Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kawiarnio-księgarnia w Redzie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Dawno temu "Ruch" prowadziłbym sie na na taki interesł we wsiach kluby. Była tam prasa do kupienia i poczytania, książki, słodycze, no i kawa. w miastach były Kluby Międzynarodowej Prasy i Książki (MP i K)
Z tego zresztą wywodzi się dzisiejszy EMPIK
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

polecam wizytę w:
http://bookarnia.pl/ Bookarnia Sopot, zdecydowanie najlepsza moim zdaniem kawiarnia w Trójmieście.
http://cafe-fikcja.pl/ Gdańsk Wrzeszcz, z racji odległości byłem tam tylko raz, ale to nie moje klimaty
http://www.trojmiasto.pl/Cafe-Ksiegarni ... 15875.html bardziej to księgarnia, z możliwością wypicia herbatki, też nieźle.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

odbiegając trochę od tematu... to marzy mi się w Redzie taka kawiarnia gdzie można byłoby się napić dobrej kawy... z możliwym wyborem rodzaju ziaren kawy, wykonaną przez dobrego bariste który zna się na rzeczy.

A nie jak w większości knajp, restauracji i kawiarni, nie tylko w Redzie gdzie zamawiasz espresso które dostajesz bez szklanki wody, a jak o nią poprosisz to jeszcze cię za nią skasują. A to przecież takie oczywiste, że espresso podaje się ze szklanką wody... ale jak widać w większości tych miejsc pracują zwykli ludzie którzy nie znają się na swojej pracy...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

dlatego polecam Bookarnię
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ostatnio bez proszenia podano mi wodę do espresso w kawiarni w Galerii Rumia - tej obok ruchomych schodów. Jakie było me zdziwienie
A tak serio, może wynika to z tego, że dla większości sprzedających kawy, to raczej jest eKspresso
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

na początku lat dziewięćdziesiątych wspomniany tutaj empik miał taką kawiarnio-czytelnię w Gdyni na Świętojańskiej, ale nie trwało to długo
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Analizując rynek a także własne upodobania.... to cieszyłbym się gdyby w Redzie został otwarty lokal, pub z jedzeniem a dokładnie to z zakąskami "Zakąskowy Bar".

Kod: Zaznacz cały

Bary przekąskowe rozmnażają się ostatnio w stolicy jak grzyby po deszczu. Taka nowa moda, powiązana z modą na PRL, alternatywa dla popularnych kiedyś pubów. Modę zaczęły parę lat temu Przekąski Zakąski, ale dopiero niedawno przekąskowe miejsca przeżywają prawdziwy boom. Nie tylko jeśli chodzi o ilość nowo otwieranych miejsc, ale także o popularność wśród klientów.
Np. zamawiamy sobie tatra wołowego z zimna wódeczką albo zestaw wodeczki ze sledzikiem. Zbyt na pewno miały by kaszanka, bigos, nóżki w galarecie itp.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

redziaczki - coś takiego powstało już w Sopocie i Gdyni - np. http://www.trojmiasto.pl/Sledzik-u-Fabr ... 48773.html, ale opinie są różne - ja sam byłem w Sopocie wieczorem i szans na miejsce nie ma, za to cholerny tłok - niezbyt przyjemny klimacik
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Myślę, że w Redzie problemu z tłokiem by nie było.... a mogłaby być fajna alternatywa żeby wyskoczyć ze znajomymi na wodeczkę z zakąską
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Śledziki szczerze polecam. Bardzo dobre piwo, wódka, zupy, kotleciki, rybki... No i ceny na każdą kieszeń, a to rzadkość! Najlepszy jest w Gdyni oczywiście, w Gemini, ale w weekend tłok potrafi być niemiłosierny...
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:odbiegając trochę od tematu... to marzy mi się w Redzie taka kawiarnia gdzie można byłoby się napić dobrej kawy... z możliwym wyborem rodzaju ziaren kawy, wykonaną przez dobrego bariste który zna się na rzeczy...
A próbowałeś może Cafe Bar-u z hotelu Wasko?
http://www.hotelwasko.pl/pl/restauracja-bar/Cafe-Bar

Sam jeszcze nie byłem, więc pytam z ciekawości
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeszcze tam nie byłem... pewno dlatego że mam jakąś awersję do lokali (restauracji/barów) mieszczących się w hotelach...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ