Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Aquapark w Redzie - informacje i opinie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:Oskarżanie Aquaparku o korki to jak dla mnie absurd
To nie Aquapark jest winny temu, że takie mamy pokolenie, że nawet 10 metrów musi jeździć autem i nie Aquaparku wina, że komunikacja publiczna w Polsce kuleje

Ciężko wymagać też od inwestora, żeby planując budowę Aquaparku wykupował grunty pod 4 pasmową ulicę - to chyba nie jest rola prywatnego inwestora

Co do parkingu, to nie jest jeszcze gotowy parking P4, stąd pewnie więcej aut parkuje na P1 i P2, ale mi to osobiście w ogóle nie przeszkadza, że przez Morską chodzą ludzie. Mało tego, podoba mi się to. Po otwarciu Aquaparku i tych parkingów w tej części miasta tętni życie - widać, że to jest miasto. Zawsze pełno tam ludzi - jakoś nie jest mi przykro, że mistrzowie kierownicy nie mogą jechać po 120 na godzinę

W jakiejś mega dalekiej przyszłości planowana jest budowa Partyzantów z Rumi do Redy - może taka ulica ulży kierowcom i nie będzie zmuszała, by co chwile przepuszczać Klientów Aquacentrum przez przejście dla pieszych

ale patrząc jak Reda zabiera się za przebudowę Obwodowej...nie wiem czy doczekamy
jarekm pisze:...ciekawe jak wprowadzą komunikację miejską i puszczą przeguba...
po pierwsze to chyba przegub nam nie grozi w najbliższych czasach, bo Reda nie planuje komunikacji miejskiej w tym rejonie - a sam ZKM Gdynia / MZK Wejherowo nie będą zainteresowane, a po drugie nie kumam co te ronda mają do przegubów?
Śpieszę z informacją, że w ostatnich dniach codziennie jeździ Morską i zjeżdża w Obwodową przegubowy Mercedes-Benz Citaro w barwach ZKM Gdynia (pewnie zjeżdża na bazę) i nie ma żadnych problemów na tych rondach. Jeżdżą też TIRy Obwodową i także nie widziałem najmniejszych problemów... więc nie specjalnie rozumiem co ciekawego by w tym było, że miałyby jeździć po tych rondach przeguby
Może niekoniecznie 4 pasmową jezdnię ale pas zjazdowy na parking to mogli zaplanować. Moim zdaniem inwestor którego nie interesuje jak klienci dostaną się do jego obiektów źle świadczy o inwestorze.
Widzisz, za czasów tak zwanej wrednej komuny to inwestorzy planowali np. budowę szkoły. Ciekawe czy ktoś myśli o budowie szkoły w tamtym rejonie, no chyba że te stawiane budynki planowane są dla emerytów czyli dla tych w wieku już nieprodukcyjnym. Te nowe osiedla jakieś takie zagęszczone, budowa placu zbaw też nie jest obowiązkiem inwestora. Jedno jest dobre, aby stuknąć się kielichem z sąsiadem to wystarczy wystawić rękę za okno.
A co do tego czy nam grożą przeguby czy nie grożą to nie wiemy i do nas nie należy decyzja. a co do przejazdu przez rondo to proponuję przyjrzeć się jak taki przejazd wygląda. Przejazd powinien odbywać się tylko po części asfaltowej jezdni, po obszarze wyłożonym kostką nie wolno jeździć
PS
I tak jak wpisał przedmówca
""Rozmawiamy na różne tematy i wyrażamy opinię - gdyby stosować taką retorykę, to każdy wpis niewygodny dla innych byłby "absurdem". Po co więc pisać ??"
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

RECIECH to ja wole fiołki

Chyba mnie źle zrozumiałeś, albo się źle wysłowiłem - mniejsza o to

Nie mówię, że aut nie przybyło - to oczywiste, że przybyło. Tylko, że moim zdaniem "oskarżanie Aquaparku o korki to absurd". Infrastrukturę drogową powinno zrobić miasto/powiat.
Napiszę inaczej Denerwuje mnie to, że z niektórych wypowiedzi można wyciągnąć wnioski, że najlepiej, jakby nic nie było tylko mieszkania i ulice 8 pasmowe. Każdy nowo powstały obiekt inwestor powinien od razu budować z 4 pasmową ulicą, albo niech nie buduje wcale. A ja wolę, żeby budował bez autostrady, niż żeby nie budował

Dla mnie powinno wyglądać to tak:
Semeko (prywatny inwestor) zbudowało Aquapark.
Miasto / powiat / województwo powinno zapewnić tam dojazd komunikacją miejską w sposób wygodny z odległych osiedli. W efekcie nie każdy by tam jeździł autem. Dla mnie to absurd, że miasto dostało taki prezent od dewelopera, a nie dołoży od siebie nawet małej cegiełki w postaci np. autobusu z Ciechocina/Betlejem. Nawet Rumia puści tam autobus dla swoich mieszkańców... a Reda... cóż - niech sobie ludzie jeżdżą autem.

Druga sprawa, że korki dużo bardziej generuje Warszawka/Ślązacy i inni turyści pędzący na Hel. Jestem więcej niż pewien, że po sezonie mimo tego, że Aquapark będzie stał dalej korki znikną

A co do miasta. To czy ja napisałem, że Reda to była wiocha, a dostała prawa miejskie bo powstał Aquapark? Chodzi o to, że Reda to była/jest sypialnia Gdyni. Na mieście było pusto. Miasto powinno tętnić życiem. Dzięki Aquacentrum w tym fragmencie miasta pojawiło się życie o każdej godzinie dnia i dla mnie to jest spoko.

Przykro mi, że stoisz w korkach wracając z pracy, ale to na pewno nie jest wina Aquaparku
I pytając przewrotnie. Czy wolisz, żeby był Aquapark i generował większe korki (choć w porównaniu z turystami z półwyspu to mikro skala) czy, żeby go nie było (a korki i tak będą, bo ludzie będą jeździć na półwysep). Jeśli wolisz Aquapark z korkami to cytując Ciebie "po co więcej pisać"?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze: Może niekoniecznie 4 pasmową jezdnię ale pas zjazdowy na parking to mogli zaplanować. Moim zdaniem inwestor którego nie interesuje jak klienci dostaną się do jego obiektów źle świadczy o inwestorze.
Widzisz, za czasów tak zwanej wrednej komuny to inwestorzy planowali np. budowę szkoły. Ciekawe czy ktoś myśli o budowie szkoły w tamtym rejonie, no chyba że te stawiane budynki planowane są dla emerytów czyli dla tych w wieku już nieprodukcyjnym. Te nowe osiedla jakieś takie zagęszczone, budowa placu zbaw też nie jest obowiązkiem inwestora. Jedno jest dobre, aby stuknąć się kielichem z sąsiadem to wystarczy wystawić rękę za okno.
A co do tego czy nam grożą przeguby czy nie grożą to nie wiemy i do nas nie należy decyzja. a co do przejazdu przez rondo to proponuję przyjrzeć się jak taki przejazd wygląda. Przejazd powinien odbywać się tylko po części asfaltowej jezdni, po obszarze wyłożonym kostką nie wolno jeździć
PS
I tak jak wpisał przedmówca
""Rozmawiamy na różne tematy i wyrażamy opinię - gdyby stosować taką retorykę, to każdy wpis niewygodny dla innych byłby "absurdem". Po co więc pisać ??"
sorry, że post po poście, ale tak będzie czytelniej
Teraz już trochę chyba przesadziłeś pisząc "inwestor którego nie interesuje jak klienci dostaną się do jego obiektów źle świadczy o inwestorze" Zrobili 800 miejsc parkingowych dla swoich klientów. Oddali miastu ziemie, pod budowę drogi za jakąś symboliczną kwotę. Zbudowali rondo na Obwodowej na swój koszt Co jeszcze mają zrobić? Na serio mało zrobili, żeby uznać, ze szanują swoich klientów?

zgadzam się, że mogli tam zrobić pasy zjazdu, ale zapomniałeś chyba, że deweloper robił to na kredyt
Ty jak byś budował np. restauracje na kredyt, wziąłbyś wyższy kredyt, żeby kupić ziemie i zbudować lepszą drogę dla swoich klientów? Czy byś "nie szanował swoich klientów" i starał zmieścić się na swojej działce?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

A dla mnie bzdurą jest to, że Redzianie muszą kombinować, żeby do domu dojeżdżać bokami. Ulica Morska powinna być uczęszczana w najwyższym stopniu przez klientów Aquaparku, mieszkańców osiedla Aqua i ewentualnie klientów, którym bliżej będzie jechać do Auchana tamtędy niż wjeżdżać na Gdańską.

Wkurza mnie to, że mieszkańcy Redy i okolic muszą kombinować, żeby najlepiej jakoś swoje własne miasto omijać, bo przecież jest lato i miasto jest jak zwykle nieprzejezdne. Jak czytam wypowiedzi niektórych, to ręce opadają. jakieś autostrady,4 pasy, pasy zjazdowe ... na osiedlowej uliczce takie cuda? Ludzie ... smutne jest to, że nasza Reda próbuje stać się bardziej przyjazna turystom przejeżdżającym niż samym mieszkańcom.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

dokładnie Huherko

Również nie podoba mi się to zamiłowanie do budowy wszędzie 4 pasów. Jak to miasto będzie w przyszłości wyglądało?
Buczka i Leśne tarasy - leśna-cegialnienia - osiedle przy młynie i centrum - obwodowa - Aquasfera - morska - Aquapark i Aquatower - partyzantów i wszędzie zrobić po 4 pasy

Lokalne władze muszą naciskać na władze krajowe, żeby robić OPAT i to jest jedyne rozwiązanie. Nie budowanie autostrad w środku miasta, tylko Obwodnica i problemy znikną
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

A teraz wracając do tematu głównego...

Redzki aquapark jak najbardziej na pozytywną opinię zasługuje. Rozmiar przyzwoity, różnorodność atrakcji również zadowala, aczkolwiek niedoróbek nadal sporo. Oto niektóre z nich:

- obiekt nie wydaje się szczególnie przyjazny obcokrajowcom. Wśród oznaczeń na parterze praktycznie nie natkniemy się na angielszczyznę, ta (jak również niemiecki czy rosyjski) znajduje się jedynie przy nielicznych instrukcjach obsługi danej atrakcji, w przypadku najszybszej zjeżdżalni zresztą niezgodnych w treści z poleceniami animatorki. Za instrukcje otwierania i zamykania szafek w szatni w wersji szekspirowskiej też z pewnością żaden gość zza miedzy by się nie obraził.
- zjeżdżalnie zewnętrzne nie wydają się do końca dopracowane. Na tej najwyższej doznałem lekkiego obtarcia łokcia, co oczywiście nie jest niczym szokującym, aczkolwiek świadczy, że w pewnym miejscu w rurze znajduje się wyżłobienie, którego nie powinno tam być (może trzeba je potraktować Kretem?). Wyjście z niej również wydaje się trochę niebezpieczne i ponoć dość często zdarza się tam oszołomionym (niewątpliwie mocno emocjonującym) przeżyciem gościom rąbnąć lekko głowami w ścianę brodzika przy podnoszeniu się na nogi. Z niższych zjeżdżalni pontonowych ta szybsza jest chyba przy końcu nieco zbyt szybka, bo nie przypuszczam, żeby projektant zakładał wypadanie gości z pontonów przy lądowaniu w basenie.
- na terenie parku najzwyczajniej w świecie brakuje zegarów (a jedyny, którego obecność stwierdziłem, czytelnością nie grzeszy). Czy naprawdę nie dało się tu i ówdzie zainstalować jakichś elektronicznych czasomierzy? W moim przypadku (spieszyłem się na wizytę do lekarza) trzeba było niekiedy pytać ratowników, którym za zegarynkowanie raczej nie płacą.
- w orientacji w parku bardzo pomogłyby mapy (natknąłem się tylko na jedną, w dodatku czytelną tylko dla gości stojących na samym początku kolejki do rekinów).
- kolejka do rekinowej zjeżdżalni, z oczywistych względów, jest, przynajmniej na razie, bardzo, bardzo długa (oczywiście nie sugeruję, żeby włodarzom parku miało szczególnie zależeć na propagowaniu świadomości, że sympatyczne rybki liczą na razie po paręnaście centymetrów długości, a że Matka Natura ze wzrostem rekinów się z reguły nie spieszy, stan ten szybko nie ulegnie zmianie), a stanie w niej wyjątkowo mało przyjemne z uwagi na wysoką temperaturę. O ile ideałem byłoby ustawianie czekających gości w wodzie, to z oczywistych względów nie jest to tu możliwe. Może warto by od czasu do czasu uruchomić jakieś spryskacze albo podkręcić klimę (oczywiście bez przesady)?

I to chyba tyle. Pojawiające się wcześniej zarzuty o niedostateczną liczbę pontonów zostały chyba wzięte przez dyrekcję do serca, nie było z tym problemów mimo bardzo wysokiej liczby odwiedzających. Ogółem zdecydowanie dobre miejsce do spędzenia czasu z całą rodziną. Wyszliśmy zadowoleni, więc polecam wycieczkę.

PS1: Czekamy teraz na olimpijski!

PS2: Ty masz prawo zająć leżak ręcznikiem i beztrosko iść się kąpać - ja mam prawo beztrosko zrzucić Twoją szmatę na podłogę.
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Jaro - zegary są co najmniej dwa Jeden blisko statku pirackiego, drugi nad kolejką do rekinów - ale ponoć zegary mają dojechać - tak mówiła Pani z kasy

w tym tygodniu przyjechało 200 dodatkowych pontonów (żółte) więc chyba problem zniknie

a rekiny mają ponoć 70 cm, a docelowo mają mieć 2,5 metra. Docelowy rozmiar mają osiągnąć w ciągu 2 lat.

Co do reszty to albo się zgadzam, albo się nie znam Faktycznie mało trochę mapek i oznaczeń, ale pewnie będą to poprawiać
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:Jaro - zegary są co najmniej dwa Jeden blisko statku pirackiego, drugi nad kolejką do rekinów - ale ponoć zegary mają dojechać - tak mówiła Pani z kasy
Tak mi się wydawało, że koło statku piratów też była tarcza z numerkami, ale jakoś nie udało mi się dopatrzeć żadnych wskazówek. Za to ten nad kolejką do rekinów to kompletna porażka: wskazówki cieniutkie jak makaron, brak wyraźnego oznaczenia godzin, do tego całość słabo odcina się na tle "drucianego" tła (które, jak zgaduję, miało nawiązywać do hanzeatyckiej zabudowy Gdańska). Na papierze może to wyglądało artystycznie, w praktyce nie sprawdza się w ogóle. No ale jak już załatwią elektryczne zegary, to nikt nie będzie już narzekał.
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Projektanci nie sugerowali się raczej zabudową Gdańska, tylko od początku miał to być "zatopiony zamek"
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

AquaSzkoła zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia nauki pływania w Aquaparku

http://aquaparkreda.pl/aquaszkola.php
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

może kogoś grupon do Aquaparku zainteresuje

https://www.groupon.pl/deals/aquapark-reda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Czy będą strefy nagości w saunie? Czy w ogóle będzie sauna?
w weekend otwarcie saunarium i chyba Staszek będzie zadowolony
instrukcja korzystania w załączniku
Załączniki
sauna.jpg
z fb Aqua Spa & Saunarium
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Małe utrudnienia czekają wszystkich korzystających z hali basenowej w Aquaparku dnia 12 i 13 czerwca

Związane jest z to kręceniem reklam przy poszczególnych atrakcjach, dlatego wybrane przyjemności wodne
będą czasowo niedostępne

Czyli jeśli ktoś z Was ma zamiar popluskać się w wodzie w najbliższy poniedziałek i wtorek niech zapozna się lepiej z informacją podaną niżej w linku
... ale też można brać udział w projekcie do którego zachęcają

http://www.aquaparkreda.pl/2017/06/08/n ... e-reklamy/
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Ktoś ze znajomych podesłał mi zdjęcie strony z Travelera.
Reda jest sławna .
Załączniki
Reda.jpg
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Miło się patrzy na takie laurki tym bardziej, że nie od byle kogo. Jak tak dalej pójdzie, to będzie trzeba obiekt powiększyć...
ODPOWIEDZ