Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dom kultury przy ul. Łąkowej - Fabryka Kultury

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Moje gratulacje dla Pani kierownik ds. kultury:)! Pozytywna inicjatywa - mnie też zastanawia nazwa MIKSER czy to jakiś skrót czy tak po prostu?
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

MIKSER - jak już ktoś wcześniej napisał - to skrót pochodzący od miksowania sztuk i dziedzin kulturalnych. Dodatkowo można odczytać nazwę jako "Miejski Instytut Kultury Stosowanej eR" ("eR" - pochodzi od pierwszej litery nazwy naszego miasta) ;)

Bardzo mi miło, że idea się spodobała.

PP
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Noo to już się niemogę doczekać mangowych/komiksowych warsztatów... wreszcie może sale będą oddzielone i będzie można spokojnie cos wytlumaczyc a nie krzyczeć przez muzykę hiphop w tle
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

jesień 2012 r. minęła, domu kultury jak nie było tak nie ma. Wiecie Drodzy Forumowicze co się dzieje w tej kwestii?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie Dom Kultury a Stacja Kultury i to już działa... może nie tak do końca ale np. 8 czerwca odbędzie się tam wernisaż

https://dl.dropboxusercontent.com/u/290 ... PLA8KF.jpg
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hmmm dziwne...nadal parkują tam w środku samochody.na początku było wielkie opróżnianie tego budynku,wywożenie różnych gratów a potem nastał spokój i dalej bez zmian.ciekawa jestem tego wernisażu,bo nic tam raczej w środku nie było robione.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tam raczej wielkich zmian w środku nie będzie... miejsce to będzie utrzymane w takim klimacie w jakim zostawiła elektrociepłownia.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

"Dodatkowo kultura w Redzie będzie posiadać miejsce do stworzenia pracowni warsztatowych, których tak bardzo brakowało przez 17 lat. Planowane pracownie będą się płynnie przenikać, aby jedna inspiracja wypływała z drugiej i sprzyjała tworzeniu multimedialnych kreacji. Na pewno znajdzie się miejsce na pracownie grafiki warsztatowej, malarstwa, rzeźby, a także różnorodności street artowych, być może uda się, również, pozyskać fundusze na pracownię komputerową, która będzie mogła promować takie dziedziny jak video-art, film czy grafikę komputerową opartą o programy open source. "
to cytat ,w którym Pani Paulina Piotrowska opowiada o planach na to miejsce,więc jakiegoś minimum się spodziewałam,a nie tylko posprzątania tego budynku myślę,że będzie jakiś ciąg dalszy,tylko szkoda że nic się na razie nie dzieje.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Tam raczej wielkich zmian w środku nie będzie... miejsce to będzie utrzymane w takim klimacie w jakim zostawiła elektrociepłownia.
w Redzie mamy tylko ciepłownię
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tak z innej beczki to mi w Redzie - wzorem innych miast - brakuje dwóch imprez plenerowych

Pewnie nie podzielicie moich przemyśleń, ale co tam forum jest też od tego, żeby sobie czasem pogadać o abstrakcjach

1. Projekcji filmów pod gołym niebem (nie mówię o codziennych projekcjach, ale raz w roku np. na koniec wakacji). Najlepiej Polskich komedii, bo będą dla każdego widza i dla dzieci i dorosłych (załóżmy w tym roku 4 wybrane komedie Machulskiego, w następnym Barei, w następnym Piwowskiego itd.) i widziałbym coś takiego w Parku w Amfiteatrze

2. Wielkiego grillowania Gdzie za normalne pieniądze można by kupić kiełbasę, karkówkę czy pstrąga z grilla. Gdzieś tam z boku mógłby przygrywać jakiś folkrolowy zespół piosenki ludowe i byłby taki Redzki Oktoberfest Też bym widział to w wakacje w parku.

Hehe ale pomarzyć sobie dobra rzecz
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja też uważam, że amfiteatr i park jest za mało wykorzystywany na imprezy plenerowe. A z filmami super pomysł
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Wicek= pomysły SUPER! Może podpowiedzieć nowemu dowódcy kultury w Redzie i uwzględni "głos ludu"
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:

2. Wielkiego grillowania Gdzie za normalne pieniądze można by kupić kiełbasę, karkówkę czy pstrąga z grilla. Gdzieś tam z boku mógłby przygrywać jakiś folkrolowy zespół piosenki ludowe i byłby taki Redzki Oktoberfest Też bym widział to w wakacje w parku.
To jest pomysł
Byłem na podobnym festynie w Krośnie Odrzańskim
I było SMACZNIE:)
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

1. Było. Może ktoś kto lepiej pamięta to potwierdzi. Wydaje mi się, że było to latem roku 2012 (a może 2011?). W Redzie odbywało się coś na wzór sopockiego Kina Letniego. Co tydzień można było obejrzeć dobry film. Pamiętam, że był wśród nich "Metropolis" - żałowałem, że akurat tego dnia nie mogłem iść.

2. Jako utopijny pomysł to bardzo super. W praktyce normalne ceny ceny przyciągają nienormalnych ludzi Oczywiście nie mówię o wszystkich, ale trzech pijanych awanturników, może skutecznie obrzydzić zabawę 50ciu innym.
No chyba, że jakaś symboliczna opłata za wstęp, nawet na jakiś cel społeczny
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

1. Projekt - Kino letnie - był realizowany w 2011 roku. Byłem na pokazie Sita śpiewa bluesa. Frekwencja była słaba. Po pewnym czasie oprócz mnie i mojej córki zostały tylko organizatorki.

2. Pomysł kojarzy mi się z pieczeniem kiełbasek na Jana. Jest ognisko, są kiełbaski i jest piwko. Impreza odbywa się na MOSiR.
ODPOWIEDZ