Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aquapark w Redzie - informacje i opinie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

aaa Smart - to ma sens. Już myślałem, że chcą całe delikatesy gdzieś wstawić
a Smart to taka Żabka ma być chyba

Fajna sprawa - przyda się. Po basenie można zawsze podejść po coś do picia
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Czy będą strefy nagości w saunie? Czy w ogóle będzie sauna?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

zakładam, że saunarium to sauny - więc tak sauna będzie
co do strefy nagości to pewnie jak się rozbierzesz do rosołu to będzie strefa nagości
Załączniki
sauna.jpg
http://miasto.reda.pl/wp-content/uploads/2016/07/IMG_0017-660x1024.jpg
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

A czy ktoś wie coś więcej o siłowni (czy tam klubie fitness) w Aquacentrum?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Czy będą strefy nagości w saunie? Czy w ogóle będzie sauna?
"strefa nagości" - co masz na myśli ?
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Z sauny korzysta się nago. Można przepasać się ręcznikiem ale korzystamy bez bielizny czy stroju kąpielowego. Tak to wygląda na całym świecie. Uwielbiam saunę i gdziekolwiek jestem to staram się skorzystać. Tak korzystałem w Finlandii, Norwegii, Niemczech, Francji, Grecji, Rosji, Kanadzie a nawet w Japonii. Gdybym tam wszedł do sauny w slipach czy spodenkach to z pewnością stałbym się obiektem bacznej obserwacji. Pewnie padłyby pytania czy się dobrze czuję itp. A w Japonii to w ogóle nie zostałbym wpuszczony do sauny. W Polsce ludzie korzystają z sauny w ubraniu (stroje kąpielowe, spodenki itp.). Nie wnikam czy to kwestia kompleksów, wstydliwości, wrażliwości czy czegoś innego ale jak odwiedzają mnie znajomi z Norwegii to za każdym razem nie mogą się nadziwić tej tradycji. Ale jest światełko w tunelu. Są spa, hotele i inne, gdzie oprócz sauny dla osób w ubraniu są wydzielone strefy nagości dla tych co chcą skorzystać z sauny w sposób prawidłowy. I np. nagusy na prawo w ubraniu na lewo. Albo nagusy wtorki, czwartki od 18.00 do 21.00 w pozostałe dni pozostali.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:...ale jak odwiedzają mnie znajomi z Norwegii to za każdym razem nie mogą się nadziwić tej tradycji...
zawsze możesz powiedzieć znajomym, że my nie możemy nadziwić się jak można terrorystę (Breivik-a) traktować jak Króla

Uwielbiam te hasła... moim znajomi z zagranicy nie mogą się nadziwić...
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Bywałem w kilku krajach i chyba byliśmy w innych saunach, bo tam gdzie ja byłem, było oczywiste, że jest się w strojach kąpielowych. Szczególnie, że były to spotkania damsko-męskie, związane z obowiązkami zawodowymi. Szczególnie miło wspominam rosyjską banię, gdzie na nieformalne spotkania są podzielone pomieszczenia z salą konsumpcyjną, sauną, basenem, bilardem, pokoikiem na piętrze z łóżkiem , a obsługa dba, by nie brakowało jadła i napoi, Kto był na takich biznesowych wyjazdach, wie jak to wygląda.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Do Wicek.
Cieszę się że wprawiłem ciebie w dobry humor Mam jeszcze więcej znajomych mieszkających i urodzonych za granicą. Nie tylko Norwegów. Odwiedzają mnie Rosjanie, często przylatuje koleżanka z Francji. Dwa, trzy razy odwiedzili mnie Holendrzy. Bardzo często przyjeżdża zaprzyjaźniona rodzina z Niemiec. Ich również wiele rzeczy zadziwia Chociażby to że Polacy wcale nie są tacy życzliwy i przyjacielscy jak im opowiadałem. Jakbyś mógł, to proszę napisz o co ich mam się zapytać? Bo Norwegów już wiem. Będą to dla mnie cenne wskazówki
Do Glider.
Nigdy nie byłem w saunie w celach biznesowych. Chodzę tam wyłącznie dla przyjemności Często bywałem w saunie z kobietami. Nikt nie widział powodów do skrępowania Normalna rzecz. Ale każdy niech robi to co lubi
Do niczego nie namawiam
Niżej możecie sobie poczytać dlaczego nago i jak ludzie w Rudzie Śląskiej zareagowali na "nagą saunę".
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Zapytaj Rosjan, czy nie dziwi ich to, że w Polsce można zrobić marsz anty rządowy, a w Rosji nie
Niemców zapytaj, czy są dumni ze swojej Angeli, że zaprosiła uchodźców
Holendrów zapytaj, czy nie dziwi ich czerwona dzielnica w Amsterdamie
A Francuzkę zapytaj czy nie wstyd trochę, że przez całe EURO trwały strajki

Stanisławie odwracasz trochę kota ogonem Ja nie mam nic przeciwko Twoim znajomym z całego świata, ja wręcz przeciwnie jestem otwarty na te kraje i gdy tam jestem to uwierz, ze nie szukam dziury w całym. Denerwuje mnie tylko to Polskie zakompleksienie. Zawsze musimy mówić "moim znajomi z Francji..." albo w Niemczech z tego się śmieją. I tak cały czas. Sosy do pizzy w Polsce źle, bo Włosi nie używają, ludzie w saunie w bieliźnie, źle bo Twoi znajomi z Norwegi wolą oglądać goliznę... Do jasnej ciasnej, jesteśmy w Polsce... żyjmy po swojemu!

Jak byłem kiedyś w Austrii słyszałem jak Polka po angielsku zapytała gościa na stacji paliw, gdzie jest toaleta to gościu po niemiecku Jej odpowiedział. Ona do Niego znów po angielsku, czemu skoro rozumie mówi po niemiecku... a On na to... Jesteśmy w Austrii tu nie mówi się po angielsku...
ale to jest ok... natomiast później ktoś taki przyjeżdża do Polski i cytując Ciebie powie "że Polacy wcale nie są tacy życzliwy i przyjacielscy jak im opowiadałem"
jakoś zagranicą nie zauważyłem większej otwartości do turystów niż w Polsce... ale wiadomo to Polacy są źli
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

No zakompleksiony to ja nie jestem A Polacy nie są gorsi a tym bardziej źli. Jest wręcz odwrotnie, jesteśmy najlepsi Inne narody powinny się od nas uczyć Spytaj jakiegokolwiek Polaka, każdy to potwierdzi
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

A, i dziękuję za cenne pytania Już nie mogę się doczekać jak je zadam moim zagranicznym znajomym Rozumiem że w przyszłości mogę na ciebie liczyć w kwestii dobrych rad?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

niepotrzebne te osobiste wycieczki.... natomiast podoba mi się pomysł "strefy nagości" - oznacza to, że użytkownicy sauny, którzy chcą korzystać z sauny w strojach lub w ręcznikach nie będą narażeni na wątpliwe widoki... i nie chodzi bynajmniej o kompleksy, ale jest pewna sfera intymności i jesteśmy wychowani w takiej kulturze a nie innej... np. Niemcy nie widzą problemu, że na ich plażach wszyscy mogą łazić nago - mi się to nie podoba i tyle
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Może za dużo u nas tego skrępowania i narzucanej skromności. Ciekawe, że jeśli tylko jest okazja nasze rodaczki z wielką ochotą opalają się topless za granicą (język polski słychać aż za dobrze) , ale u nas już im nie wypada. To trochę dziwne. Sauna raczej nie należy do naszej tradycji, przejmujemy ją razem ze zwyczajami, które w niej panują. W końcu np. w restauracji japońskiej też jadamy używając pałeczek. Nie próbujemy na siłę jeść naszymi sztućcami.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Nie widzę powodu dla którego miałbym zrezygnować z sauny tylko dlatego, że Skandynawowie paradują w niej nago - nie każdy ma w sobie coś z ekshibicjonisty. A jeśli chodzi o restauracje z kuchnią wschodnią to jest mnóstwo takich gdzie mniej wprawnym podaje się sztućce i nikt nie robi z tego żadnej sprawy.
ODPOWIEDZ