Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ludzi z Redy właśnie poznaję dzięki temu forum,dajecie się poznać ze "znakomitej" strony.Apelowałam o mniej jadu,a więcej konkretów,mniej ironii a więcej jasnego postawienia sprawy.Nie chodzi żeby było grzecznie jak w przedszkolu,tylko po prostu rzeczowo.A Ochódzki pisze na zasadzie"coś wiem ,ale nie powiem",ale mniejsza o to.Skoro większości Państwa to nie przeszkadza,a wręcz spotkało się z zachwytem to ja po prostu,jak radzi Zuza nie będę się udzielać w tym temacie,do czasu aż jad spłynie i atmosfera się trochę oczyści.Za przykładem Dormy zmykam stąd.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Wątek dotyczy dość wąskiego tematu, więc generalnie nie ingerowałem w wypowiedzi. Tym razem apeluję, by wypowiadać się wyłącznie merytorycznie, konkretnie i na temat. Zgodnie z Regulaminem, proszę o przemyślane wypowiedzi. Forum ma służyć mieszkańcom, jako źródło cennych informacji!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Fundament pod szlban juz od paru dni stoi wylany, ma ktos wiecej informacji kiedy powstanie ten szlaban i jak bedzie z urzadzeniami otwierajacymi go?! :)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Z tego co dziś widziałam,to już jest zniszczone to całe ustrojstwo.Niestety nie wiem kiedy powstanie ,ani jak będzie rozwiązana sprawa dostępności do terenu za szlabanem.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

zaorać ten parking, tak byśmy wszyscy w przyszłym roku wpadali tam na wykopki, bo i ziemniaki bywają mądrzejsze od co niektórych:)

Heh będą spółdzielcy mieli szlabanik jak pod brytyjską ambasadą w Berlinie... nie ma to jak poczuć się Panem na włościach:)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam newsa w kwestii szlabanu,zebranie 7.11.11.- p.9 porządku zebrania-odbiór społeczny szlabanu przy Łąkowej.Sorki ja chyba czegoś nie rozumiem.Najpierw zadyma -szlaban ma być już,tuż,fundament pod szlaban jest, a teraz jakieś dziwne podchody do spółdzielców,że niby mają się wypowiedzieć jak to widzą.Odbiór społeczny?????? normalnie scenki z Barei. :shock:
Awatar użytkownika
Przyjaciel Pana Prezesa
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Nie rozumiem obaw - wszak wśród kolejarzy szlaban dobrze się kojarzy :D Podobnie zapewne będzie wśród pozostałej części członków. A tak na poważnie - interesującym jest fakt, w jaki sposób przeprowadzone zostaną badnia opinii członków n/t "odbioru społecznego" szlabanu - wywiad środowiskowy samego Pana Prezesa, wywiad telefoniczny czy może wynajęcie firmy zewnętrzej typu TNS OBOP. I druga watpliwość - co z zainwestowanymi w przedsięwzięcie środkami w przypadku negatywnego "odbioru społecznego" :?:
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza ma rację Bareja mógłby w Słonecznej kręcic nowy serial.A prezes nie musi robic wywiadu przecież zatrudnia biuro detektywistyczne najpierw dośledzenia kto podrzuca śmieci ale to już nie aktualne bo zamknięte ,może do śledzenia gdzie kto pracuje a jak pracuje to dlaczego nie płaci czynszu .Trzeba wyszukiwac nowe zadania dla biura.A co do szlabanu to pisałem juz to chore .Wystarczy się przejśc po innych osiedlach w Redzie ale takich dziwactw jak w Słonecznej nie ma.Nigdzie nie likwidują placów zabaw dla dzieci tylko w Sm Słoneczna.Płotów typu Szczepcio i Tońcio też nie widac .tzn.częśc płotu wysoka a druga częśc niska i jak to wygląda "Karykatura"Ale jeżeli mamy "Profesjonalny zarząd " to pewnie zatrudnia też "profesjonalnych wykonawców"I jeszcze to zebranie i odbiór społeczny szlabana Ha ha ha dawno się tak nie uśmiałem nawet u Barei takich bzdur nie widziałem.A tak na poważnie to zamiast wydawac pieniądze na coś konkretnego to zarząd i rada nadzorcza stawia szlabany na osiedlu .Kto za to płaci ?Oczywiście za idiotyzmy płacimy my wszyscy
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tylko czemu ma służyć ten artykuł.Ten szlaban na Łąkowej to chyba nie przez długi mieszkańców spółdzielni,którym trzeba odciąć dostęp do parkingu-raczej przeciwnie ma ułatwić mieszkańcom bl.22 korzystanie z parkingu,kosztem wspólnoty Jana Pawła,a z tego co wiem to kasy wspólnota ma dostatek,więc to nie kara za długi.A tak swoją drogą to spółdzielnie robią co chcą z lokatorami,niestety tak jak artykuł mówi-na granicy prawa czy dobrych obyczajów.Mogli nie dopuszczać do tak horrendalnych zadłużeń a teraz nie odstawiać szopek z ludżmi.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jak to czemu ma służyć?dyskusji Zuzo,dyskusji.Temat artykułu ,jak słusznie zauważyłaś nie dotyczy szlabanu,a zadłużeń i radzenia sobie z nimi w różnych spółdzielniach.Apropo's radzenia sobie z zadłużeniami ...już widzę te wpisy,gdyby nasz prezes zaproponował komuś strzyżenie trawnika ,albo grabienie liści ;-))
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze: ...już widzę te wpisy,gdyby nasz prezes zaproponował komuś strzyżenie trawnika ,albo grabienie liści ;-))
W zeszłym roku były próby angażowania dłużników w prace -odśnieżanie oraz koszenie trawy,chyba jednak nie bardzo wypaliły i jakoś nikt tego "głupio" nie komentował.Ja sama popieram taką formę egzekwowania należności od tych ,którzy nie są zaradni życiowo i nie radzą sobie.Nadal jednak uważam,że w kwestii płatności trzeba trzymać rękę na pulsie i nie dopuszczać do dużych zaległości.Mniejsze długi łatwiej ludziom odrobić czy też oddać.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

również tak uważam,tylko że tak jest w teorii,a jak jest w praktyce każdy widzi.Prośby,grożby ,a ktoś jak nie chce albo nie może to nie płaci,a dług rośnie...Często jest tak,że na fajki i piwo to się pieniądze zawsze znajdą,a na czynsz to już nie koniecznie i jak takiego zmusisz ,żeby płacił?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dlatego przy zadłużeniu przekraczającym 6 czynszy powinno się już wszczynać postępowanie windykacyjne i komornicze alternatywnie proponując prace na rzecz spółdzielni.Jestem pewna ,że wiele osób skorzystałoby z tego zamiast ryzykować utratę mieszkania.Zdarza się również patologia i również są tacy ,którzy mają a z zasady nie płacą-jak będzie nóż na gardle kasę znajdą.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie byłam nigdy w takiej sytuacji,ale myślę,że mniej więcej w naszej spółdzielni tak to wygląda,ponieważ w dość krótkim czasie sprzedano wiele zadłużonych mieszkań,a co za tym, idzie spłacono duże długi.W samym tylko moim bloku cztery rodziny tak zrobiły o których wiem,a może było ich więcej?
ODPOWIEDZ