Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aquapark w Redzie - informacje i opinie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Byłem tam z dzieciakami w czasie tych kilku deszczowych dni. Tylu ludzi dawno nie widziałem. Kolejki wszedzie. do knajpy, do papug, do klocków. Najdłuzsza (2,5 godz czekania) do basenów. no i ludziska czekali. Siedzieli, lezeli na podłodze. Parkingi zawalone samochodami z całej Polski, a także zza granicy. Dobrze, że młodzież nie ma takiego ciśnienia jak dorośli. Śpiewali, żartowali. No bo ci dorośli łazili z kąta w kąt powtarzając "masakra, masakra" Widac było, że niedługo eksplodują. Usuwałem się im z drogi, bo wygladali groźnie. Żyły na szyi nabrzmiałe, w oku zły błysk z ust potok przekleńst. No bo jak to ONI muszą czekać?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Rodacy. U siebie żyły w szyjach nabrzmiałe z byle powodu. Cokolwiek się dzieje, zazwyczaj jest kwitowane tak samo : MASAKRA ! Tymczasem, kiedy ten sam rodak jest za granicą - nagle truchleje. Stoi spokojnie w jeszcze dłuższych kolejkach podobnie jak inne nacje, a ciśnienie w żyłkach opada, bo na ogół jest obniżane poprzez niezbyt wysoką samoocenę i znajomość angielskiego. Parę podobnych miejsc odwiedziłem i tak się to właśnie odbywa.
Wiadomo, że duże obiekty buduje się dla dużej ilości klientów i trudno, w sezonie swoje odstać trzeba. Dla nas zostaje pociecha, że od września znowu aquapark będzie bardziej dostępny i dla nas. Niestety dróg to nie dotyczy, ponieważ Pucka jest oblegana przez cały rok.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

też mnie te narzekania śmieszą
Pojadą tacy do Zakopanego i stoją 4 godziny w kolejce do kolejki na Kasprowy... wiadomo to atrakcja trzeba zrozumieć... a w Redzie w Aquaparku narzekają... ale jak już wejdą do środka to z kolei narzekają, że tłum, dużo ludzi itd.
Taki już urok naszego społeczeństwa

Inna sprawa, że mogliby otwierać kolejne atrakcje w Aquaparku, żeby tych ludzi co stoją w kolejce jakoś zachęcić do zostawiania złotówek w Redzie

na chwile obecną ujawnono, że otworzy się jeszcze:
- strefa biwakowa z noclegiem
- basen sportowy
- biblioteka
ciekawe co jeszcze tam się zmieści
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

... no właśnie co do otwarcia
w pasażu przy drzwiach wejściowych (vis a vis sklepu z prasą) otworzyły się mini gokardy "CRAZY CARTS"
takie maluśkie elektryczne pojazdy chyba max.do 12-tu lat, bo dla dorosłego za małe
Dla mnie atrakcja szału nie robi, może dzieciom tak które chcą podriftować
cena : 1 jazda (5 min) 20 PLN , 2 jazdy (10 min) 30 PLN
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ostatnio z ciekawości prześledziłem sobie opinie o Aquaparku na internetach. Ogromna większość negatywnych komentarzy nie odnosi się do Aquaparku jako takiego, tylko do tłoku, braku organizacji, kosmicznych kolejek, bałaganu. Ludzie się frustrują, wściekają, ponoszą ich emocje, które wyładowują w sieci. Abstrahując już od "ludzie przesadzają", taka opinie idzie w eter i przez to tracą klientów. Wnioski są takie, że należałoby dorobić jakąś sensowną rozrywkę w pobliżu Aquaparku, żeby zagospodarować osoby, które pobrały numerek, a tam czas oczekiwania 5h....i co tu robić. Koczują, idą oglądać klocki lub papugi, ale moim zdaniem jest to potencjał, który można inaczej zagospodarować i dzięki temu rozładować emocje. Jeśli tam byłoby chociażby jakieś kino, małpi gaj dla dzieciaków, park dinozaurów, owadów....cokolwiek co wypełni sensownie co najmniej 2h. Chodzi tu głównie o PR, a przy okazji mozna zakasować turystów na dodatkowe $$$.

Inna kwestia, ja na miejscu semeko zaczalbym budować jeszcze jeden budynek, tym razem z basenami pełnowymiarowymi, potem połączyłbym go jakimś łącznikiem z istniejącym obiektem. Można wtedy będzie wpuścić więcej osób a część dorosłych będzie miała co ze sobą zrobić. Ja kiedyś trafiłem na aquaerobik i jakąś rozwydrzoną kolonię 13-14-latków i taktycznie nie było gdzie popływać....
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

No tak, no tak można wiele zrobic aby rozładowac te kolejki do basenów. Trzeba jednak pamietać, ze to jest prywatny biznes. Ktoś wyłożył pieniądze i teraz czeka, aby to zaczęło zarabiać. Budowa kolejnych basenów...no cóz idea jako taka słuszna, ale czy będzie opłacalna? Turyści za 3 tygodnie pojada do domów no i wtedy kolejki znikną.
Wracając jeszcze na chwilę do rozjuszonych panów turystów, to troche sie im nie dziwię. Tylko trochę. Przyjechali nad morze stali w korkach, aby zdobyć grajdoł na plaży i ustawic parawan muszą o świcie sie zrywać, aby zjeść kebab stoją w kolejce, po lody w kolejce, po gofry w kolejce. Chyba to lubią, no bo jak inaczej to wytłumaczyć. Już choćby w Dębkach jest luźniej nie mówiąc o innych miejscach (nie powiem jakich)
Z piwem za to nie ma problemy we Władku dyskonty pracują na okrągło pełna parą
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

vibra_bober pisze:...Inna kwestia, ja na miejscu semeko zaczalbym budować jeszcze jeden budynek, tym razem z basenami pełnowymiarowymi, potem połączyłbym go jakimś łącznikiem z istniejącym obiektem. Można wtedy będzie wpuścić więcej osób a część dorosłych będzie miała co ze sobą zrobić...
aż tak bym nie szalał
Dwa - trzy miesiące w roku nie utrzymają tylu obiektów, ale myślę, że z roku na rok będzie więcej atrakcji.

Mocno zaawansowana jest już budowa basenu sportowego - ten basen z pewnością będzie cieszył się popularnością, pewnie przeniosą się tam też nauki pływania, aquaarerobiki itd.
Jeszcze w tym roku mają otworzyć miejsca noclegowe.
Planowany jest ogród botaniczny i kiedyś coś wspominano o kręgielni, ale bardzo ciekawym pomysłem jest biblioteka z czytelnią - tam na pewno będzie można spędzić nie jedną godzinę
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

ktoś coś słyszał czy na baseny bedzie można wejsc na Multisport?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

podobno juz tak
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
msn
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze: a rekiny mają ponoć 70 cm, a docelowo mają mieć 2,5 metra. Docelowy rozmiar mają osiągnąć w ciągu 2 lat.
Będą odrobinę mniejsze. Samica tego gatunku żarłacza (Carcharhinus melanopterus) dorasta do 200-220 cm długości. Samiec jest nieco mniejszy - zwykle nie przekracza 200 cm. Rekiny trafiły do akwarium wiosną 2016 roku, miały wtedy kilka miesięcy (w momencie narodzin ten gatunek ma 30-40 cm długości). Tylko dwa egzemplarze były starsze, pływały wcześniej w akwarium w gdyńskiej siedzibie Semeko. Ten gatunek bardzo źle znosi transport, stąd najczęściej sprowadza się osobniki młodociane. Młody, dobrze karmiony rekin rafowy rośnie bardzo szybko, w pierwszym roku potrafi podwoić swoją długość. Zmienia się też kształt ryby, zdecydowanie nabiera "masy".

Tak prezentuje się akwarium z widoku nurka, który wchodzi do zbiornika dwa razy w tygodniu, aby wyczyścić tunel i okna:
http://youtu.be/DPsDlwy0jRw

W internecie krąży o akwarium wiele błędnych informacji, które żyją już własnym życiem. Jeśli kogoś ten temat interesuje, chętnie mu odpiszę
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

redziaczki pisze:podobno juz tak
chyba jednak nie
Honorują multisporta w Aqua Fit & squash, czyli siłownia i squash. Na basen karty nie obowiązują - zresztą byłoby to dziwne, gdyby obowiązywały, bo i bez tego jest gigantyczne zainteresowanie.

Myślę, że multisport będzie obowiązywał na basen sportowy, który jest w trakcie budowy - ale zobaczymy jak otworzą
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Tak z innej beczki. Chodzi mi po głowie (a i zdjęcia w necie to potwierdzają), że miał być łącznik między blokami Aquasfery a samym Aquaparkiem. Czy ktoś wie czy on powstanie?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Możliwe, że kiedyś powstanie... z tego co pamiętam miał łączyć wszystkie bloki i na koniec kładka do aqua... a wszystkie bloki jeszcze nie powstały
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

łącznik między budynkiem 1 i 2 już jest od dawna, od niedawna jest łącznik między budynkiem 2 a 3, brakuje łącznika między 3 a Aquaparkiem.
Widziałem, że SEMEKO otrzymało już pozwolenie na budowę tego łącznika - jakoś na początku wakacji, więc możemy się spodziewać, że koniec tego roku, początek przyszłego powstanie ten łącznik... ale dopóki nie będą zaawansowane prace - ciężko coś więcej powiedzieć.
Na razie na pewno mocno zaawansowane prace są przy budowie basenu sportowego, ale faktycznie z ostatnim czwartym blokiem coś się nie śpieszą
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek, a skąd wiesz o pracach przy budowie basenu sportowego? Kiedy mają oddać do użytku? Ogólnie wiesz może coś więcej na temat samego basenu, jak ma wyglądać, ile torów itp. Ja osobiście nie mogę się doczekać, skończą się wyjazdy do Kosakowa
ODPOWIEDZ