Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mogę wymienić się książkami

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
zeno25
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Znacie się na książkach. Kocham książki. Przeczytałem już prawie wszystko co było na rynku. Kocham każdy rodzaj książek, ale największą miłością darzę kryminały. Znacie jakieś nowe nazwiska na rynku książek? Sporo nowych nazwisk pojawia się jeśli chodzi o książki. Już kilka "perełek" udało mi się wyłowić, ale to niestety ciągle mało. Kocham książki i każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie. Szukam więc nowych autorów, których książki są warte zainteresowania. Kocham szczególnie kryminały, ale może być każdy rodzaj. Każdą książkę sprawdzę, bo już brakuje mi pomysłów na dobre książki. O popularnych autorach mówi się za dużo. Jak dla mnie są oni nieco przereklamowani. Uwielbiam czytać nowych pisarzy. Szczególnie dlatego, że ich książki są jeszcze tanie i można po eksperymentować. Macie jakieś sprawdzone nazwiska, które z czystym sercem możecie polecić? Chciałbym, żeby były to dobre książki nowych osób w świecie literackim. Teraz jest dosyć ciężko wyjść na rynek jeśli chodzi o książki, bo ludzie przestają czytać. Ale są jeszcze tacy fanatycy jak ja i może będzie jakaś ciekawa pozycja z nowości, która mnie zainteresuje. Możecie mi podpowiedzieć.
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Polecam założyć konto na portalu "lubimyczytac.pl". Portal skupia książkowych geeków i można tam eksplorować gusta i rekomendacje innych czytelników. Ponadto, po dodaniu i ocenieniu co najmniej 30 książek portal na podstawie gustu generuje własne rekomendacje dla użytkownika.

Ja z ostatnio przeczytanych mogę polecić:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/65238/chmara-wrobli
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/80610/dr ... w-piaskach

Jednak uprzedzam, że nie są to kryminały ani nowości wydawnicze. Do tej 2 pozycji wróciłem po latach i dalej uwazam ze ksiazka warta czytania.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

zeno25 pisze:Znacie się na książkach. Kocham książki. Przeczytałem już prawie wszystko co było na rynku. Kocham każdy rodzaj książek, ale największą miłością darzę kryminały. Znacie jakieś nowe nazwiska na rynku książek? Sporo nowych nazwisk pojawia się jeśli chodzi o książki. Już kilka "perełek" udało mi się wyłowić, ale to niestety ciągle mało. Kocham książki i każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie. Szukam więc nowych autorów, których książki są warte zainteresowania. Kocham szczególnie kryminały, ale może być każdy rodzaj. Każdą książkę sprawdzę, bo już brakuje mi pomysłów na dobre książki. O popularnych autorach mówi się za dużo. Jak dla mnie są oni nieco przereklamowani. Uwielbiam czytać nowych pisarzy. Szczególnie dlatego, że ich książki są jeszcze tanie i można po eksperymentować. Macie jakieś sprawdzone nazwiska, które z czystym sercem możecie polecić? Chciałbym, żeby były to dobre książki nowych osób w świecie literackim. Teraz jest dosyć ciężko wyjść na rynek jeśli chodzi o książki, bo ludzie przestają czytać. Ale są jeszcze tacy fanatycy jak ja i może będzie jakaś ciekawa pozycja z nowości, która mnie zainteresuje. Możecie mi podpowiedzieć.
"Przeczytałem już prawie wszystko co było na rynku."... a ja już prawie przeczytałem internet... cały
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Warto sięgnąć po klasyków gatunku, jak chodzi o kryminały to wiadomka: Chandler, Hammet, Christie...sama Agatha napisała ponad 100 książek więc jest co czytać. Jeśli taki zagorzały czytelnik jak Ty goni tylko za nowościami, to dla mnie dziwne, książka po kilkunastu latach nie robi się przeterminowana. Muzyka zresztą też nie, chociaż gimbusy wychowane na Esce uważają inaczej.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Co to jest sto książek dla zagorzałego czytelnika... Na mnie niektórzy dziwnie patrzą, kiedy mówię, że czytam coś trzeci raz...
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Smutne, że [cyt] Tylko 11 proc. Polaków przeczytało w ciągu roku siedem książek i więcej żródło http://angelus.com.pl/2014/04/czytelnicze-dno/
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Smutne, ale chyba znak czasów... Cała moja rodzina czyta, natomiast syn (III klasa podstawówki) bardzo niechętnie...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Polecam dorobek Wydawnictwa Czarne, jak zacząłem z pierwszym z reportazy, tak teraz książek mam z Czarnego bez liku
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Vindie pisze:Smutne, ale chyba znak czasów... Cała moja rodzina czyta, natomiast syn (III klasa podstawówki) bardzo niechętnie...

Żeby dzieci miały nawyk czytania trzeba im samemu głośno czytać zanim same się nauczą. Metoda w 110% wypraktykowana
reda29
ODPOWIEDZ