Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

KONCERT JAZZOWY 19 PAŹDZIERNIKA, 19.00

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Obrazek

KONCERT JAZZOWY SASINOWSKI/CHYŁA QUINTET
OD STANDARDÓW DO FUSION


MIEJSCE: SALA KULTURY MOKSIR, UL. ŁĄKOWA 59, REDA
DATA: 19 PAŹDZIERNIKA 2012
GODZINA: 19.00
WSTĘP: WOLNY

INSTRUMENTY: SAKSOFON, SKRZYPCE, PIANO, KONTRABAS, PERKUSJA
REPERTUAR: OD STANDARDÓW MUZYKI JAZZOWEJ DO WSPÓŁCZESNYCH BRZMIEŃ FUSION


MUZYCY SASINOWSKI/CHYŁA QUINTET:

TOMASZ CHYŁA - Student w klasie skrzypiec Macieja Afanasjewa na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz student prof. Zbigniewa Bruny na kierunku dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Założyciel kwintetu jazzowego MNR KOLEKTYW. Ma za sobą liczne występny estradowe, jako solista jak również jako członek orkiestr smyczkowych i symfonicznych. Obecnie uczestniczy w projekcie symfonicznym Symphonic Theater of Dreams. Uczestnik wielu konkursów ogólnopolskich. Brał udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich muzyków jak: Michał Urbaniak, Leszek Żądło, Seamus Blake, Adam Wendt, Adam Makowicz.

SZYMON BURNOS - Student w klasie fortepianu dr Włodzimierza Nahornego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat I nagrody w konkursie Young Best Jazz na festiwalu Sint Ji Jazz w Szczecinku (z zespołem Sekstans), uczestnik warsztatów School Of Improvisational Music w Sopocie (pod kierownictwem Raviego Coltrane'a), członek formacji takich jak: Sekstans, Marcin Stefaniak Quintet, Big Band AM w Gdańsku.

SŁAWOMIR KORYZNO - student w klasie perkusji Tomasza Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestnik wielu warsztatów muzyki jazzowej prowadzonych przez takich muzyków jak: Seamus Blake, Adam Makowicz, Ohad Talmor, Newsrell, The story. Członek Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także innych formacji jazzowych, z którymi zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku akademickim 2010/2011 kontynuował studia w ESMAE w
Porto pod kierunkiem amerykańskiego perkusisty jazzowego Micheala Laurena.

KRZYSZTOF SŁOMKOWSKI - kontrabasista, muzyk, akompaniator.
Kontrabasista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie , wydział Jazzu- Policealne Studium Jazzowe. Aktualnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku,w klasie kontrabasu. Instrumentalista pełnymi garściami czerpiący inspiracje z klasyki, jazzu, bluesa czy muzyki latino. Stale występuje w gronie czołowych trójmiejskich muzyków sceny rozrywkowej

MICHAŁ SASINOWSKI - Trójmiejski saksofonista jazzowy. Muzyk wszechstronny znakomicie odnajdujący się w różnych stylach muzycznych. Obecnie Student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie znakomitego saksofonisty Adama Wendta. Ma za sobą liczne występy estradowe w zespołach rozrywkowych jak i w orkiestrach symfonicznych. Obecnie jest członkiem zespołu Majestic oraz Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku.

MUZYKÓW MOŻNA USŁYSZEĆ W SKŁADACH:

Majestic: http://www.youtube.com/watch?v=bHE1z-8QugQ
MNR Kolektyw: http://www.youtube.com/watch?v=i4O8DTHnsw4
Orkiestra Daniela Nosewicza: http://www.youtube.com/watch?v=3Mom0-lpgtU
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ciekawy jestem recenzji kogoś, kto miał okazję być na koncercie i posłuchać tej grupy. Aktualnie jestem daleko od Redy i sam nie miałem na to szansy. Jeśli jestem w domu, to na koncerty jazzowe jeżdżę do
Trójmiasta, ale przyjemnie byłoby posłuchać jazzu również w Redzie. Pozdrawiam wszystkich potencjalnych jazzfanów.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Byłem na koncercie.

Od razu zaznaczam, że nie mogę określić siebie jako "fana", ani tym bardziej "konesera" jazzu. Lubię posłuchać tej muzyki w w terenie, na co dzień w zasadzie mi się nie zdarza. A wybrałem się również dlatego, żeby pokazać wsparcie dla naszego działu kultury

Koncert bardzo przyjemny. Trwał około 1godziny i 20 minut. Zakładam, że panowie grali standardy jazzowe (m. in J. Coltrane). Obszerne instrumentarium (perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna, klawisze, trąbka, saksofon altowy i skrzypce). Zespół, jak na mój gust, imponował umiejętnościami. Warto było przyjść

Przykre jest to, że na koncert przyszło jedynie około 15 osób, mimo (jak dla mnie) dobrej promocji wydarzenia. No może zabrakło utworzenia wydarzenia na Facebooku.
Bardzo dziękuję Działowi Kultury za organizację tego koncertu. Również nie mieszkam już w Redzie, ale na szczęście teraz miałem okazję być.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Pienio pisze: Przykre jest to, że na koncert przyszło jedynie około 15 osób, mimo (jak dla mnie) dobrej promocji wydarzenia. No może zabrakło utworzenia wydarzenia na Facebooku
A oprócz Forum, gdzie jeszcze były informacje? Czy ktoś na nowych osiedlach w Redzie albo w Ciechocinie czy 12 Marca widział jakąkolwiek informację? Według mnie, zawsze jest słabe nagłośnienie imprez tego typu, stąd taka frefencja.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dziękuję za informacje. Gwoli ścisłości muszę dodać, ze mieszkam w Redzie, tylko pracuję poza granicami Polski i aktualnie jestem właśnie "w pracy". Nie było moim zamiarem dzielenie ludzi na jazzfanów i niejazzfanów. Muzyka jest dla wszystkich i aby jej słuchać, nie trzeba być fanem lub koneserem. Po to twórcy ją komponują i wykonują, aby inni mieli czego słuchać. I to jest najważniejsze, aby nie uprzedzać się z góry, ze to nie dla mnie, to tylko dla "znawców" itd, tylko po prostu słuchać. Głębsze zainteresowanie tym tematem może przyjść z czasem, w miarę osłuchania się, ale nie to jest najważniejsze. Rodziców zachęcam do chodzenia na koncerty razem ze swoimi pociechami, niech się dowiedzą, że istnieje nie tylko rap i to co nadaje "Zetka" czy RMF FM. A MOKSiR-owi wrzucam temat dotarcia z informacją do mieszkańcow. Nie jest to proste, bo Reda jest miastem mocno "rozstrzelonym" bez wyraznego centrum, ale warto zastanowić się co można w tej materii zrobić.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

goya pisze:
Pienio pisze: Przykre jest to, że na koncert przyszło jedynie około 15 osób, mimo (jak dla mnie) dobrej promocji wydarzenia. No może zabrakło utworzenia wydarzenia na Facebooku
A oprócz Forum, gdzie jeszcze były informacje? Czy ktoś na nowych osiedlach w Redzie albo w Ciechocinie czy 12 Marca widział jakąkolwiek informację? Według mnie, zawsze jest słabe nagłośnienie imprez tego typu, stąd taka frefencja.
Informacja była na forum e-reda.pl, na profilu "Reda Kulturalna" na fejsbuku oraz była całkiem pokaźnie (jak na Redę) rozplakatowana. Plakaty wisiały na każdym słupie ogłoszeniowym w centrum. Widziałem też plakaty na ul. Buczka. Jak mówię, zabrakło mi wydarzenia na fejsbuku, bo to chyba najłatwiejsza i efektywna droga promocji.

Rkwiat, chyba za bardzo wziąłeś do siebie. Nikogo nie dzieliłeś, nie martw się
Marcinu
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Chyba wszystko co organizuje nasza kultura nie cieszy się zbytnio zainteresowaniem mieszkańców.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Marcinu pisze:Chyba wszystko co organizuje nasza kultura nie cieszy się zbytnio zainteresowaniem mieszkańców.
A skąd takie wnioski?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Pienio ja również byłem, choć sporo spóźniony... i było świetnie!!:)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Widziałem

Oby więcej takich wydarzeń jak to
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Z własnych obserwacji wiem, że zainteresowanie ludzi jakimiś imprezami jest większe, jeśli odbywają się cyklicznie i np w jakiś określonych dniach tygodnia. Wtedy staje się pewnym zwyczajem, że np czwartkowy wieczór co jakiś czas poświęcony jest na koncert. Warto też chyba się zastanowić nad tym, o której godzinie ma się koncert zaczynać. Sporo mieszkańców Redy pracuje w Trojmieście, zanim wrócą z pracy do domu, ogarną siebie, ewentualnie dzieci itd to trochę czasu mija. Może pózniejsza godzina np 19.30 lub 20.00 byłaby lepsza ? Pamiętam takie koncerty ( nie w Redzie ), których słuchało około 10 osob, mimo tego, że prezentowana muzyka była bardzo dobra. Różnie to z frekwencją bywa. Ale cieszę się, że w Redzie też można posłuchać dobrej muzyki na żywo i mam nadzieję, że w następnym miesiącu będzie kolejny koncert, a ja na początku listopada spodziewam się wrócić do domu. Pozdrowienia dla melomanów.
rekowianka
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Szkoda , ze do mnie nie dotarła inormacja o koncercie, ja akurat uwielbiam jazz i bardzo chętnie poszłabym na takowy. Mam nadzieję , ze jeszcze kiedyś ktoś w Redzie.....
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

rekowianka pisze:Szkoda , ze do mnie nie dotarła inormacja o koncercie, ja akurat uwielbiam jazz i bardzo chętnie poszłabym na takowy. Mam nadzieję , ze jeszcze kiedyś ktoś w Redzie.....
Warto częściej zaglądać na portal e-Reda, aby nie przegapić takich okazji.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

rkwiat pisze:
rekowianka pisze:Szkoda , ze do mnie nie dotarła inormacja o koncercie, ja akurat uwielbiam jazz i bardzo chętnie poszłabym na takowy. Mam nadzieję , ze jeszcze kiedyś ktoś w Redzie.....
Warto częściej zaglądać na portal e-Reda, aby nie przegapić takich okazji.
Czyli, jak ktoś nie ma dostępu do internetu lub po prostu z niego nie korzysta, nie ma szans, by zostać poinformowany o imprezach organizowanych przez redzką Kulturę?
No to, nie dziwmy się, że 15 osób przychodzi.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Goya, a Ty swoje
W takim wypadku należy dodać, że ten kto się nie interesuje wydarzeniami w Redzie, temu nikt na siłę do głowy nie wbije

Dla nieinternetowych były plakaty.

A na bilbordy, reklamy telewizyjne przed i po "Faktach" o 19 i hostessy rozdające ulotki w biedronkach pewnie nie było pieniędzy
ODPOWIEDZ