Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Proszę admina i moderatorów o nie usuwanie wątku, gdyż uważam, że mieszkańcy Redy oraz lokatorzy spółdzielni "Słoneczna" powinni wiedzieć o ciekawych postępowaniach zarządu naszej spółdzielni.

Najciekawsze rzeczy postaram się skrócić w punktach:
1. Czy nasi lokatorzy wiedzą, iż nie można wywieszać ubrań powyżej linii barierek balkonowych gdyż jest to sprzeczne z jakimś tam regulaminem czy decyzją zarządu spółdzielni. Wmurowało mnie, kiedy moja sąsiadka powiedziała mi to na balkonie.

2. Warto wspomnieć o planowanym zaciągnięciu nowego kredytu pod fundusz remontowy, na rzecz ocieplenia i otynkowania bloków. Można dodać, iż czasach sm. Energetyk zaciągnięto kredyt, a do dziś nie wiadomo, na co zostały przeznaczone te pieniądze. Na szczęście członkowie spółdzielni teraz nie wyrazili zgody na taki kredyt. Nie, że mam uprzedzenia, ale my, lokatorzy płacimy po ok. 100zł funduszu remontowego, dlaczego nie można bloków ocieplać stopniowo?

3. Woda, woda i jeszcze raz woda. Okazało się ze w klatce w naszym bloku różnica wody z odczytów z licznika głównego i liczników pozostałych lokatorów różni się o ok. 250 metrów sześciennych. Oczywiście spółdzielnia rozliczyła to na wszystkich lokatorów. Ojciec powiedział, że nie zapłaci za wodę, gdy spółdzielnia nie udowodni gdzie podziało się 250 m^3 wody. Co się okazało kazali zapłacić za wodę mniej.

4. Jakieś dziwne pisma z podwyżkami. Opłata stała wzrośnie o około 1zł za lokatora (nasz jest 4 w mieszkaniu więc jest to 4zł, a w rzeczywistości rośnie łącznie o 8zł.

5. To co ostatnio dostał ojciec spowodowało u mnie ogromny wybuch śmiechu zraz z zastanowieniem czy nasza spółdzielnia przypadkiem nie próbuje pełnić funkcji prokuratury, czy też księdza spowiednika. Poniżej zamieszczam pismo. Dla mojego ojca jest to obraza, po ktoś podejrzewa go o oszustwo. Dodam, iż mieszkanie znajduje się na 3-piętrze w bloku 4-piętrowym i jest otoczone z każdej strony innymi mieszkaniami oraz zamontowane są szczelne okna PCV. Dziwne, że jak mamy wysokie zrzucie wody to nikt tego nie sprawdza.


Proszę wybaczyć mi ew. błędy gramatyczne i/lub merytoryczne gdyż pisałem posta bardzo szybko.

Pozdrawiam
brzezins
Ostatnio zmieniony |25 Sie 2010|, o 16:38 przez brzezins, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Z mojej strony dorzucę zmianę decyzji o kosztach nowych wodomierzy, opłata miała być przez 2 miesiące po 25 zł. Teraz z kolei przyszło pismo o tym, że opłata jest utrzymana na kolejny miesiąc.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nihil novi sub sole. Też jestem szczęśliwym lokatorem zarządzanym przez "Słoneczną" i ogólnie lepiej jest że nie ma już Energetyka, ale ciągoty do głupich pomysłów zostają. I tak jak napisał brzezins, do wielkich, słomianych inwestycji. Teraz łatwiej mimo wszystko pilnować tychże pomysłów i ... wiem chociaż jak wygląda aktualny prezes.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jedyne określenie- Alternatywy 4- nic dodać, nic ując:)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

brzezins pisze:1. Czy nasi lokatorzy wiedzą, iż nie można wywieszać ubrań powyżej linii barierek balkonowych gdyż jest to sprzeczne z jakimś tam regulaminem czy decyzją zarządu spółdzielni. Wmurowało mnie, kiedy moja sąsiadka powiedziała mi to na balkonie.
W SM Reda też jest taki zapis w Regulaminie i wcale nie jest taki zły, bo nie wszyscy lubią widok powiewającej na wietrze bielizny sąsiada :D
Agamtb

13 lat temu

goya pisze:
brzezins pisze:1. Czy nasi lokatorzy wiedzą, iż nie można wywieszać ubrań powyżej linii barierek balkonowych gdyż jest to sprzeczne z jakimś tam regulaminem czy decyzją zarządu spółdzielni. Wmurowało mnie, kiedy moja sąsiadka powiedziała mi to na balkonie.
W SM Reda też jest taki zapis w Regulaminie i wcale nie jest taki zły, bo nie wszyscy lubią widok powiewającej na wietrze bielizny sąsiada :D
Wg mnie to dobry zapis. Szlag mnie trafia, jak widzę z okien gacie, inne różniaste części garderoby, pościel przewieszoną przez okna... No po prostu nie lubię na to patrzeć i już. Ale co zrobić....
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To proponuję Agamtb wycieczkę do Wenecji...spacerujesz sobie wąskimi uliczkami, między kamienicami, a 20 cm nad Tobą wiszą gacie, koszule, spódnice i bóg wie co jeszcze :) tam to Cie szlak dopiero trafi :P
Agamtb

13 lat temu

Eeeee wycieczka to co innego :D Potraktowałabym to jako ciekawostkę hmmm....kulturową ;p
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A jakie ładne fotki byś miała...mostek, gondolka, Ty i gacie ... ;p
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Gdzieś to trzeba suszyć. Jak się ma małe mieszkanie i suszarka zajmuje pół pokoju to od razu chce sie jej pozbyć np. na zewnątrz. Ja mieszkam w kawalerce i wiem jak to jest mieć mało miejsca więc nie przesadzajcie.

A jesli chodzi o spółdzielnie, to wkurza mnie ten fundusz remontowy. Blok pierwszy raz ocieplony był po 20 latach a fundusz płacili wszyscy mieszkający w tym mieszkaniu co miesiąc. My mieszkamy tu 5 lat i sie doczekaliśmy. ale tez niespodzianka, bo nie wiem czy zauważyliście, ale teraz ocieplaja tylko same boki bloków ( kiedyś ocieplali całe). Nie maja pieniędzy. Tyle ludzi płaci fundusz remontowy. Na co idą te pieniądze, ze spółdzielnia jeszcze bierze kredyt. Bo dla lokatorów co zrobili? Raz na 10 lat odmaluja klatki i zmienią domofon?
Agamtb

13 lat temu

gizboy pisze:A jakie ładne fotki byś miała...mostek, gondolka, Ty i gacie ... ;p
Ehhhh rozmarzyłam się :D

Dorma - wiem, wiem coś o tym :) Pomieszkałam sobie w kawalerce parę latek i znam ból. Balkon miałam zabudowany i tam suszyło się super cały rok, a dodatkowo był schowek na rowery i inne klamoty.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeśli wystawia się suszarkę z praniem to nie ma problemu, bo jest to raczej zasłonięte przez barierki i tak nie razi oczu - w końcu od tego jest balkon. W zapisie chodzi raczej o wieszanie "gaci i innych" na tych podwieszanych pod sufit suszarkach czy linkach - to już nie wygląda zbyt ciekawie.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A to nie jest tak samo, jakby nakazać ludziom z parteru otwierania okien, zmiany wykładziny w pokoju czy też pozmywania garów w zlewie bo widać przecież wszystko ... dla mnie spółdzielnie zamieniają się w organ nakazujący - a mieszkańcy w więźniów we własnym domu...
Agamtb

13 lat temu

gizboy pisze:A to nie jest tak samo, jakby nakazać ludziom z parteru otwierania okien, zmiany wykładziny w pokoju czy też pozmywania garów w zlewie bo widać przecież wszystko ... dla mnie spółdzielnie zamieniają się w organ nakazujący - a mieszkańcy w więźniów we własnym domu...
Coś w tym jest, chociaż w kwestii akurat prania to bardziej sprawa estetyki. W sumie tak samo można by zakazać skrzynek z kwiatami na balkonach.... Bo przecież tak samo jak ktoś może lubić kwiatki, inny może uwielbiać suszące się gatki. A przyjęte normy, że kwiatki są ładne, a gatki niekoniecznie, ma się tu chyba nijak. Sama zresztą nie wiem :D
Jedno jest pewne.... Jak się nie chce oglądać gaci, to trzeba sobie kupić apartament w Sea Towers, taki z widokiem na zatokę :D
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Niektóre wspólnoty po zrobieniu nowej elewacji zakazały wieszania skrzynek z kwiatami.
ODPOWIEDZ