Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ciekawe miejsca Reda

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
ela55
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Witam,
Nie długo przyjeżdzają do mnie znajomi, którzy po raz pierwszy będą w Redzie. Chciałabym im pokazać uroki naszego miejsca. Na pewno aquapark, ale jakie jeszcze możecie polecić miejsca/ może restauracje gdzie warto pójść?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

ela55 pisze:
4 lat temu
Witam,
Nie długo przyjeżdzają do mnie znajomi, którzy po raz pierwszy będą w Redzie. Chciałabym im pokazać uroki naszego miejsca. Na pewno aquapark, ale jakie jeszcze możecie polecić miejsca/ może restauracje gdzie warto pójść?
A ty dlugo mieszkasz w Redzie? Co zdążyłas poznać z uroków naszego miasta?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Urokliwa jest Puszcza Darżlubska, łąki na Mościch Błotach, rzeka (w niektórych miejscach) i "punkt widokowy" na szczycie ul. Jarej.
A tak poza tym, to trudno mówić o jakichkolwiek urokach naszego miasta ;) Nie ma tu zabytkowych domów, uliczek, nie ma rynku, nie ma kawiarenek czy miejsc, gdzie można przycupnąć i odpocząć.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Zależy co chcecie robić :)

Jak rozrywka to na pewno Aquacentrum (w tym Aquapark, Papugarnia, Spa, Fit i Squash) i Bowling w Hotelu River Style

Jak rekreacja to spacer lub rower przez Moście Błota do Rewy i Park Miejski, gdzie można sobie urządzić grilla :p (fajny jest też punkt widokowy o którym pisała Salamandra). Możecie sobie zrobić też spływ kajakowy i zakończyć go w Parku Miejskim, albo pograć w Tenisa na MOSIRze.

Co do restauracji to też zależy :)

Jak chcecie zjeść to jak dla mnie Sapori, Piccolo (obie są trochę droższe), Swantewid, Ferkot (od września do czerwca).

Jak chcecie posiedzieć dłużej przy muzyce na żywo to Swantewid

Jak znajomi zostają na dłużej to można też im pokazać dużą zaletę Redy :P
Czyli, że mamy super połączenia z plażami (Regio na półwysep, PKS do Jastrzębiej / Karwi czy przez Rumię ZKM do Mechelinek/Rewy w sezonie dodatkowo Regio do Łeby i Ustki)

Warto patrzeć też na stronę Fabryki Kultury https://mdk.reda.pl/zapowiedzi być może w tym czasie kiedy będą znajomi będzie jakiś koncert, kino czy inny festyn.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Park jest całkiem fajnym miejscem na wypoczynek, no i wspomniany widok z szczytu Jarej.
Ale poza tym nie oszukujmy się, jak się chce coś zwiedzić to raczej Wejherowo/Trójmiasto.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

W każdym mieście i miasteczku jest wiele ciekawych miejsc.
Jednak, z całym szacunkiem Reda na kolana nie powala. Są fajne lasy, jest park w trakcie rozwoju, aquasfera , troche placów zabaw, sciezek rowerowych.
Gdy do mnie przyjezdżają krewni lub znajomi "z Polski" to raczej wybieram mój ogród, Wejherowo i oczywwiście Trójmiasto (konkurencja nie do pobicia)latem Rewa na rowerach lub Dębki , Kopalino autem
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

nie przesadzajmy :)
Nie ma wprawdzie rynku, zabytków czy bulwaru nadmorskiego, ale według mnie jak na małe miasteczko jest całkiem spoko.
Troszkę irytuje to, że w ostatnich latach brakuje inwestycji w rekreacje, ale myślę, że dużo miast mogłoby nam pozazdrościć.
Do moich propozycji dorzucam jeszcze szlak spacerowy w lesie (wejście od Pieleszewo SKM).
ODPOWIEDZ