Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Od czasu zamkniecia pergoli na osiedlu, jedyny smietnik nie zamkniety przy Lakowe 33 (ten do likwidacji) przezywa istne oblezenie "kolekcjonerow", mozna by powiedziec ze drzwi sie nie zamykaja tyle ze drzwi niema :D
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Przed chwila wyzrzucalam smiecie do smietnika kolo Tervitu.Prawie we wszystkich smietnikach klapy pootwierane, fetor straszny.I smiem twierdzic ,ze to nie "kolekcjonerzy" zrobili. To zrobili mieszkancy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Nic te klucze nie dadza.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Za bałagan i smród już nie będzie na kogo zganiać i zasłaniać się kolekcjonerami,że to oni. Trzeba uderzyć się w piersi i przyznać do flejostwa.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A tak dzis (a wlasciwie od wczoraj) wyglada jedyny nie zamkniety smietnik na osiedlu.

Obrazek

Zauwazylem tez, ze w ciagu weekendu strasznie duzo samochodow podjezdzalo pod smietnik w celu pozostawienia kilku workow smieci.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Fakt bałagan totalny,ale tych mebli ,czy co to tam jest raczej nikt z zewnątrz nie podrzucił.to juz raczej mieszkańcy,bo w pawilonie miejsca na takie graty nie ma ,więc wrzucili tu,albo ktoś z tych domków co sąsiadują i mają wyjścia od tyłu.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja zauważyłam,że do śmietnika przy terwicie przychodzi para "kolekcjonerów" i biorą klucze od pani z warzywniaka,robią rozpierduchę i idą dalej :P
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

to postaram się pstryknąć foty jak wyglądają śmietniki wspólnoty przy spokojnej, tych dwóch dawnych wojskowych bloków 3 i 2piętrowego.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja mogę sfotografować śmietniki na osiedlu Przy Młynie,w pobliżu Lidla i nie tylko-są nie zamknięte,bardzo proste w konstrukcji i CZYSTE,nie ma tam takiego konga,pełna kulturka.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Kiedys w nocy podjechal samochod dostawczy i chyba przez 20min wyrzucali gruz do kontenerow na smieci, ostatnio nawet komus worek z gruzem rozwalil sie przed budowla smietnikowa (prawie na ulicy) i tak zostawil. Zreszta dzis takze zanim wpladlem na pomysl sfotografowania naszego przepelnionego smietnika bylem swiadkiem jak podjechal samochod i pan z pania oproznili bagaznik samochodu z 5-6 workow i to w godzinach popoludniowych.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ale człowieku,jak widzisz takie rzeczy to nie trzeba się czaić tylko walić zdjęcia ile wlezie.A jak przez 20 min wyrzucaja gruz to policję wezwać.Jeżeli w biały dzień coś takiego widzisz to zwracać uwagę ,albo przynajmniej wyjść do okna i poudawać że się fotki robi,żeby cwaniaczków zniechęcić do takich numerów.A tak czują się bezkarni .
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a co mi po zdjeciach? Problem w tym, że publikacja takich zdjęć wykracza poza granice prawa. O upublicznieniu podobizny i danych "przestępcy" może zadecydować tylko sąd. W ten sposób narusza sie dobra osobiste osób uwiecznionych na zdjęciach. Sytuacja jest więc taka, że nie moge pokazać kto jest "przestępca", a przyłapany na przestępstwie ma podstawę do zaskarżenia osoby umieszczajacej zdjecia i ubiegania się o odszkodowanie...


A tak na marginesie, to przez pewien okres czasu ktos z siasiadow drugiej klatki w moim bloku robil mi zdjecia jak wyrzucalem smieci wracajac z dzialki, widocznie mnie nie rozpoznal, chodz sie ladnie usmiechalem :) i co? chyba na pamiatke te zdjecia sobie robil.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Mnie ten widok w ogóle nie zaskakuje. Zanim śmietniki były zamknięte nasz w kwadracie przy szkole wyglądał znacznie gorzej. Po pierwsze większy to więcej śmieci. Worki pootwierane walały sie wszędzie. Co chwile śmietniki przepełnione. Wyrzucane sprzęty, ciuchy, meble, okna ( które potem kolekcjonerzy łamali i bili w nich szyby o 6.00 rano).. Koszmar.. Dlatego ja tam teraz jestem zadowolona. Na razie jest lepiej niż było
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak jak pisałam,te zdjęcia robić żeby chociaż postraszyć,żeby nie czuli sie bezkarni i żyli ze świadomością że nam mieszkańcom bloku to nie przeszkadza.A co do robienia zdjęć to chyba tak do końca nie jest ,chyba można je wykorzystać,jak facet podjechał pod terwit i zaczął pakować płyty chodnikowe na przyczepkę to prezes wyleciał,ochrzandolił go i zdobili zdjęcia samochodu,przyczepki...pewnie podali to na policję.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Samochodu ,przyczepki i innych obiektów można robić zdjęcia jeśli nie ma wyrażnego zakazu fotografowania,natomiast ludzi nie wolno bez ich zgody fotografować,bo może to się skończyć jak pisały "redziaczki"
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Fotografować ludzi można, publikować nie - to dokładnie napisał/a redziaczki. Takie fotografie można przekazać konkretnym organom ścigania i liczyć, że ktoś się tym zainteresuje.

Faktycznie wg naszego prawa, wrzucenie takiego zdjęcia np. tu, na forum, spowodowałoby wielką aferę...
ODPOWIEDZ