Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

WOŚP a kościół

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Ciekawy głos księdza w sprawie zaangażowania księży w WOŚP - zupełnie odmienny od tego co prezentuje obecnie kler i nowa władza.
https://www.facebook.com/zycienapelnejp ... e/?fref=nf
http://boskatv.pl/vlog-ks-jana-kaczkows ... kielny,866
Dodam jeszcze, że dzisiaj dwie dewoty wybiegły z kościoła na Gdańskiej i przegoniły dzieci z puszkami z chodnika - przeniosły się wówczas na parking przy POLO...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Ja nie chcę mieszać świata świeckiego i katolickiego z WOŚPem, ale powiem wam jedno - nie raz spotkałem się ze sprzętem z tej fundacji - a bogate mam doświadczenie ze szpitalem - i powiem wam, że nawet jeżeli w niektórych mediach mówią o szemranych stosunkach firmy Złoty Melon (we władaniu żony pana Owsiaka) to i tak wolę dać tę złotówkę czy dwa złote na WOŚP niż na inne fundacje, które gdzieś tam są, ale pieniążki, które daje lądują na nieznanych mi kontach i nie wiadomo co się z nimi dzieje.

NAWET, jeżeli Owsiak część z tych pieniędzy w jakiś sposób defrauduje (a niech kamieniem rzuci ten, który obracając milionami złotych nie spróbuje coś z tego uszczknąć) to ja wolę dać te kilka złotych, które mnie nie zbawią a przyczynię się do tego, że jakiś dzieciak, czy starsza osoba będzie żyć szczęśliwsza.

Może z mojej strony jest to naiwne, ale wolę dać 5 złotych na WOŚP i się w jakiś sposób zintegrować rzeszą kilkuset Polaków niż marudzić jak to u nas jest źle. A przynajmniej widząc sprzęt w szpitalu z charakterystyczną naklejką, czuję, że w jakiś sposób się do tego przyczyniłem. A może to jest właśnie taki mój mały patriotyzm?

Brawo dla ks. Kaczowskiego, który w człowieku widzi człowieka, a nie potencjalnego fana/wyborcę

Do zobaczenia na Woodstocku
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Kompletne pomieszanie z poplątaniem. Kościół katolicki i jego członkowie głoszą cudowne wartości, po czym w zupełnie niezrozumiały sposób przeczą im jawnie i bez oporów. Wpuszczanie do obiegu różnego rodzaju oszczerstw pod adresem człowieka, który zrobił w tym kraju naprawdę wielką rzecz zupełnie nie pasuje do zasad kościoła.
Moim zdaniem sprawa powinna być postawiona jasno. Krytykujesz WOŚP i jesteś jego przeciwnikiem - bądź konsekwentny - noś przy sobie deklarację, że w razie pojawienia się w szpitalu odmawiasz korzystania ze sprzętu zakupionego przez tę fundację!
Może kiedyś doczekamy się elektronicznych kart pacjenta z naszymi danymi, więc technicznie mogłoby taka deklaracja tam się znajdować.
maniek
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Damianie,ale właśnie taki jest kościół i jego zasady.Jeżeli ta instytucja,a tak trzeba nazwać kościół nie ma z tego żadnych profitów to jasne jest,że będzie próbować to przedsięwzięcie negować i podważać.Użyłem bardzo delikatnych słów,ale nie mogę już słuchać ani patrzeć na tych panów w czarnych sukienkach.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

maniek pisze:Damianie,ale właśnie taki jest kościół i jego zasady.Jeżeli ta instytucja,a tak trzeba nazwać kościół nie ma z tego żadnych profitów to jasne jest,że będzie próbować to przedsięwzięcie negować i podważać.Użyłem bardzo delikatnych słów,ale nie mogę już słuchać ani patrzeć na tych panów w czarnych sukienkach.
Pewnie dlatego, że żyjesz w nienawistnej iluzji na temat Kościoła. Zmień źródła wiedzy i otwórz umysł, a będzie dobrze

Reciech, podrzuć coś z "tego co prezentuje obecnie kler". Bo jestem troszkę odcięty od świata i nie wiem co negatywnego kler mówi na wośp. Pomóż.

Huherko mówisz jakby WOŚP był jedyną organizacją charytatywną Jest ich więcej i dużo lepsze niż wośp.

Damian typowy komentarz xDDDDD jak krytykujesz to umieraj Myślę, że nikt z krytykujących wośp nie neguje tego, że ta fundacja/organizacja kupuje sprzęt dla szpitali. Celem krytyki jest raczej to, że robi to na pół tyłka, a po drodze jeszcze machlojeczki finansowe na własne premie, woodstock i organizowanie imprezki jaką jest sama orkiestra. Także ten argument, powtarzany przez Was (bo zaliczasz się do stada) co roku jest już nudny i coraz mniej śmieszy.

Ja, odkąd się dowiedziałem jak wośp działa, nie wrzucam i często też krytykowałem. Rok temu już odpuściłem. Jak ludzie chcą dawać pieniądze na coś takiego to niech dają - sprzęt jest. Zawiłości finansowe mi się nie podobają. Zwłaszcza, że jest to tak skonstruowane, że mimo iż nie wrzucam - do puszki to i tak za to zapłacę. Wośp przybiera formę podatku, bo organizują go głównie państwowe instytucje, które utrzymują się z podatku

Znam dużo lepsze organizacje charytatywne i pomagam za ich pośrednictwem. No, ale jest wolność - róbta co chceta
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:
maniek pisze: Damian typowy komentarz xDDDDD jak krytykujesz to umieraj Myślę, że nikt z krytykujących wośp nie neguje tego, że ta fundacja/organizacja kupuje sprzęt dla szpitali. Celem krytyki jest raczej to, że robi to na pół tyłka, a po drodze jeszcze machlojeczki finansowe na własne premie, woodstock i organizowanie imprezki jaką jest sama orkiestra. Także ten argument, powtarzany przez Was (bo zaliczasz się do stada) co roku jest już nudny i coraz mniej śmieszy.

J
Uprawiasz jakieś słowne gierki z użyciem niezrozumiałych symboli. Sprawa jest prosta a Ty to komplikujesz. Nie dajesz, nie pasuje Ci sprzęt WOŚP - bądź konsekwentny i nie używaj. Masz dowody na nieprawidłowości - zgłoś do instytucji. Wypowiadasz się na forum - zachowaj minimum kultury - może ty należysz do jakiegoś stada, ja najwyżej do społeczności.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Pewnie dlatego, że żyjesz w nienawistnej iluzji na temat Kościoła. Zmień źródła wiedzy i otwórz umysł, a będzie dobrze
Reciech, podrzuć coś z "tego co prezentuje obecnie kler". Bo jestem troszkę odcięty od świata i nie wiem co negatywnego kler mówi na wośp. Pomóż.
To może w takim razie to Ty właśnie powinieneś zmienić źródło wiedzy i otworzyć umysł zamiast sugerować to innym?
"Nienawistna iluzja na temat Kościoła" - WTF??
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:Huherko mówisz jakby WOŚP był jedyną organizacją charytatywną Jest ich więcej i dużo lepsze niż wośp.
Pewnie tak, ale akurat WOŚP jest bardzo medialna, polegająca raczej na robieniu show, a jej efekty można spotkać prawie codziennie (no dobra, nie każdy codziennie chodzi do szpitalach czy zakładach geriatrycznych)

Gdyby inne organizacje chociaż trochę się "rozreklamowały" to pewnie też by miały większe "wzięcie"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:a po drodze jeszcze machlojeczki finansowe na własne premie, woodstock i organizowanie imprezki jaką jest sama orkiestra.
Te "machlojeczki finansowe" zostały udowodnione? Jeśli tak, to dlaczego Owsiak jeszcze za to nie siedzi? Jeśli nie, to na jakiej podstawie rozpowszechniasz te wątpliwej jakości legendy miejskie?
Z jednym takim wichrzycielem i jego pomówieniami Owsiak właśnie niedawno wygrał.
Pienio pisze: Także ten argument, powtarzany przez Was (bo zaliczasz się do stada) co roku jest już nudny i coraz mniej śmieszy.
Dokładnie takie same śmieszne i nudne są pomówienia, które rozpowszechnia Twoje "stado".
Pienio pisze:Zwłaszcza, że jest to tak skonstruowane, że mimo iż nie wrzucam - do puszki to i tak za to zapłacę. Wośp przybiera formę podatku
Błagam, ale co Ty w tym momencie człowieku pierniczysz? Ksiądz Wam takie brednie z ambony sprzedaje?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Damian pisze:
Pienio pisze:
maniek pisze: Damian typowy komentarz xDDDDD jak krytykujesz to umieraj Myślę, że nikt z krytykujących wośp nie neguje tego, że ta fundacja/organizacja kupuje sprzęt dla szpitali. Celem krytyki jest raczej to, że robi to na pół tyłka, a po drodze jeszcze machlojeczki finansowe na własne premie, woodstock i organizowanie imprezki jaką jest sama orkiestra. Także ten argument, powtarzany przez Was (bo zaliczasz się do stada) co roku jest już nudny i coraz mniej śmieszy.

J
Uprawiasz jakieś słowne gierki z użyciem niezrozumiałych symboli. Sprawa jest prosta a Ty to komplikujesz. Nie dajesz, nie pasuje Ci sprzęt WOŚP - bądź konsekwentny i nie używaj. Masz dowody na nieprawidłowości - zgłoś do instytucji. Wypowiadasz się na forum - zachowaj minimum kultury - może ty należysz do jakiegoś stada, ja najwyżej do społeczności.
Nie wiem czego mogłeś nie zrozumieć - po wyjaśnienia zapraszam na priv co by tutaj nie bałaganić

Należysz do stada, które co roku powtarza bezmyślnie ten sam argument

No i drugi raz muszę napisać to samo. Nie mam nic do sprzętu. Nie pasuje mi sposób uzyskiwania funduszy, który co prawda jest legalny w ogólności, ale dosyć nie w porządku.
Kultura jest zachowana, słaby argument. Ale jak się nie ma argumentów merytorycznych to trzeba wyciągać takie, które nie mają racji bytu, prawda?

Salamandra - no właśnie chcę pozyskać nowe źródło wiedzy, dlatego o nie poprosiłem trudne?

Czego nie zrozumiałaś z nienawistną iluzją na temat Kościoła? To dosyć powszechne zjawisko. Kościół to złożona organizacja, a ludziom się wydaje, że jak przeczytają wyborczą i pójdą raz do roku na pasterkę to wszystko o niej wiedzą. I tak sporo głupich ludzi szczerze nienawidzi Kościoła, bo ktoś kiedyś napisał kłamliwy artykuł o tym, że księża nie płacą podatków Podobnych "powodów" widzę sporo wkoło.
Temat nie jest o Kościele, więc również zapraszam na priv po ewentualne wyjaśnienia.

Huher - to prawda, że jest medialna. Wręcz włazi do domu poprzez radio i telewizję, a także chodzi po ulicach z puszkami. Sam pomagam poprzez Caritas. Niby tylko strona internetowa i trochę coś tam w kościele powiedzą, a oscylują co roku w okolicach 150mln zł rocznie. I do tego nikt nie finansuje z tego woodstocku ani koncertów wośp. Ani premii osobistej dla Jureczka i rodziny, z którą się wcale nie kryje.

Dlatego pomaganie wośpowi nie jest wielkim wyzwaniem. Raz do roku wrzucisz 5zł i możesz "tym gorszym" ładować, żeby nie korzystali ze sprzętu wośp. Różne motywacje ludźmi kierują - w tym roku podobno trzeba dać 10zł NA ZŁOŚĆ PISOWI

Oczywiście po raz kolejny mówię, że nie mam nic przeciwko. Zdaje się, że będę musiał to pisać w każdym poście, żeby nie zostać zjedzonym przez niektórych "kulturalnych" Nie chodzi oczywiście o Ciebie
Jeśli nie przeszkadza Ci, że część tych pieniędzy się rozchodzi gdzieś tam po bokach to masz jasną sytuację

Tempest - tak

może źle się wyraziłem - mówiąc "machlojeczki" nie mam na myśli, że coś tam jest nielegalne. Tym zajmuje się od czasu do czasu prokuratura. Natomiast ogromna premia i finansowanie woodstocku czy innych złotych melonów z pieniędzy, które w powszechnej opinii są wydawane w 100% na sprzęt dla dzieci uważam za co najmniej nie w porządku.
Nie kryją się z tym oczywiście - co roku można przeczytać sprawozdanie finansowe na stronie wośp. Ale kto to przeczyta? Lepiej nie czytać i być nieświadomym wojownikiem Jurka I lepiej zarzucać mi niezweryfikowane pomówienia niż samemu główką ruszyć


Zapłacę za to w formie podatku, ponieważ:
Jakie atrakcje oferuje wośp?
pokazy strażaków
pokazy wojska
pokazy policji
(w tym roku podobno akurat te trzy odpadły, ale zawsze były)
pokazy pierwszej pomocy
aukcje charytatywne oraz występu muzyczne w domach kultury, szkołach i każdego typu instytucjach publicznych.
Nie powinno być dla Was wielkim odkryciem, że wośp finansuje w ogromnej części państwo poprzez samorząd. Bo kto płaci za ten pokaz strażaków, wojska, policji, za korzystanie z sal, domów kultury, za ogrzanie tego wszystkiego prąd itd itd. Jurek? Ci co wrzucają do puszki? Nie - podatnik, czyli każdy
Miasto za udostępnienie domu kultury nie zażąda od Jurka pieniędzy - to przecież dla chorych dzieci. Jakim zimnym draniem trzeba by było być

Ale Ty i tak kulturalnie powiesz, że jestem podły, bo "fałszywie" pomawiam wielkiego człowieka jakim jest Jurek Owsiak
Niech sobie to organizuje, niech ludzie pomagają. Ale niech też będą świadomi w czym biorą udział
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

a moim zdaniem i jedni i drudzy mają rację

Nie ma co ściemniać, ze Owsiak nic z tego nie ma, więc zupełnie nie potrzebnie głosicie takie hasła, bo to bzdura jest. Owsiak wymyślił WOŚP i nieźle się na tym dorobił, za tę kasę organizuje Woodstock i WOŚP i to nie ulega wątpliwości. Przy okazji z pewnością wyżywi się też wielu innych pracowników administracji, marketingu i innych biur.

Ja jestem o tym przekonany i w pełni to akceptuje. Chętnie wrzucam pianiążki do puszek i wspieram w innych akcjach (SMSy specjalne, aukcje itd.). Zdaje sobie sprawę, że z 62 zebranych milionów, na szpitale pójdzie z 40 mln, reszta na "organizację", ale to zawsze 40 mln zł więcej dla szpitali niż miesiąc temu. To zawsze kilkadziesiąt ludzi uratowanych rocznie, dzięki tym maszynom.

Wracając do meritum. Naiwni są Ci co myślą, że Owsiak nic z tego nie ma, ale oddajmy mu to, ze to On to wymyślił, niech ma. Niech więcej ludzi wymyśli takie akcje i tak dotuje szpitale czy inne instytucje i niech mają z tego profity.

Nie rozumiem tych krytykantów. Kto nie chce niech nie wrzuca, proste. Czemu Kowalskiego boli to, że Malinowski SWOJE pieniądze przeznacza na WOŚP/Owsiaka czy inny PCK. To pieniądze Malinowskiego i nic nikomu do tego.

Z drugiej strony ta akcja z deklaracją, że nie popierasz WOŚP podpisz, ze nie chcesz być leczony "jej" sprzętem, jest wymyślona chyba, przez jakiegoś gimnazjalistę (z całym szacunkiem dla gimnazjalistów). Po pierwsze to jednak konstytucyjnym obowiązkiem Państwa jest ochrona zdrowia i jeśli ma pod ręką sprzęt kupiony przez WOŚP to nawet sto deklaracji nie może zatrzymać obowiązku konstytucyjnego (śmieszne, ze na ogół tą akcje popierają ludzie, którzy przed chwilą protestowali przeciw zachowaniu PISu w stosunku do Trybunału) po drugie to skąd w Was tyle nienawiści.

Żyjemy - jeszcze - w kraju demokratycznym. Szanujmy opinie innych, nawet tych z którymi się nie zgadzamy.
Naprawdę chcielibyście, żeby Ci co nie popierają WOŚPu po ewentualnym wypadku, gdyby uratować życie mógł im tylko sprzęt kupiony przez orkiestrę nie byli leczeni tylko pozostawieni na pewną śmierć?

i na koniec pytanko.
Jaka to organizacja charytatywna jest lepsza od WOŚP i dlaczego? Pytam z ciekawości, bo w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Jeszcze nie odszedłem, więc spieszę z odpowiedzią.

Odpowiem na przykładzie Caritasu, bo akurat dobrze znam. Ale są też jeszcze skuteczniejsze organizacje.
Za wyznacznik skuteczności biorę tutaj zebraną kwotę pieniędzy

WOŚP:

1. na cel właściwy nie jest przekazywana cała kwota. Różne raporty różnie mówią, ale uśrednijmy - 80% zebranej kwoty idzie na sprzęt. 20% na woodstocki, premie dla Jurka, złote melony, koncerty orkiestry itd.
2. działa tylko jeden dzień w roku
3. zazwyczaj ma dosyć wąski, moim zdaniem, zakres pomocy - głównie są to sprzęty do szpitali (nie tylko zapewne). Notabene sprzęty, które powinny być zakupione z budżetu, bo na coś przecież te podatki płacimy. Ale to nie jest aż takie ważne, bo w sumie kto komu zabrania wyręczać państwo z jego obowiązków. Domaganie się zakupu tego sprzętu przez Ministerstwo zajęłoby wieki.
4. Angażuje w swoją akcję sektor publiczny, który opłaca podatnik (opisane w poście wyżej).

Caritas:
1. na pomoc potrzebującym przekazywane jest 99% zebranych funduszy. 1% na obsługę administracyjną itd.
2. Działa 365 dni w roku. Co roku zbiera kwotę mniej więcej 130-150 mln złotych.
3. Dużo różnych akcji, w zależności od bieżących potrzeb. Pomoc dla chorego dziecka/dorosłego, pomoc pogorzelcom, pomoc bezdomnym w zimie itd. Szeroka paleta możliwości.
4. pkt 4 nie ma tu zastosowania.

To takie pierwsze z brzegu punkty jakie przyszły mi do głowy. Przy dłuższym zastanowieniu pewnie znalazłoby się więcej.

Jeśli nawiązałeś do mnie tym zdaniem o cudzych pieniądzach to odpowiadam. Pytanie zadane ze złej strony. Nie obchodzą mnie cudze pieniądze, jak napisałem - dawajcie gdzie chcecie. Drażni mnie tylko schemat, w którym co roku jest jakaś rozmowa na wośp i:
1. część popiera, bo lubi dobroczynność w każdej postaci.
2. część ma swoje argumenty, dzięki którym nie popiera wośpu, a wybiera inne inicjatywy. Wykazuje wady wośpu
3. ludzie z punktu pierwszego traktują to jako powód do inwektyw w stylu "jak Ci się wośp nie podoba to noś w portfelu deklarację, że nie chcesz żeby Ci nim uratowali życie". Gimnazjalne teksty, jak sam to oceniłeś. A według mnie stado

Postaram się nie wypowiadać tutaj więcej, bo po co. To co napisałem jest prawdą i chyba więcej nie trzeba.
W razie co chętnie odpowiem na priv
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Pienio, zmartwię Cię, prawie wszystko co napisałeś jest totalną bzdurą powtarzaną z "niezależnych" mediów.

WOŚP
1. Na cel właściwy jest przeznaczane 92% zebranych środków, to oficjalne wyliczenia ministerstwa pracy za ubiegły rok. W praktyce na pomoc wydają więcej niż zbierają, ponieważ otrzymują odsetki z lokat, które finansują m.in. przystanek Woodstock
2. Orkiestra gra cały, nie bez powodu moment kulminacyjny nazywa się Finałem.
3. Co roku zbiórka idzie na inny cel, nie zapominajmy o tym, że WOŚP prowadzi przez cały rok szereg innych akcji, które nie są już tak medialne, np. szkolenia ratowników medycznych.
4. To prawda, ale powiedz mi komu na służyć sektor publiczny? Jak nie obywatelom, to jest jego obowiązek!

Caritas
1. Nie wiem skąd masz liczbę 99%? Nie ma żadnego oficjalnego publicznie dostępnego rozliczenia Caritasu! (WOSP co roku publikuje bardzo szczegółowe)
2. Fakt Caritas podobnie jak WOŚP działa przez cały rok.
3. Caritas ma inne cele niż WOŚP, nie da się tego porównać 1:1, zastanawia jednak mała skala tej pomocy, biorąc pod uwagę środki jakimi dysponuje Caritas.
4. Ten punkt ma jednak zastosowanie i to jakie! Caritas dostaje z budżetu państwa kilkaset milionów bezpośrednich dotacji! W dodatku sądy bardzo często zasądzają nawiązki na cele społeczne kierowane właśnie na Caritas.
5. Skala wyprowadzonych pieniędzy z Caritasu poraża, np. teraz jest głośna sprawa w sądzie o kradzież 1,7mln z kont Caritasu, jest tam też wątek ukrywania złodziejskiego procederu przez apb Wielgusa. Takie sprawy wypływają kilka razy w roku, ale "prawicowe" media o tego nie nagłaśniają. Wystarczy jednak chwila googlowania i znajdziesz masę przykładów.

Wszystko o czym napisałem jest bardzo łatwe do sprawdzenia i to na oficjalnych stronach rządowych oraz poważnych portalach informacyjnych. Dziękuję za uwagę.
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Prawda zawsze leży po środku i to co napisał Wicek pewnie jest jej najbliższe. Każda fundacja jeżeli z każdej danej złotówki odda chociaż 50 gr to zrobi coś dobrego. Pytanie tylko na co idzie pozostałe 50gr. W przypadku WOŚP jest to na pewno Przystanek Woodstock, wszystkie te dziwne "firmy melony" i pewnie coś jeszcze się znajdzie. A jak ktoś chce zobaczyć co to jest to coś, to proszę wybrać się do małej wioski w rejonach Kwidzyna o nazwie Szadowo. Tam mieści się ciekawy obiekt WOŚPu na wielkim terenie.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Pienio, krótko i na temat http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/z ... z-faktami/. Tak, pewnie będziesz marudził, że to nie jest miarodajne źródło informacji, ale nie o to chodzi - ktoś po prostu poświęcił swój czas i wyprostował kilka manipulacji odnośnie Owsiaka i WOŚP. Również dobrze mógłbym to zrobić ja i umieścić na swojej stronie - bez znaczenia. Chcesz polemizować? Zapraszam.

Podatki na wojsko, policję i straż. Tak, płaci każdy podatnik, niezależnie od WSZYSTKIEGO. Rozumiesz to? Czy strażacy zagrają w WOŚP czy nie, czy policja będzie chronić miejsc zbiórek czy nie, czy wojsko zrobi pokaz czy nie i tak zapłacimy podatek na te służby, więc Twój argument jest po prostu niedorzeczny. Nikt nie płaci DODATKOWO na zaangażowanie straży, wojska czy policji w WOŚP. Jasne to już dla teraz dla Ciebie? Mam nadzieję, ze tak.
Ale pozostając na moment w temacie podatków, to mnie z kolei nikt nie pyta, czy chcę swoje podatki przekazywać na klechów, propagujących w szkołach na lekcjach religii takie brednie, jakie Ty tutaj propagujesz. I tyle w temacie, bo nie o tym traktuje wątek. Ale zachęcam do refleksji.
może źle się wyraziłem - mówiąc "machlojeczki" nie mam na myśli, że coś tam jest nielegalne.
Kpisz teraz chłopie? Właśnie to, co w tym momencie i w tak sposób uprawiasz, to są pomówienia. Manipulujesz informacjami po to, by wywołać negatywne emocje wśród tych, którym właśnie nie chce się zgłębić tematu tylko łykają takie śmieciowe informacje jak młode pelikany. Brzydzę się czymś takim. Pytałeś jakie jest obecnie nastawienie kleru do WOŚP. WŁAŚNIE TAKIE! Kłamliwe, niczym niepoparte i niepoświadczone insynuacje przekazywane z ambony mniej światłych parafianom, którzy potem rozgrzani do czerwoności atakują niczemu niewinne dzieciaki zbierające datki na służbę zdrowia. Taki cholernie katolicki odruch Też się tym brzydzę.
Skąd taka nagonka KK na WOŚP? Przeważnie jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, więc pozostawię to do przemyślenia każdemu na własną rękę. Przy okazji jakoś sam nawija się temat tego transparentnego rzekomo i uczciwego Caritasu. Nie będę się tu rozwijał, bo nie ma to sensu. Proponuję wbić w google słowa kluczowe caritas+afery, caritas+przekręty, caritas+nieprawidłowości i wszystko wyleci jak na dłoni, a dodatkowo sam sobie wybierzesz właściwe dla siebie źródła informacji.

Reasumując - żadna organizacja charytatywna czy fundacja nie działa w sposób bezkosztowy, bo jest to po prostu fizycznie niemożliwe. Dopóki wszystko dzieje się legalnie (a dzieje się tak, bo Owsiakowi nie postawiono żadnych zarzutów związanych z nielegalnym prowadzeniem działalności czy oszustwami finansowymi), to nikomu nic do tego. Idąc więc dalej - hasła, że to nieuczciwe, że Owsiak coś zbiera na konkretny cel, ale wydaje też coś "na boku" są po prostu wyjątkowo niedorzeczną manipulacją mającą na celu zdyskredytowanie jego działalności. Najbardziej ubolewam nad tym, że to nie nikt inny jak tylko KOŚCIÓŁ KATOLICKI rozkręcił tę trwającą już kilka lat nagonkę. Jedno, co mnie cieszy - że ta nagonka, spotęgowana w tym roku dodatkowo przez Najjaśniej Nam Panujący Rząd wywołała akcję wręcz przeciwną do zamierzonej Brawa dla PISu za niezamierzony marketing
ODPOWIEDZ