Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

WOŚP a kościół

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Ponieważ nie chce mi się włączać w jałowe dyskusje z kimś, komu chyba berecik nadto uciska głowę, to od siebie wrzucę tylko to: http://niepoprawnipolitycznie.com/wielk ... ej-pomocy/. I prośba do krytykantów - nie chcecie, nie wspomagajcie, nikt tego od Was nie oczekuje. ALE! Krytykę, zwłaszcza tę kłamliwą, zachowajcie po prostu dla siebie.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

wymagane przez sad kwity sa? nie ma, wiec owsik to oszust! takie moje zdanie i nigdy nic do puchy nie wrzuce! oplacam duzo wieksze skladki zdrowotne. i jeszcze jedno, nie zycze sobie by w orkiestrze uczestniczyly sluzby publiczne oplacane z kasy spoleczenstwa!
Mamo.... bo się potnę !!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

A ja nie życzą sobie, by służby publiczne uczestniczyły w kościelnych świętach. Możemy sobie czegoś życzyć, nikt nam nie zabroni, a wpływu na to i tak nie mamy Sam tytuł wskazuje jednak, że problem polega na konflikcie kościoła z WOŚP, wywołany przez pierwszą z instytucji. Instytucja wywołała, w lud puściła, a lud kłóci się i spiera. O to chodziło?
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze: Z drugiej strony ta akcja z deklaracją, że nie popierasz WOŚP podpisz, ze nie chcesz być leczony "jej" sprzętem, jest wymyślona chyba, przez jakiegoś gimnazjalistę (z całym szacunkiem dla gimnazjalistów). Po pierwsze to jednak konstytucyjnym obowiązkiem Państwa jest ochrona zdrowia i jeśli ma pod ręką sprzęt kupiony przez WOŚP to nawet sto deklaracji nie może zatrzymać obowiązku konstytucyjnego (śmieszne, ze na ogół tą akcje popierają ludzie, którzy przed chwilą protestowali przeciw zachowaniu PISu w stosunku do Trybunału) po drugie to skąd w Was tyle nienawiści.
Pytanie o nienawiść to chyba raczej do przeciwników WOŚP, a nie do zwolenników, nie sądzisz?
A w odniesieniu do owej deklaracji - ja to odbieram jako szyderę i sarkazm, a nie realny apel do krytykantów, żeby ją podpisali. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przecież czegoś takiego oczekiwał.
Niemniej jednak logika jest niezaprzeczalna. Jakiś tam Kowalski nie wspiera, krytykuje, manipuluje informacjami tak, że nawet ci, którzy chcieli wesprzeć rezygnują, po prostu osłabia akcję. Ale nic takiego Kowalskiego nie hamuje, by korzystać potem z efektów tej akcji. Jak to się nazywa? Hipokryzja po prostu i brak elementarnej przyzwoitości. Nie sądzisz, że takie postawy należy piętnować choćby tylko w prześmiewczy sposób ("deklaracje")? Ja bym nie śmiał nawet pomyśleć o czerpaniu korzyści z czegoś, co z całym sercem i zaangażowaniem krytykuję. Ale widocznie to ja jestem nienormalny.
Żyjemy - jeszcze - w kraju demokratycznym. Szanujmy opinie innych, nawet tych z którymi się nie zgadzamy.
Odróżnij proszę uszanowanie opinii innych osób od tego, co wyżej - czyli braku przyzwolenia na hipokryzję w najgorszym wydaniu.
Naprawdę chcielibyście, żeby Ci co nie popierają WOŚPu po ewentualnym wypadku, gdyby uratować życie mógł im tylko sprzęt kupiony przez orkiestrę nie byli leczeni tylko pozostawieni na pewną śmierć?
A co działoby się z nimi, gdyby tego sprzętu nie było, bo WOŚP by nie istniał? Jak sobie odpowiesz na to pytanie, to problem przestanie istnieć
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Mazur pisze:wymagane przez sad kwity sa? nie ma, wiec owsik to oszust! takie moje zdanie i nigdy nic do puchy nie wrzuce! oplacam duzo wieksze skladki zdrowotne. i jeszcze jedno, nie zycze sobie by w orkiestrze uczestniczyly sluzby publiczne oplacane z kasy spoleczenstwa!
O jakich kwitach wymaganych przez sąd piszesz? I skoro jest oszustem, to dlaczego jeszcze nie siedzi?
Ludzie, zastanówcie się czasem nad tym, co w ogóle piszecie, bo zachowujecie się jak zwykłe przekupy z bazarku, które zawsze wszystko wiedzą "lepiej" niż osoby faktycznie kompetentne.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Owsiak zrobił to źle, tamto źle, zdefraudował, zdemoralizował itp itd. Jeśli tak jest, to należy powiadomic o tym właściwe instytucje. Jeśli przeciwnikom WOŚP juz uda się doprowadzić do tego, że ta wielka charytatywna akcja zostanie zlikwidowana to co? Będzie lepiej? Ktoś to będzie kontynuował? Osiągnie takie efekty? Pomoże tylu ludziom? Śmiem wątpić.
Nikt z oponentów nie korzystał z urzadzeń medycznych z czerwonym serduszkiem? Ja, owszm i to kilka razy..Biorę udział w świątecznej pomocy Caritasu, kilka razy wpłaciłem pieniądze na rzecz działań J Ochojskiej i A Dymnej. Są oczywiscie fundacje, które mi "nie pasują" nie podnoszę jednak rwetesu z tego powodu. nie daje na nie pieniedzy i kropka.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tempest nie wiem do której grupy mnie zaszufladkowałeś, ale nie odwracaj kota ogonem

Pytanie skąd w Was tyle nienawiści odnosiłem do konkretnej akcji. Obie strony przesadzają, ale akcja z noszeniem jakiegoś idiotycznego oświadczenia o nie korzystaniu ze sprzętu WOŚP jest dla mnie chora. Teraz piszesz, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego oczekiwał. To po co w ogóle zawracać tym głowę? Po co jeden z drugim przeciwnikiem ma to podpisywać... skoro nikt nie będzie zawracał sobie tym głowy?

Prosisz abym odróżnił uszanowanie opinii innych osób od hipokryzji. Ale o czym Ty piszesz?
Ja jestem zwolennikiem akcji WOŚP i sam się do niej dokładam, ale rozumiem i akceptuje zdanie przeciwników. Nie rozumiem fanatyków tak z jednej jak i z drugiej strony. Nie rozumiem wściekłych hejterów co wypisują w necie kłamstwa, albo przynajmniej nie potwierdzone informację na temat Owsiaka i tego nie popieram, ale nie rozumiem też mowy nienawiści z drugiej strony "podpiszcie, że nie chcecie Wy i Wasze dzieci korzystać ze sprzętu WOŚP". Przecież to chore jest i nie tłumacz mi tego odpowiadaniem na hipokryzje.

Nie można spokojnie rozmawiać?

No i Twoje ostatnie zdanie w stosunku do mnie to mnie już rozbiło. A co by było, gdyby sprzęt nie istniał. Co ma piernik do wiatraka. Moje pytanie brzmiało "Naprawdę chcielibyście, żeby Ci co nie popierają WOŚPu po ewentualnym wypadku, gdyby uratować życie mógł im tylko sprzęt kupiony przez orkiestrę nie byli leczeni tylko pozostawieni na pewną śmierć?" Odpowiedź powinna brzmieć. Tak chcemy pozostawić ludzi na pewną śmierć, albo nie, propagujemy akcje, choć sami byśmy jej nie chcieli... a Ty mi odpowiadasz pytaniem co by było, gdyby było?

Jak Malinowski nie lubi komuny, to ma nie korzystać z SKM, bo przecież SKM by nie było, gdyby za komuny jej nie zbudowali?
Jak Kościół Katolicki ufunduje karetkę dla szpitala w Wejherowie, to nie wierzący ma odmówić jechania karetką po wypadku, bo kupił ją kościół?

Więcej spokoju. I pamiętaj, że stoimy po tej samej stronie. Ja również popieram WOŚP, tylko denerwują mnie gimnazjalne zabawy w stylu, jak nie lubisz tego co ja to jesteś be... Jestem za WOŚPem, nie popieram przeciwników, ale jak którykolwiek z nich ucierpi w wypadku, to mam nadzieje, ze nie będzie musiał zeznawać pod przysięgą, ze kocha WOŚP i ma w portfelu zdjęcia Owsiaka bo inaczej mu odmówią pomocy - po prostu szanuje opinie ludzi, którzy mają inne zdanie niż ja
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

bardziej czysci niz krysztal! OWSIK kink !!!
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Reciech, podrzuć coś z "tego co prezentuje obecnie kler". Bo jestem troszkę odcięty od świata i nie wiem co negatywnego kler mówi na wośp. Pomóż.
[/quote]

A proszę bardzo - a przykładów takich idiotów w kościele przez wiele lat mieliśmy mnóstwo.
http://www.fakt.pl/politycy/ksiadz-jace ... 00392.html
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Nie moja brocha czy Owsiak jest dobry czy zły, ale jeśli robi jakieś przekręty, to przecież skarbówka czy inny podmiot ordynacji dawno by wszystko zamknął, prawda? Znalazłem też na sieci jakieś logiczne wyjaśnienie niektórych "dylematów": http://www.wykop.pl/artykul/1819096/zes ... z-faktami/

Mnie osobiście w niczym on nie przeszkadza - nie jestem przez niego biedniejszy, nie okrada mnie, nie zajmuje czasu antenowego kiedy chcę obejrzeć serial. Ma przebicie, robi co chce, nic tylko pogratulować - niech sobie działa jeśli ktoś przez to ma być szczęśliwszy, czemu nie?
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Dżoana
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze
Jesli ktorys ksiądz pokusil sie o krytykowanie Owsiaka, to zapewne zrobil to, bo przelozony mu kazal. Dla nich wazny jest caritas, ktory ma swoje za uszami..

Dziwi mnie tylko jedno - kosciol mowi o tym, by chronic tych najslabszych, a jednoczesnie neguje pomoc dla noworodkow i ludzi, ktorzy zasluguja na godna starosc. Tego nie rozumiem - to istny sąd nad Owsiakiem..Co jak co, ale sprzetu duzo jest w szpitalach.

Gdy jest kolejna afera z ksiedzem pedofilem mowia - to nie jest powod, by nie chodzic do kosciola, ale sąd nad Owsiakiem jest juz powodem, by nie dawac na WOŚP. Czy to jest jest hipokryzja?
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Straszny hejt, dajcie spokój i nie dajcie się wkręcać. Jest jasne co Jurek robi, ile dzieci korzysta z fundowanego przez nas sprzętu. Są osoby, które nie chcą tego widzieć do momentu gdy ich dzieci nie są badane sprzętem z WOSP. Nie ma jednak obowiązku dawać na narodową zrzutę, ale zapytajmy się o by było gdyby nie dawać ?? NFZet nie finansuje inwestycji szpitalnych czy oddziałowych - tam chodzi tylko o zysk. Życzę zdrowia bo niedługo będziemy korzystać z efektów działania WOSPu jako seniorzy.
drac
pongo
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Kwota zebrana przez WOŚP w 2015: 53 mln złotych
Wydatki NFZ z roku 2015: 67,5 mld zł

Dzieląc pierwszą liczbę przez drugą otrzymujemy 0.8 PROMILA.
I to tyle odnośnie wpływu zbiórek WOŚP - one nie mają kompletnie żadnego znaczenia na jakość służby zdrowia w Polsce. Służą głównie temu, żeby do każdej z czterech firm związanych osobowo z rodziną "która wcale nie zarabia na Orkiestrze" (a te firmy to Tabasco, Feel Mint Productions, Jasna Sprawa (przefarbowana z Mrówki Całej) oraz Złoty Melon) przepływały środki pieniężne z WOŚP.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Wydatki NFZ, o których piszesz, to ogólne koszty świadczeń zdrowotnych w Polsce, obejmująca m.in. refundacje zakupu leków i inne zupełnie nieporównywalne kategorie. Jaki jest udział w tej kwocie wydatków na zakup sprzętu ambulatoryjnego dla noworodków?

Według mojej wiedzy, łączny koszt zakupu sprzętu terapeutycznego i innych dóbr trwałego użytku wynosi rocznie około 2 mld, a ile z tego na noworodki, to nie wiem. Jest zatem zupełnie inaczej, niż to przedstawiłeś.

Mam jeszcze ciekawe dane z 2009 roku:
...Sprzęt rehabilitacyjny i dobra medyczne trwałego użytku również są finansowane głównie ze źródeł prywatnych (61,7% w 2009 r.).
Źródło: NFZ
ODPOWIEDZ