Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

WOŚP a kościół

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Redzka edycja WOŚP jak zwykle była gorąca. Ludzie są pełni dobrych emocji. Nasze aukcje naprawdę są ciekawe i .....są. Ludzie licytują i wpłacają spore kwoty. Brawo Reda
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Chociaż nie popieram WOŚP, dla mnie smutne jest upolitycznianie tego wszystkiego. Po prostu debilna wojna lemingi vs. mohery przeniosła się do sektora, do którego nie powinna. Przypominam, że WOŚP i Caritas wsparły się nawzajem, co jest godne szacunku. W mojej ocenie tego wszystkiego zawsze liczą się logika i fakty, a fakty są takie, że:
- WOŚP robi dużo dobrego, ponieważ finansował zakup sprzętu, którego nie było w stanie sfinansować Państwo (żenującą ocena Państwa w tym zakresie),
- WOŚP był finansowany przez nas wszystkich, ponieważ wspierali go np. strażacy / policjanci / służba celna w godzinach pracy - powyższe jest niesprawiedliwe zarówno w stosunku do nas - podatników (nie każdy musi popierać WOŚP - wolny kraj), jak i innych organizacji charytatywnych, które nie otrzymują takiego wsparcia nigdy,
- WOŚP otrzymywał darmowy czas antenowy w TVP, przeliczcie jakie to są koszty czasu antenowego w prime timie i odejmijcie od finalnych przychodów + dlaczego TVP nie wspiera w tym zakresie innych organizacji tylko WOŚP? Dyskryminacja, gdzie jakiś konkurs?
- Owsiak świadczył na rzecz WOŚP usługi pokrywane z datków na WOŚP, to są fakty, o których pisała nawet Wybiórcza, o czym tu dalej dyskutować? Do oceny własnej, czy skala problemu jest dla Was akceptowalna czy nie.
- Z WOŚP się zrobiła debilna moda - wpłacam na WOŚP jestem fajny, nie wpłacam nie jestem fajny - sam się spotkałem w życiu z oskarżeniami, że nie pomagam ludziom bo nie popieram WOŚP- NIE GODZĘ SIĘ NA TAKĄ NARRACJĘ! WOŚP nie jest jedyną organizacją, która pomaga ludziom. Pienio wpłaca na Caritas i super, ja np. pomagam bezpośrednio, tj. wyszukuje potrzebujących i ich finansuję bez pośredników na święta czy pomagam w chorobie. Gdybym tego nie robił, czułbym się podłym człowiekiem, bo mam pieniądze i uważam, że w takiej sytuacji powinienem je przeznaczać potrzebującym. Robię co mogę ale nie przez WOŚP.
- Afiszowanie się naklejonym serduszkiem na ulicy jest dla mnie żenujące - szanuję ludzi, którzy pomagają bezinteresownie, a nie się swoją "dobrocią" afiszują na ulicy, bo raz do roku wrzucili 10zł do puszki
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Nie zgadzam się, że WOŚP przerodziło się w modę, która się narzuca osobom, by wyciągnąć datki. Zasadnicza większość wpłat odbywa się anonimowo, dokonując wpłat przez internet, kupując przedmioty w aukcjach. Za to się nawet serduszka nie dostaje.
Fajnie, że WOŚP pobiło kolejny rekord!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Nie ma obowiązku lubienia czy popierania organizacji "X" czy inicjatywy "Y" Jeśli ich celem jest niesienie pomocy ludziom chorym, biednym czy w inny sposób poszkodowanym przez los, chwała im za to.
Czy sa lepsze lub gorsze organizacje? Mniej lub bardziej "prawomyślne" ? No jasne, że nie. Jest tyle różnych form niesienia pomocy, że kazdy chetny znajdzie cos dla siebie.
No i po co wypisywanie elaboratów, że TA organizacja jest niedobra, za to TAMTA jest lepsza. Przerzucanie sie argumentami nic nie zmieni. No, prawie nic. Spowoduje, że ludziska znajduja coraz to nowe tematy do "nawalanki"
ODPOWIEDZ