Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dom kultury przy ul. Łąkowej - Fabryka Kultury

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:a ja chodziłem do tego na gniewowskiej. pamiętam, że między "przedsiąkiem" a salą głowną wisiała taka wielka kotara i było fajnie;)



Co to jest "przedsiąk"? :lol:
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja mieszkałam na Gniewowskiej kiedyś, ale Dom kultury nie zachował się w moich wspomnieniach z dzieciństwa :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Fajnie, że będzie Dom Kultury w Redzie :) Mam nadzieje, że jak najszybciej sie z tym uporają. Co do wielkości , to na pewno starczy miejsca, byłem pare razy w MOPS-ie w Redzie który jest w tej samej wielkości budynku i jestem pewien, że będzie ok.

Ta wizualizacja mnie sie tam podoba, taka sztuka nowoczesna :)

Co do graffiti Commando Reda to było od początku wiadomo, że zniknie wraz z pojawieniem się Domu Kultury, więc pełen luz :) :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:
Dorma pisze:Kurcze w tych czasach już mieszkałam w Redzie ale byłam na tyle mała, że nie chodziłam jeszcze do tego domu Kultury.
....a mimo to wyrosłaś "na ludzi" :salut: :D
Skąd wiesz? Nie bądź tego taki pewien ;)
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Kino "Zacisze"- pamiętam poranki na 12,a 15 seans młodzieżowy,a 18 dla dorosłych.Było oblegane przez młodych -gniewnych,którzy w ostatnich rzędach siedząc głośno komentowali to co dzieje się na ekranie -często popijając i paląc. Ale i tak wspominam je bardzo miło.( tam miałam pierwsze randki :oops: )
W poniedziałki raz w miesiącu mieliśmy tam spotkania kulturalne ze szkoły-spotykały się wszystkie klasy np.8 ze wszystkich szkół w Redzie. No a potem przyszła era ,,Szopy"'to była imprezownia wszechczasów :D
DIORKA
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:Fajnie, że będzie Dom Kultury w Redzie :) Mam nadzieje, że jak najszybciej sie z tym uporają. Co do wielkości , to na pewno starczy miejsca, byłem pare razy w MOPS-ie w Redzie który jest w tej samej wielkości budynku i jestem pewien, że będzie ok.

Ta wizualizacja mnie sie tam podoba, taka sztuka nowoczesna :)

Co do graffiti Commando Reda to było od początku wiadomo, że zniknie wraz z pojawieniem się Domu Kultury, więc pełen luz :) :)
100% racji:) Co do MOPSu to warto dodać, iż tam część nadal chyba jest wydzielona, bo widzę co jakiś czas faceta, który tam się krząta przy wejściu w stylu bramy:D Więc bedzie nawet więcej przestrzeni niż w mopsie:)

Jest super i po kosztach:)
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Więcej archiwalnych zdjęć MDKu na Gniewowskiej: http://kultura.manifo.com/historia,

więcej informacji znajdzie się w pisanej aktualnie przez kierowniczkę kultury książce dot. kultury w Redzie po roku 1996 (czyli zamknięciu MDK). Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi wspomnieniami, które można by zacytować w rozdziale dot. MDK na Gniewowskiej i jego zamknięcia zapraszam do kontaktu na mail: kultura.moksir.reda@gmail.com
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

slawek0407 pisze: śmiesznie zabrzmiała ta wypowiedź o brudzeniu i nie sprzątaniu na następny dzień w czasie warsztatów :)
Trochę niejasno się wyraziłam :wink: Chodziło mi o to, że w aktualnej opcji nie ma pracowni, w których można pozostawić chociażby niedokończony obraz na sztaludze i nie ściągać ustawionej martwej natury, by na drugi dzień móc przyjść i dokończyć; bądź nie można trzymać maszyn wszelakich do grafiki warsztatowej, bo po prostu nie ma gdzie - aktualnie wszelkie rekwizyty trzeba sprzątać i chować, bo np. za kilka godzin w tej samej sali są zajęcia taneczne.

Mały nieład w pracowniach jest naturalny i ok, ale np. nie umycie po sobie pędzli, nie zamykanie farb i nie odstawienie ich na swoje miejsce tak by inne osoby mogły je bez problemu odnaleźć i ich użyć jest "be" :wink: ;)
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dobry pomysł, sam jako dziecko chodziłem do domów kultury, dzięki nim i ojcu nauczyłem się grac w szachy.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

a tak w ogóle to czemu "mikser"?
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

mdk, tez smigalem na kolko komputerowe na hiper timexach z gumowymi klawiszami ;) no i kino troche lat zlecialo w redzie..
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Pienio pisze:a tak w ogóle to czemu "mikser"?
może stąd, że będzie to pomieszanie różnych typów,wariantów, dziedzin kultury
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Na stronie "kultury" MOKSIR znalazłam informacje nt. nowego Domu Kultury.
http://kultura.manifo.com/nowy-budynek
Może miejsca nie będzie zbyt wiele, ale pomysł Super!
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Juz o tym rozmawialiśmy,dawno temu i linki tez ktoś wstawiał.Myślę ,ze miejsca wcale nie będzie tak mało.
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Hmm..w takim razie nie jestem na bieżąco...tak, czy inaczej b.dobry pomysł
ODPOWIEDZ