Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Światowy Zjazd Kaszubów 2015 w Redzie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Na naukę kaszubskiego to bym też reflektowała!moi rodzice znają,rozmawiają ,a ja byłam na tyle młoda i głupia,że nie chciałam rozmawiać!rozumiem,ale nie pogadam sobie!
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja też chętnie się dowiem, gdzie uczą kaszubskiego?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Chyba w SP5 w Rekowie
Qiuz
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Odświeżam i podpisuje się pod pytaniami? W Redzie jest od groma Kaszubów i może ktoś wie gdzie na terenie miasta lub okolic gdzie można uczyć się kaszubskiego?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ostatnio moje dzieci przyniosły kartki-deklaracje na kaszubski. Nauka ma być prowadzona w SP3 od września. Może dorośli także będą mogli skorzystać z podobnego programu.
Qiuz
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

O dzięki, moja stara szkoła, znam dobrze dyrektora więc może da radę
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

no to potwierdzone oficjalnie, że XVII Światowy Zjazd Kaszubów, odbędzie się w Redzie w dniu 4 lipca br.

http://miasto.reda.pl/2015/spotkanie-z- ... morskiego/
ReL2015
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Lekcje "Języka kaszubskiego" Już ponad rok prowadzi świetny znany nauczyciel Pan A. K.W Miejskiej Bibliotece.Są to zajęcia dla chętnych osób i odbywają się w każdy wtorek od godz.16.30. Pan A.K. będzie bardzo zadowolony z powiększenia się grona słuchaczy......a zajęcia prowadzi bardzo profesjonalnie.Życzę wszystkim wszystkiego dobrego - uczcie się kochani "kaszubskiego"
ReL2015
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Utalentowani wokalnie Redzanie - zapraszamy do Nowego Miejskiego Chóru,który już od roku istnieje....Chór bardzo profesjonalnie prowadzi Bardzo utalentowana muzycznie Pani.- Barbara.T. Próby "Chóru" odbywają się w każdy wtorek w Sali Nr .32w Zespole Szkół Nr 1 ul.Łąkowa 1. Oddajcie swój talent Miastu i Ludziom,którzy kiedyś nagradzać Was będą Brawami....Jest z tego wiele przyjemności i własnej satysfakcji...Zapraszamy Panie i Panów w różnym wieku - nie traćmy wolnego czasu przed telewizorem - śpiewanie jest sprawą piękną, a śpiew się " echem niesie" niesie".Nie ignorujcie naszego zaproszenia - czekamy na Was....
=D
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

http://www.telewizjattm.pl/dzien/2015-0 ... ml?play=on tutaj więcej szczegółów gwiazdą ma być Mrozu
Redzianin od urodzenia
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Program imprezy jest imponujacy. Kazdy z pewnościa znajdzie cos dla siebie...i dla ciała i dla ducha. Organizatorom życze dobrej pogody, a uczestnikom dobrej zabawy
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Jakby się komuś nie chciało szukać to wklejam

Plan Zjazdu Kaszubów

9:45 Przyjazd pociągu TRANSCASSUBIA
10:00 Powitanie na Dworcu PKP w Redzie
10:15 Przemarsz pod urząd i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
10:30 Przemarsz do Kościoła pw. WNMP
11:00 Uroczysta msza św.
13:00 Otwarcie XVII Światowego Zjazdu Kaszubów na stadionie MOSiR
13:05 - 18:00 Występy zespołów kaszubskich
14:30 Turniej Baśki Kaszubskiej
ok. 18:00 odjazd pociągu TRANSCASSUBIA
18:00 koncert G.A.S.P.
19:00 koncert Weronika Korthals
20:30 koncert Maciej Miecznikowski
22:00 koncert MROZU
Qiuz
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Mnie się wydaję, ze wśród mieszkańców Redy, a przede wszystkim wśród młodzieży, 4 lipca będzie ,,koncert Mroza' a jakiś Zjazd Kaszubów to blós dodatek
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Qiuz pisze:Mnie się wydaję, ze wśród mieszkańców Redy, a przede wszystkim wśród młodzieży, 4 lipca będzie ,,koncert Mroza' a jakiś Zjazd Kaszubów to blós dodatek
Tylko płakać nad takim scenariuszem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Niestety tak może być. Na Facebooku już latają zaproszenia na 4 lipca, ale nie na Zjazd Kaszubów, tylko na Mroza ... wg mnie to jest przez to, że to jest akurat u nas - lubię jeździć na te zjazdy, ale to wiadomo, transcassubia przyjeżdża wcześniej, pochodzić, pozwiedzać, pogadać, popatrzeć tu i tam, pospacerować, a w Redzie ja jako tutejszy nie mam nic za dużo do zwiedzenia
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ