Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kawiarnio-księgarnia w Redzie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Bonmot
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Słuchajcie, czy przychodzilibyście do kawiarni z księgarnią, byłaby dobra kawa, jakieś ciacha i oczywiście książki do poczytania i kupienia, poza tym jakaś niewielka scena i od czasu do czasu koncert czy spektakl teatralny, czasem film. Zastanawiam się nad otwarciem czegoś takiego, nie mam jeszcze lokalizacji, więc jeśli macie wskazówki, opinie, dobre rady... piszcie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pomysł ciekawy, chodź w Redzie może być ciężko z jego utrzymaniem.... Zobacz np. Cukiernia Tiramissu, która oferuje pieczywo i ciastka musiała zmienić lokalizację i lokal na mniejszy by się utrzymać. Ogólnie jestem za.... życzę szczęścia w poszukiwania dobrego lokalu... najlepiej w centrum.... może być ciężko....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Szczerze jakiś czas temu sama myślałam o czymś takim,na samym myśleniu się skończyło. Życzę powodzenia, ale z tego co wiem lokale są drogie. Oby się przyjęło coś takiego w Redzie. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Bonmot, wybacz, ale będę szczery - w Redzie jest teraz tyle knajp, knajpeczek i lokali, że należałoby się zastanowić, nie - kto do Ciebie przyjdzie, ale ilu przyjdzie ?? czy sądzisz, że to jest biznes jak Ci ktoś "klapnie" na fotel i będzie czytał przy 1 kawce i ciasteczku przez 4 godziny fajną książkę ??? to ile sprzedaż tych kawek, ciasteczek i ew.książek przez jeden "roboczodzień" (że się tak "nie po polskiemu" wyrażę )?? chcesz otworzyć biznes, czy masz qpę kasy i chcesz urządzić miejsce spotkań, które będziesz sponsorował ? sądzę, że sklep spożywczy będzie lepszym biznesem - i mówię bez złośliwości pzdr !!
Bonmot
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Dziękuję wszystkim za dobre słowo, temat do przemyśleń
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Bardzo fajny pomysł - ja oczywiście bym chciał, żeby takie coś powstało... ale jak przedmówcy obawiam się, że biznesowo mógłbyś tego nie spiąć
Tego typu lokal ciężko byłoby (tak mi się wydaje) utrzymać w Gdyni, Gdańsku... a co dopiero w Redzie...

ale chciałbym się mylić...
Jakbyś jednak chciał wprowadzić w życie swój plan... to na początku skupiłbym się jednak na księgarni (gdzie książki będą w przystępnej cenie, czyli niższej niż w EMPIKu...bo inaczej ludzie wybiorą EMPIK), gdzie byłoby pare stolików i ekspres do kawy

Wtedy byłaby szansa, że jedni przyjdą na kawę...a przy okazji przeczytają jakiś kryminał a inni przyjdą po prostu po książkę
Ze sceny i filmów raczej bym zrezygnował... bo do tego trzeba bardzo duży lokal... a dodatkowo jeśli chodzi o filmy to dochodzi kwestia licencji...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jestem na tak. Ale podobnie jak poprzednicy nie widzę przyszłości dla tego typu lokalu w Redzie. Niestety...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

niedoścignionym ideałem byłaby sopocka Bookarnia, klasa sama w sobie

a co do Redy, no cóż... problemem nie jesteśmy my, czyli mieszkańcy i zawartość naszych portfeli, lecz brak ciekawych przestrzeni publicznych, deptaków, rynków, miejsc spotkań, przestrzeni do spacerów itd. itp.

Jeśli uda się znaleźć dobrze położony lokal to i pomysł mógłby wypalić
kateee
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Zgadzam się z przedmówcami. Fajnie byłoby mieć w Redzie taki lokal, chociaż cieżko przewidzieć czy będzie to opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Podobne rzeczy istnieją w dużych miastach w centrach handlowych. Ja osobiście mogę obiecać, że na pewno nie raz pojawię się na kawie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dawno temu "Ruch" prowadziłbym sie na na taki interesł we wsiach kluby. Była tam prasa do kupienia i poczytania, książki, słodycze, no i kawa. w miastach były Kluby Międzynarodowej Prasy i Książki (MP i K)
Też były książki, prasa (również zachodnia) no i napoje. W Gdyni był na Świetojańskiej, w Wejherowie na deptaku.

Wtedy i w tych wiejskich i miejskich było spore zainteresowanie. Jak jest obecnie? Nie wiem.
Bardzo podoba mi sie pomysł z mała scena dla aktorów, spiewaków itd. ale, czy wytrzymasz to finansowo?
Niektórzy może i będą chcieli promować się za darmo, ale tzw "nazwiska", które mogłyby przyciagnąc klientelę, to juz wydatek rzędu paru tysiaków.

Reasumując, to ja nie odważyłbym sie na taki interes.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ryszard pisze:niedoścignionym ideałem byłaby sopocka Bookarnia, klasa sama w sobie

a co do Redy, no cóż... problemem nie jesteśmy my, czyli mieszkańcy i zawartość naszych portfeli, lecz brak ciekawych przestrzeni publicznych, deptaków, rynków, miejsc spotkań, przestrzeni do spacerów itd. itp.

Jeśli uda się znaleźć dobrze położony lokal to i pomysł mógłby wypalić
Bardzo trafna uwaga, Reda nie ma takiego centrum, gdzie mógłby się mieścić pub, restauracja, lokal w stylu, o którym jest dyskusja w tym wątku i inne podobne miejsca. Takiej przestrzeni, do której można
przyjść niemal "w ciemno" i zawsze gdzieś się zaczepić. Rozmarzyłem się nieco, czas zejść na ziemię. Przypomina mi się niedawna dyskusja na temat ewentualnej lokalizacji Rossmana w Redzie, gdzie też podnosiłem argument o kiepskim zaplanowaniu przestrzennym centrum Redy. Teraz sytuacja się powtarza.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W Redzie za takie centrum można uznać okolice ulicy Jana Pawła. Co do lokalu dla Rossmana to teraz na Łąkowej stoi pusty piękny duży lokal po Sieci 34
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze: Co do lokalu dla Rossmana to teraz na Łąkowej stoi pusty piękny duży lokal po Sieci 34
Pisałam kiedyś do Rossmana o tej lokalizacji, było to dosyć dawno, chyba jednak nie zainteresowali się
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Żeby się Rossmann zainteresował to musi do nich napisać właściciel lokalu.
Sami to oni interesują się tylko strategicznymi lokalizacjami (np. ważne centrum handlowe)

Prędzej czy później przyjdzie do nas jakaś duża drogeria sieciowa
Awatar użytkownika
tko
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Ja bym chodził do takiej kawiarnii, więc jestem za. Ale też mam wątpliwości co do większości grupy klientów...
życie tak spokojnie
ODPOWIEDZ