Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Noc Muzeów 2012

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Witam, już za 2 tygodnie obchodzić będziemy kolejną edycję Nocy Muzeów. Macie jakieś ciekawe info/propozycje na to gdzie się wybrać?

2 lata temu byliśmy ze znajomymi w Helu (muzeum obrony wybrzeża) - zwiedzanie zamkniętych na co dzień bunkrów , przejażdżka kolejką wąskotorową, ognisko z kiełbaskami, śpiewy przy gitarce itd.
W zeszłym roku byliśmy w Kościerzynie, Skansen Parowozownia PKP, jakieś lokalne wystawy w centrum miasta, inscenizacje walk, wieczorem emisja różnego rodzaju filmów o tematyce kolejowej na terenie parowozowni.

A w tym roku? To się okaże :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ja w ub. roku najpierw byłam w Wejherowie (podziemia klasztoru, ratusz) a później w Gdyni- Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej i około 1 w nocy wdostaliśmy się jako jedni z ostatnich na Błyskawicę - polecam Gdynię... w tym roku planuję wypad do Gdańska... ale szczegółów na stronie nocy muzeów nie ma za wiele...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

no właśnie ja się trochę boję pod tym względem Gdyni i Gdańska, zapewne będzie full narodu ... popisałem kilka mejli do mniejszych miast i wiosek z pytaniem o imprezę NM, zobaczymy czy coś odpiszą.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

My byliśmy w Gdańsku, ale ilość chętnych bardzo zniechęciła do czekania w najciekawszych miejscach. Luz był w Muzeum Archeologicznym ;) (choć widok z ich wieży całkiem niezły w środku nocy). Wydaje mi się, że małe miejscowości to zdecydowanie lepszy pomysł, bo pewnie starać im się też chce nieco bardziej.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W Trójmieście co roku tłumy, choć oczywiscie nie wszędzie. Warto sobie jeden cel obrać, zamiast robić maraton stania w kolejkach.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

dla tych co nie mają pojęcia gdzie się wybrać, polecam stronkę http://www.ikm.gda.pl/nocmuzeow/index.p ... e&pg_id=37 może uda się znaleźć coś dla siebie :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

na http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-muze ... -pomorskie też pojawiają się co chwile coraz to nowsze informacje.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

SKM podstawi dodatkowe składy na tą noc
http://nadmorski24.pl/wiadomosci-8052/d ... uzeow.html

Co ciekawe... niedawno SKM twierdziło, że nie można przedłużyć nocnej SKMi jadącej z Rumi o 1.42 tak aby startowała w Redzie, bo muszą robić przegląd sieci, a poza tym tory moga być zajęte... a jednak się dało puścić dodatkowy skład jadący przez Rede pomiędzy 23.42 a 2.58... i ani trakcja, ani inni użytkownicy torów nie przeszkadzają...
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

suria pisze:... Luz był w Muzeum Archeologicznym ;) (choć widok z ich wieży całkiem niezły w środku nocy). ...
Dwa lata temu czekałem ponad godzinę, by wejść na wieżę :(. Ale widok fatycznie fantastyczny :).
Już kilka razy zwiedzałem różne miejsca tego dnia. Niestety tłumy ludzi trochę zniechęcają. Lepiej zapłacić kilka złotych w normalny dzień i spokojnie pooglądać. Chyba, że z okazji Nocy muzeów udostępniane są miejsca niepokazywane na codzień. Tak trzy lata temu zwiedziłem zaplecza Muzeum Miasta Gdyni.
ODPOWIEDZ