak najbardziej dobry pomysł.
ODPOWIEDZ