Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No trochę się zamieszało z tymi wspólnotami. Może łatwiej będzie określać po prostu wspólnota Łąkowa lub wspólnota Spokojna to będzie wiadomo, bo nie każdy musi wiedzieć w której wspólnocie mieszkam :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jak to ,obowiązkiem każdego forumowicza jest wiedzieć gdzie mieszka Dorma! :-)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

hahaha.. Lepiej nie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Może wspólnota lub spółdzienia ogłosi w internecie adres pierwszej damy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Oczywiście to żart.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Gdzie jest ta druga wspólnota,ta nowa, jakoś nie mogłem znależć. Łąkowej 26 zaś przyznaję"złotą kielnię", za trud i koszty poniesione w kierunku zamiany bloczyska na ładny i gustowny budynek.Teraz nawet rozświetlony na święta.Tak trzymajta ludzie! :bad santa:
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nowa wspólnota jest na Spokojnej,vis a vis tzw małej szkoły.Z tego co wiem też już są oznakowani tabliczką i rozświetleni na święta. :sniezka:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

z tego co słyszałem to ta Spokojna Wspólnota się wkopała, bo miała spore pieniądze do wydania z funduszy remontowego i dociepleniowego, a po wydzieleniu je straciła. To tyle z moich wieści... głową nie ręczę
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:jak to ,obowiązkiem każdego forumowicza jest wiedzieć gdzie mieszka Dorma! :-)
Dokładnie!
Bo gdzie składać hołdy?
Czapkę zdejmować przechodząc?
Kwiaty czasem złożyć?
Szacun sie należy!!!!
I nie obawiaj się Dorma natrętów - umiemy dbać o swoje!
W razie problemów płot sie postawi; bramę; bilety.....
A jak trzeba będzie i Straż Obywatelską - na podobieństwo pospolitego ruszenia - się powoła!
A na razie - świętuj spokojnie :-)
CIESZ SIE ŚWIĘTAMI - czego nie tylko Tobie - SERDECZNIE ŻYCZĘ!
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja też życzę Wesołych świąt!
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wszystkim Wesołych Świąt ! :santa:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:z tego co słyszałem to ta Spokojna Wspólnota się wkopała, bo miała spore pieniądze do wydania z funduszy remontowego i dociepleniowego, a po wydzieleniu je straciła. To tyle z moich wieści... głową nie ręczę
Tak się składa,że mieszkam miedzę od tej wspólnoty/Spokojna31/ i mam tam psiapsiółkę,która twierdzi,że jak na razie to SM nie rozliczyła się z nimi z mediów,a to się należy jak psu kiełbasa-nadwyżka-zwrot,niedobór-dopłata.Dopłaty chetnie sp-nia kosi ,natomiast zwroty mogą poczekać/brzydko,brzydko.../Fundusz remontowy jaki zbierali w tej sp-ni został zużyty na drzwi,okna piwniczne i jakieś zawory i skrzynki oraz wiatę śmietnikową/częściowo koszt pokryto i z tego bloku/ Więc chyba nie dali ciała i są na cacy. :wink:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zuza dziwne, ale mój blok ma nawet nieco więcej małych prac remontowych na koncie, a jakoś fundusz remontowy ma się dobrze:) Uważam, że wpierw powinni wycisnąć kasę a później kombinować
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszardzie trudno dyskutować jeśli nie znam kwot wydanych na inwestycje w tym bloku i nie znam przychodu rocznego na funduszach.Jedno jednak wiem,że jeśli poszczególni właściciele wnosili opłaty na fundusze, to powinny być z tego rozliczenia.I tak np.jeśli pan X wpłacił na w/w fundusze przez rok 1200 zł,a wydatki remontowe na niego przypadające wyniosły 900zł,to należy mu się zwrot 300zł-dzieje się tak jednak tylko w przypadku odejścia bloku do wspólnoty.Pewne uregulowania zawarte są w aktach notarialnych/uwłaszczeniowych/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

no tak, a blok ten nie odszedł od wspólnoty a od spółdzielni... więc z tego co się orientuje fundusz pozostałe na cele wSPÓlne
ODPOWIEDZ