Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aquapark w Redzie - informacje i opinie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

zgadzam się z każdym przytoczonym argumentem (więcej aut, brak komunikacji miejskiej, etc.), ale nie zmienia to faktu, że ulica Morska korkuje się obecnie głównie z powodu Aquaparku - ruch jest co chwilę wstrzymywany z powodu samochodów skręcających na P1,P2,P3 lub P4... jeśli ktoś jeździ samochodem to nie może tego nie widzieć - korki w całym 3mieście są ogromne - to prawda, ale przy Aqua zaczął się właśnie ruch po otwarciu - i to będzie dla nas-mieszkańców dramat nie ma już alternatywy na dojazd bez korków do 3city
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Parę lat temu cos mnie podkusiło, aby pojechac A1 we Włoszech (autostrada słońca)...taaak słonca było sporo. cztery pasy w kazdym kierunku stoja. Nigdy wiecej tam nie pojadę. (tam nawet OPAT nie pomoże)
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:zgadzam się z każdym przytoczonym argumentem (więcej aut, brak komunikacji miejskiej, etc.), ale nie zmienia to faktu, że ulica Morska korkuje się obecnie głównie z powodu Aquaparku - ruch jest co chwilę wstrzymywany z powodu samochodów skręcających na P1,P2,P3 lub P4... jeśli ktoś jeździ samochodem to nie może tego nie widzieć - korki w całym 3mieście są ogromne - to prawda, ale przy Aqua zaczął się właśnie ruch po otwarciu - i to będzie dla nas-mieszkańców dramat nie ma już alternatywy na dojazd bez korków do 3city
Przecież Morska to nie miała być alternatywa na dojazd do trójmiasta, to z założenia droga dojazdowa do aquaparku.
A tak na marginesie, przecież to nasza polska tradycja, wręcz klasyka. Najważniejsze że zbudowano i był bankiet na otwarcie, a że nie pomyślano o tym jak dojechać to nie jest ważne. A teraz jak szara masa chce rozrywki to niech najpierw pocierpi zanim skorzysta. A że przy okazji utrudni się życie tym co nie korzystają z tego przybytku rozrywki to tym lepiej. Pocierpią za grzechy za życia to może łatwiejszą będą mieli drogę do życia niebieskiego.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Jarekemie .Morska miała powstać jak jeszcze nie było mowy o blokach po tej stronie Obwodowej.Semeko czekało z tą inwestycją.Zle zaplanowano budowę obydwu rond.One powinny być duzo większe.Skręty na parkingi tylko na prawo.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

kowalski pisze:Jarekemie .Morska miała powstać jak jeszcze nie było mowy o blokach po tej stronie Obwodowej.Semeko czekało z tą inwestycją.Zle zaplanowano budowę obydwu rond.One powinny być duzo większe.Skręty na parkingi tylko na prawo.
Tak, miała powstać ale jakoś nie powstawała, widocznie ekscelencjom burmistrzom na tym nie zależało. powstała dopiero teraz , no bo jak dojechaliby klienci do aquaparku.
A że nie chodziło o połączenie z trójmiastem i ułatwienie życia mieszkańcom Redy to świadczy to co zbudowano. Miejsca przecież jest dosyć, można było porobić i pasy do wjazdu na parkingi, i ronda mogły być trochę większe(ciekawe jak wprowadzą komunikację miejską i puszczą przeguba) itd itp ale u nas to tak wszystko dla krasnoludków.
A wiesz czego mi jeszcze brakuje. Połączenia Redy z tą drogą przez łąki z Rumi na Mrzezino
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze: A wiesz czego mi jeszcze brakuje. Połączenia Redy z tą drogą przez łąki z Rumi na Mrzezino
O tak! Też mi tego brakuje. Żeby dostać się do takiego Kazimierza, Rewy, czy Kosakowa czy nawet boczkiem na północ Gdyni jechać praktycznie do centrum Rumi, naokoło i nadrabiać cały kawał drogi, bo przez łąki nie ma żadnej drogi. Tzn. inaczej - jest i to całkiem znośna, tylko co z tego, że do użytku tylko i wyłącznie na potrzeby PEWiKu.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:
RECIECH pisze:zgadzam się z każdym przytoczonym argumentem (więcej aut, brak komunikacji miejskiej, etc.), ale nie zmienia to faktu, że ulica Morska korkuje się obecnie głównie z powodu Aquaparku - ruch jest co chwilę wstrzymywany z powodu samochodów skręcających na P1,P2,P3 lub P4... jeśli ktoś jeździ samochodem to nie może tego nie widzieć - korki w całym 3mieście są ogromne - to prawda, ale przy Aqua zaczął się właśnie ruch po otwarciu - i to będzie dla nas-mieszkańców dramat nie ma już alternatywy na dojazd bez korków do 3city
Przecież Morska to nie miała być alternatywa na dojazd do trójmiasta, to z założenia droga dojazdowa do aquaparku.
A tak na marginesie, przecież to nasza polska tradycja, wręcz klasyka. Najważniejsze że zbudowano i był bankiet na otwarcie, a że nie pomyślano o tym jak dojechać to nie jest ważne. A teraz jak szara masa chce rozrywki to niech najpierw pocierpi zanim skorzysta. A że przy okazji utrudni się życie tym co nie korzystają z tego przybytku rozrywki to tym lepiej. Pocierpią za grzechy za życia to może łatwiejszą będą mieli drogę do życia niebieskiego.
Jarek - Morska miała być od początku (jeszcze nawet gdy jej nie było ) połączona z Kosynierów - i nie było mowy o żadnym Aquaparku, tylko miało to być połączenie z Auchan. Sporo jest tego na forum jak długo i w bólach rodziło się to połączenie. Nie wnikam zresztą w intencje budowniczych - dla mnie mogli chcieć to połączyć z Drogą Mleczną - ważne, że było przez chwilę fajnie, ale dzięki Aqua już nie jest . I dla jasności - super, że mamy taki przybytek, ale szkoda, że parkingi są przedzielone ulicą i w ten sposób robi się kocioł może zakaz skrętu i objazd na rondzie byłby wyjściem ?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra, no przecież jest droga - jedziesz koło aquaparku, Kosynierów, I DWP i na Kazimierz, a tam już elegancko wszędzie dojeżdżasz, a od drugiej strony przez Rekowo Dolne do Połchowa i też jest ok.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:Salamandra, no przecież jest droga - jedziesz koło aquaparku, Kosynierów, I DWP i na Kazimierz, a tam już elegancko wszędzie dojeżdżasz, a od drugiej strony przez Rekowo Dolne do Połchowa i też jest ok.
To spójrz na mapę ile drogi się w ten sposób nadrabia Reda i Kazimierz leżą na tej samej wysokości, ale żeby się do niego dostać trzeba najpierw zjechać "na dół" mapy a potem z powrotem "do góry". W linii prostej wychodzi ze dwa razy mniej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Nadrabia ... to polecam się przejechać rowerem, wtedy można przelecieć praktycznie na przestrzał. Na chwilę obecną jest tam wiele pięknych tras rowerowych i nie wyobrażam sobie tego, żeby tam miał się odbywać ruch samochodów...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

No właśnie jeżdżę tamtędy rowerem I widzę jaki piękny skrót jest przez łąki.
Ja z kolei jak najbardziej wyobrażam sobie tam ruch samochodowy, zwłaszcza, że mniej więcej tamtędy miałby przebiegać OPAT. Nie chodzi oczywiście o gęstą siatkę ulic na całych Młościch Błotach i okolicach ale o to, o czym pisze Jarekm, czyli przedłużenie Kazimierskiej i potem Mostowej w Redzie do Dywizji Wojska Polskiego w Rumi oraz do drogi prowadzącej na Mrzezino (nie wiem jak się nazywa). Przypuszczam, że w bliższej lub dalszej przyszłości nie ucieknie się od tego. Trochę bez sensu bowiem jest, by z Redy do Rewy jechało się przez Rumię. To tak, jakby z Gdyni do Gdańska miało się jeździć przez Żukowo (oczywiście w mniejszej skali )
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:No właśnie jeżdżę tamtędy rowerem I widzę jaki piękny skrót jest przez łąki.
Ja z kolei jak najbardziej wyobrażam sobie tam ruch samochodowy, zwłaszcza, że mniej więcej tamtędy miałby przebiegać OPAT. Nie chodzi oczywiście o gęstą siatkę ulic na całych Młościch Błotach i okolicach ale o to, o czym pisze Jarekm, czyli przedłużenie Kazimierskiej i potem Mostowej w Redzie do Dywizji Wojska Polskiego w Rumi oraz do drogi prowadzącej na Mrzezino (nie wiem jak się nazywa). Przypuszczam, że w bliższej lub dalszej przyszłości nie ucieknie się od tego. Trochę bez sensu bowiem jest, by z Redy do Rewy jechało się przez Rumię. To tak, jakby z Gdyni do Gdańska miało się jeździć przez Żukowo (oczywiście w mniejszej skali )
Jak się nie podoba to sobie śmigłowce kupcie. Wybetonujcie i wyasfaltujcie cały ten świat, dla mnie bomba, będę miał robotę po wsze czasy, tylko nie piszcie za chwilę, że po 30 min ulewy wszystkich was pozalewało. Buźka, Pa.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Lelo, policz do 10, ochłoń i wyluzuj. A potem dopiero odnieś się z sensem do tego, co napisałam. Bo na razie serio nie wiem co ma piernik do wiatraka.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Oskarżanie Aquaparku o korki to jak dla mnie absurd
To nie Aquapark jest winny temu, że takie mamy pokolenie, że nawet 10 metrów musi jeździć autem i nie Aquaparku wina, że komunikacja publiczna w Polsce kuleje

Ciężko wymagać też od inwestora, żeby planując budowę Aquaparku wykupował grunty pod 4 pasmową ulicę - to chyba nie jest rola prywatnego inwestora

Co do parkingu, to nie jest jeszcze gotowy parking P4, stąd pewnie więcej aut parkuje na P1 i P2, ale mi to osobiście w ogóle nie przeszkadza, że przez Morską chodzą ludzie. Mało tego, podoba mi się to. Po otwarciu Aquaparku i tych parkingów w tej części miasta tętni życie - widać, że to jest miasto. Zawsze pełno tam ludzi - jakoś nie jest mi przykro, że mistrzowie kierownicy nie mogą jechać po 120 na godzinę

W jakiejś mega dalekiej przyszłości planowana jest budowa Partyzantów z Rumi do Redy - może taka ulica ulży kierowcom i nie będzie zmuszała, by co chwile przepuszczać Klientów Aquacentrum przez przejście dla pieszych

ale patrząc jak Reda zabiera się za przebudowę Obwodowej...nie wiem czy doczekamy
jarekm pisze:...ciekawe jak wprowadzą komunikację miejską i puszczą przeguba...
po pierwsze to chyba przegub nam nie grozi w najbliższych czasach, bo Reda nie planuje komunikacji miejskiej w tym rejonie - a sam ZKM Gdynia / MZK Wejherowo nie będą zainteresowane, a po drugie nie kumam co te ronda mają do przegubów?
Śpieszę z informacją, że w ostatnich dniach codziennie jeździ Morską i zjeżdża w Obwodową przegubowy Mercedes-Benz Citaro w barwach ZKM Gdynia (pewnie zjeżdża na bazę) i nie ma żadnych problemów na tych rondach. Jeżdżą też TIRy Obwodową i także nie widziałem najmniejszych problemów... więc nie specjalnie rozumiem co ciekawego by w tym było, że miałyby jeździć po tych rondach przeguby
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:Oskarżanie Aquaparku o korki to jak dla mnie absurd
To nie Aquapark jest winny temu, że takie mamy pokolenie, że nawet 10 metrów musi jeździć autem i nie Aquaparku wina, że komunikacja publiczna w Polsce kuleje

Ciężko wymagać też od inwestora, żeby planując budowę Aquaparku wykupował grunty pod 4 pasmową ulicę - to chyba nie jest rola prywatnego inwestora

Co do parkingu, to nie jest jeszcze gotowy parking P4, stąd pewnie więcej aut parkuje na P1 i P2, ale mi to osobiście w ogóle nie przeszkadza, że przez Morską chodzą ludzie. Mało tego, podoba mi się to. Po otwarciu Aquaparku i tych parkingów w tej części miasta tętni życie - widać, że to jest miasto. Zawsze pełno tam ludzi - jakoś nie jest mi przykro, że mistrzowie kierownicy nie mogą jechać po 120 na godzinę

W jakiejś mega dalekiej przyszłości planowana jest budowa Partyzantów z Rumi do Redy - może taka ulica ulży kierowcom i nie będzie zmuszała, by co chwile przepuszczać Klientów Aquacentrum przez przejście dla pieszych

ale patrząc jak Reda zabiera się za przebudowę Obwodowej...nie wiem czy doczekamy
jarekm pisze:...ciekawe jak wprowadzą komunikację miejską i puszczą przeguba...
po pierwsze to chyba przegub nam nie grozi w najbliższych czasach, bo Reda nie planuje komunikacji miejskiej w tym rejonie - a sam ZKM Gdynia / MZK Wejherowo nie będą zainteresowane, a po drugie nie kumam co te ronda mają do przegubów?
Śpieszę z informacją, że w ostatnich dniach codziennie jeździ Morską i zjeżdża w Obwodową przegubowy Mercedes-Benz Citaro w barwach ZKM Gdynia (pewnie zjeżdża na bazę) i nie ma żadnych problemów na tych rondach. Jeżdżą też TIRy Obwodową i także nie widziałem najmniejszych problemów... więc nie specjalnie rozumiem co ciekawego by w tym było, że miałyby jeździć po tych rondach przeguby
Widzisz Wicek, "jeden lubi fiołki, a drugi jak mu nogi śmierdzą" - z opinią jest podobnie jak z d..ą - każdy ma swoją..... lubisz korki na Morskiej, lubisz jeździć jak żółw, lubisz tłok ludzi spacerujących po ulicach bo daje Ci to poczucie bycia w mieście (swoją drogą nasza Reda kochana ma prawa miejskie od '67 ) - spoko. Ale widzisz, ja nie jestem "mistrzem kierownicy", ale zwykłym kierowcą, który codziennie musi stać w cholernych korkach - do których doszły jeszcze te z powodu powstania Aqua - i jeśli twierdzisz, że paręset samochodów jeżdżących przez cały dzień na i z parkingu nie powoduje zwiększenia natężenia ruchu na tej małej ulicy, to dla mnie również ok - ja mam inne zdanie i doświadczenia z codziennej jazdy. I przy okazji - nie chodzi tu o "oskarżanie" Auqa - bo właśnie takie stwierdzenia to absurd. Rozmawiamy na różne tematy i wyrażamy opinię - gdyby stosować taką retorykę, to każdy wpis niewygodny dla innych byłby "absurdem". Po co więc pisać ??
ODPOWIEDZ