Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:no Buba nie masz wyboru, musisz się rozmnożyć przez pączkowanie:) myślę, że z czasem może powstanie pare wspólnot jak rady nieruchomości będą niewypałem
Taki klon Buby przydałby się u mnie,żeby wyjść do wspólnoty.Ale tak na poważnie, to chciałam spytać,czy zarząd wspólnoty można wybierać z dowolnego grona osób, czy jak to wygląda?i czy np.Buba mogłaby zarządzać inną wspólnotą?
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Oj przydałoby sie Bube sklonowac.Ma większą wiedzę na temat prawa spółdzielczego niż nasz zarząd z radą.I jak widac co w niecały rok zrobiono już przy bloku i jakie mają czynsze to aż szkoda że takich ludzi nie ma więcej.I to z powodu tej wiedzy pewnie była nie wygodna dla prezesa i całej rady i usunięto z rady.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pisałam o tym na wątku spółdzielni, Buba została odwołana z przyczyn nieobiektywnych (konflikt interesów),które nie miały miejsca,Walne było pełne błędów proceduralnych i tak naprawdę powinno było być zaskarżone,przez chociażby fakt oświadczeń składanych przez zarząd dotyczący jednej z członkiń spółdzielni.Jak dla mnie był to teatr dla wybranych widzów,w efekcie którego odwołano wartościową osobę,której zależało przede wszystkim na obronie interesów spółdzielców,a tym samym spółdzielni.Myślę,że żal po niewczasie.
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Skoro już zaczeliście ten temat to ja też dorzucę kamyczek do ogródka.Z tym walnym to był cały cyrk.Nasi mieszkańcy Ł.26 po powołaniu wspólnoty zrezygnowali z członkostwa,ale według statutu jeszcze przez 3 m-ce tymi członkami pozostawali,płacili członkowskie i nagle 7 dni przed walnym przyszły pisma ze spółdzielni ,że już tymi członkami nie są ,ba nawet cofnięto obowiązek wpłat za członkostwo,byle tylko nie mieli prawa przyjść na walne i stawić odpór na odwołanie Buby.Niektórym w pośpiechu pomylono imiona.Pewnie chodziło o to, by zgromadzić tzw grupę poparcia dla pozostawienie rady w składzie bez Buby.Dlatego uważam,że Ochódzki wcale nie przesadza.Z resztą do tej pory SM nie może sobie poradzić w zakresie prawnym dotyczącym rozliczeń ze wspólnotą,podczas,gdy pierwsza lepsza kancelaria prawna nie ma w tej kwestii żadnych wątpliwości. :wink:
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do tej pory myślałam,że tylko ja i kilka mi znanych osób dostrzegliśmy te zagrywki,ale okazuje się,że inni też umieją myśleć i wyciągać wnioski.Wyżej opisane działania obrażające inteligencję członków,zakładające,że na niczym się nie znają i można im wcisnąć każdy kit,są szeroko stosowane w spółdzielniach,dlatego popieram tworzenie wspólnot i samorządność mieszkańców.Dlatego też, jak pisała redzianka,mimo ,że do wspólnoty nie należę kibicuję jej i" głaszczę",bo doceniam ludzi,dla których istnieją jeszcze inne funkcje życiowe niż tylko oddychać,jeść,pić,pracować i wydalać,a kasa nie jest dla nich jedynym motywem działania. :flower:
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zuza pisze:
Ryszard pisze:no Buba nie masz wyboru, musisz się rozmnożyć przez pączkowanie:) myślę, że z czasem może powstanie pare wspólnot jak rady nieruchomości będą niewypałem
Taki klon Buby przydałby się u mnie,żeby wyjść do wspólnoty.Ale tak na poważnie, to chciałam spytać,czy zarząd wspólnoty można wybierać z dowolnego grona osób, czy jak to wygląda?i czy np.Buba mogłaby zarządzać inną wspólnotą?
Myślę,że przytoczony art.ustawy o własności lokali wyjaśni ci sprawę
Art. 20. 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
oraz dodatkowo uchwała SN z 17.02.2007r III CZP 69/07
Jednym słowem może być członkiem zarządu innej wspólnoty powołanym odpowiednią uchwałą
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Z mojej znajomości prawa wspólnotowego wynika,że masz bomba racje.Jeśli jest zarząd powołany na podst.art.20.1 ustawy o w.l.to Buba może być w takim zarządzie,ograniczenia wprowadza jedynie art.18.1 i art 20.3 w/w ustawy a dot.zarządu właścicielskiego( trzeba być współwłaścicelem nieruchomości) i zarządu powierzonego(wymagana licencja).
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Uważam ,że dyskutowanie o tym co mogę lub nie i w jakim temacie jest nie na miejscu.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Buba pisze:Uważam ,że dyskutowanie o tym co mogę lub nie i w jakim temacie jest nie na miejscu.
To tak z czystej sympatii,żadnych innych intencji.Tylko lużne wnioski na zapytanie Zuzy.Pozdrawiam.
P.S. schludnie teraz tam u Was na trawnikach,chyba tabliczki jednak coś dały,bo klocków nie widać. :wink:
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Eryk,klocki są,tylko przez podlewanie i częste koszenie są mało widoczne.Obsrywacze nie zmienili obyczajów,nie takdawno już chciałam poczęstować gościa ,którego piesek sobie ulżył,gówienkiem ,nie zdążyłam zejść,bo wręczyłabym mu gówno jego pieska do ręki.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Natomiast ja zuwazylam cos takiego.Jak piesek pancia czy panci zaczyna na trawinku robic kupe panciu czy pancia odwracaja sie tylem do pieska.Ciekawa jestem dlaczego???.Pozdrawiam:)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ewa302 pisze:Natomiast ja zuwazylam cos takiego.Jak piesek pancia czy panci zaczyna na trawinku robic kupe panciu czy pancia odwracaja sie tylem do pieska.Ciekawa jestem dlaczego???.Pozdrawiam:)
Dlaczego?Pali głupa i tyle! Na dobrą sprawę trzeba by było rzucać za nimi tym gówienkiem ,jak w tym filmiku na wątku o psach. :twisted:
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Póki co,jakem bomba to mam bombowy czynsz,który obejmuje wszystkie media,fundusz remontowy,opłatę za wodę do podlewania zieleni oraz koszt prac ogrodniczych i wynosi ten mój czynsz.............296,-zł za lokal 66,98m2.Pozdrawiam nasz Zarząd. :D.Odkąd tu mieszkam (prawie od początku tego osiedla)nie miałam tak niskiego czynszu!!!!!!!!!
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No proszę,cuda się jednak zdarzają,ale we wspólnocie,bo w spółdzielni to my mamy cuda księgowe.Ale ja nie o tym,tylko jestem ciekawa czy będziecie ocieplać blok,bo rusztowania nie stoją tylko na szczycie,który jest do naprawy po gradobiciu.Coś tam kombinujecie,he?
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zuza.przecież widać,że ocieplają,ciekaw jestem efektu.
ODPOWIEDZ