Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niestety Eryku nie wszyscy w naszym bloku są uwłaszczeni,6 lokali spółdzielczych.Dziwi mnie ,że osoby,które kupiły te mieszkania za żywą ,grubą forsę płaciły tylko za prawo do lokalu spółdzielczego własnościowego i mają opory przed uwłaszczeniem zwłaszcza,że część z nich nie jest nawet członkami spółdzielni.W tym układzie tkwią na nawisie skalnym (takie porównanie),zapłacili a nie jest ich -do wspólnoty nie należą-zawieszeni ? :roll:
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jak u was wychodzicie na rozliczeniu z wodą,też macie dopłaty i ubytki na budynku?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Woda rozliczana jest co miesiąc na podstawie odczytów z liczników indywidualnych.Jak do tej pory nie ma żadnych niedoborów tzn.jest zgodność odczytów z liczników indywidualnych z licznikiem głównym budynku.Podobnie rozliczamy gaz i energię elektryczną.Jedynie ogrzewanie jest wnoszone w postaci zaliczek ,których wysokość jest proporcjonalna do kosztów ogrzania nieruchomości w danym miesiącu,kwota jest zmienna.Po odczytach z pomierników będzie rozliczenie indywidualne lokali :cheers:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pięknie,że wszystko gra .A liczniki jakie macie ?javascript:emoticon(':lol:')
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zwykłe liczniki,teraz prawdopodobnie w kwietniu będziemy je wymieniać,ale też na takie normalne bez cudów.Jesteśmy w stanie sami dokonywać odczytów i rozliczeń.Półroczny przykład wykazał,że nikt u nas z wodą nie kombinuje.javascript:emoticon(':sunny:')
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zwykłe liczniki,zwykłe odczyty,uczciwi ludzie i jest o'key.Czyli można normalnie funkcjonować bez obawy przed dopłatami!':lol:'
tagore

13 lat temu

Eryk pisze:Zwykłe liczniki,zwykłe odczyty,uczciwi ludzie i jest o'key.Czyli można normalnie funkcjonować bez obawy przed dopłatami!':lol:'
Ciekawe że wszystcy uczciwi dostali przydział akurat w bloku 26

a wszyscy inni to pewnie oszuści i złodzieje
uważaj Eryku następnym razem na tym złodziejskim osiedlu
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dawno to zauważyłam;wspólnota cacy,spółdzielnia be.dlatego się przestałam wypowiadać,bo nie podoba mi się taka dyskusja.założyło się kółko wzajemnej adoracji, a reszta to złodzieje lub półgłówki, którzy nie chcą zrozumieć ,że są okradani przez spółdzielnie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tak się wszyscy zachwycali tym jak wyglądają wejście do klatek we wspomnianej tu wspólnocie... przybyłem, oceniłem i uważam, że: nie podoba mi się. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale póki co na drzwi spółdzielniane nie narzekam, bynajmniej od czasu kiedy zrobiono pokrywy dla otworów na ulotki... bo wcześniej to było tragicznie zimno
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tagore,o jakich przydziałach mówisz. Z tego co wiem to 30% mieszkań w naszym bloku jest nabytych na rynku wtórnym,ja osobiście nie miałam żadnego przydziału lecz akt kupna lokalu własnościowego spółdzielczego-teraz mam pełną własność po uwłaszczeniu tak jak 80% z nas,więc nie wiem o co Ci chodzi.Do wypowiedzi Eryka się nie ustosunkuję,bo nie widzę powodu':shock:'
Do Ryszarda.Masz rację o gustach się nie dyskutuje,cieszą się,że jesteś zadowolony z drzwi w Twoim bloku,zwłaszcza,że jeszcze za mojej obecności w Radzie wyrażałam opinię co do ich wyglądu.Drzwi były potrzebne i w spółdzielni i u nas,bo te stare nie spełniały już funkcji drzwi tylko złomu-pewnie były tu od zawsze.':salut:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

TAGORE,coś taki nerwowy,ja napisałem to co napisałem i nic ponadto,resztę sobie dopisałeś sam,o czymś to świadczy? A uważać to musisz ty,bo grożby w twoim ostatnim zdaniu są karalne,a poza tym obrażasz mieszkańców osiedla.Powinieneś więcej zważać na to co piszesz i przywiązywać większą wagę do kultury słowa.:twisted:'
Ostatnio zmieniony |2 Mar 2011|, o 19:38 przez Eryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Serdecznie zapraszam Redziankę do dyskusji,kółka żadnego nie ma lecz kilka osób pewnie niezbyt zadowolonych jako spółdzielcy.':one:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja nie jestem spółdzielcą,ani w niej nie mieszkam,zaglądam na wątek" słonecznej" na forum miasta i czytam wypowiedzi-większość nie pochlebnych,więc nie wydaje mi się ,by było jakieś kółko.Kibicuję wspólnocie bo uważam,że podjęła się wyzwania i potrzebuje wsparcia medialno-moralnego .Za to wielu tu zaglądających tylko krytykuje i nie grzeszy uprzejmością wypowiedzi.Pozdrówka dla tych sympatycznych.':sunny:
tagore

13 lat temu

Jeśli 30% nabyte na rynku wtórnym to pozostało jeszcze 70% . A te 70% to pewnie z przydziału. O rodzaju otrzymania mieszkania trudno pisać bo było tak wiele różnych sposobów otrzymania mieszkania na tym osieddlu że trudno wszyskie wyliczyć. Osoby mieszkające od początku wiedzą że nie była to od razu spółdzielnia. Hotelowiec Żarnowca, mieszkania zakładowe, służbowe, przesiedlenia z budynków do wyburzenia , mieszkania w zamian za ziemię pod budowę osiedla itd itp

Eryku mam wrażenie że to Tobie puszczają nerwy
Jeśli tylko we wspólnocie są wspaniali ludzie, mądrzy i uczciwi.

To jacy są w blokach pozostałych, czyli tych spółdzielczych ?
Chyba jednak to Ty obrażasz mieszkańców tych ze spółdzielni.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tagore pisze:[

Ciekawe że wszystcy uczciwi dostali przydział akurat w bloku 26

a wszyscy inni to pewnie oszuści i złodzieje
uważaj Eryku następnym razem na tym złodziejskim osiedlu
To twoje słowa nie moje,konkluzje każdy wyciąga według własnego uznania-twoja była taka a nie inna .A o cechach charakteru ludzi ze wspólnoty mogę wnioskować po wpisie Buby.Czepiasz się słówek a niczego do dyskusji nie wnosisz':wink:

Ludzi ze spółdzielni nie znam więc się nie wypowiadam,ani też nie oceniam,nie ma też opinii o w/w bym mógł się odnieść-no bo opinii Tagore o złodziejach i oszustach nie biorę pod uwagę.javascript:emoticon(':wink:')

Przeczytaj wpis R.Ochódzki na wątku 'słonecznej" to się dowiesz jakie opinie mają sami zainteresowani czyli spółdzielcy.javascript:emoticon(':(')
ODPOWIEDZ