Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No właśnie o tej imprezie pisałam we wcześniejszym poście, tylko nie wiedziałam co to za impreza. Domyślałam się, że coś związanego ze świętami :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Tam chodzą do szkoły dzieci które mieszkają niedaleko.Czyzby rodzice nie umieli już chodzić pieszo.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Tego to już nie wiem, ale przypomnijmy, że jest tam cały zespół szkół a także np. szkoła policealna itd. Do tego dochodzi wiele zajęć poza lekcjami, które odbywają się wieczorami w szkole.
Ostatnio zmieniony |21 Gru 2011|, o 16:20 przez Dorma, łącznie zmieniany 2 razy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

To chyba dlatego.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:
strfibur pisze:Ciekawe czy to prawda? Słyszałem na mieście o ciekawym pomyśle. Zrobić chodnik na trawniku wzdłuż płotu. Nie chce mi sie wierzyć, ale jesli to prawda no to pogratulować.
Gdyby głupota miała skrzydła to latałaby jak gołębica.
Przede wszystkim pogratulować musisz realizacji pomysłów zamiany trawników na parkingi i chodniki naszej kochanej SM.Sporo tego zrobiono kosztem trawników.No, ale to lepsze niż deptanie trawy i parkowanie na trawniku.Więc tak naprawdę zastanów się komu tą głupotę uskrzydloną chcesz przypisywać. Pogratulować lotności wypowiedzi.
:wink:
Zuza, dziwne że nie znasz planów wspólnoty którą się zachwycasz. Podobno we wspólnocie wszystko jest przemyślane, nawet płot. Tylko stawiajac płot nie pomyslano o tym że tym sposobem nie tylko odgradza się by nikt nie wchodził na świetą ziemię wspólnoty. Płot również spowodował że maja dłuższą drogę w stronę Biedronki. A teraz chcieliby aby sąsiedzi zlikwidowali płot albo zrobili przerwę w płocie i ułożyli chodnik na trawniku aby mieszkańcom wspólnoty było wygodniej i bliżej. Ciekawy jest również argument że przeskakiwanie przez ten niższy plotek jest niebezpieczne i ktoś może się przewrócić i wtedy sąsiedzi jako wlaściciele posesji będą winni za wypadek. Zaiste ciekawe myślenie i postępowanie. Ale to już norma , obwiniać innych . Tylko dziwie się że nieskazitelni mieszkańcy wspólnoty, oburzajacy sie gdy ktoś wszedł na ich teren teraz skaczą przez płoty i depczą czyjeś trawniki.
Co do zamiany trawników na parkingi i chodniki to zgodzić się mogę tylko z parkingami ale co do chodników to sie mylisz, chodniki raczej likwidowano i siano trawę np. przy bloku 41 zlikwidowano chyba 3 chodniki
Coś piszesz o nietrafionej wypowiedzi. Powiem tylko tyle że jak mieszkańcy spółdzielni bedą chcieli to mogą sobie nawet asfal wylać na swoim terenie i zlikwidować wszystkie trawniki jeśli będą mieli taką wolę. Ale robienie chodnika na trawniku spółdzielni bo taka jest wola mieszkańców wspólnoty to chyba przesada.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Skąd ty "strfibur" czerpiesz inspirację do tych swoich wypowiedzi? Skąd znasz plany wspólnoty,skoro jak sam piszesz, ja ich nie znam pomimo kontaktów z jej mieszkańcami.A zachwycam się,bo jest czym,i z tego co wiem nie snują oni teorii spiskowych i nie maja takiego pokrętnego myślenia jakie im przypisujesz.Mniemam,że są to twoje prywatne przemyślenia,niekoniecznie zbieżne z faktami.Natomiast ja mogę przytoczyć fakt autentyczny-parkowanie na trawniku wspólnoty Spokojna 31-i to wcale nie przez jej mieszkańców,ale przez spółdzielców,jakoś nikomu z nich nie przyjdzie do głowy,że zajmują cudzy teren i w dodatku niszczą cudzy trawnik/mienie/. W myśl tego co piszesz,jak im kto porysuje auto,to będą żądać odszkodowania od właściciela terenu? A może to wspólnota zażąda odszkodowania za niszczenie swojego terenu?Gdyby tak wszyscy myśleli jak ty,to już nie wiem co by było?każdy z kodeksem musiałby chodzić i patrzeć czy komu nie szkoduje i jakie z tego mogą być konsekwencje. Wyluzuj,idą święta. :santa: :merry:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

strfibur pisze: Powiem tylko tyle że jak mieszkańcy spółdzielni bedą chcieli to mogą sobie nawet asfal wylać na swoim terenie i zlikwidować wszystkie trawniki jeśli będą mieli taką wolę. Ale robienie chodnika na trawniku spółdzielni bo taka jest wola mieszkańców wspólnoty to chyba przesada.
Robienie chodnika nie jest przesadą w żadnym wypadku,natomiast zalewanie wszystkiego asfaltem to dopiero kuriozum-głupota taka uniosła by nie tylko gołębicę ale boeninga. :D
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

póki co Eryku to zamiast asfaltu odgrodzono tylko chodnik:D no i ta "zabójcza" brama... przy wspólnocie bije rekordy:) jest identyczna jak równie "chory" płot wokół uniwersytetu w Gdańsku... pod względem estetyki i tego jak tak bardzo "dworkowy" płot/brama pasuje do bloków z lat 80 czy początku 90. jak mój.

Eryku przypominam, że to mieszkańcy wspólnoty na tym forum byli oburzeni, żę KTOŚ ( w tym ja) śmiał przechodzić po ICH chodniku!!! W poście skierowanym do stifbura wyśmiewasz pozywanie i chodzenie z kodeksem, ale to właśnie wspólnota rozpoczęła tego typu rozliczanie... Wybacz, ale większej paranoi niż "oburzenie za korzystanie z MOJEGO chodnika" nie widziałem, nawet w Rumunii
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jak to się ma do mojego postu ?co ma piernik do wiatraka?,ja o pomyśle z asfaltem, a ty Ryszardzie o bramach i chodnikach etc........
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Eryk pisze:co ma piernik do wiatraka?,ja o pomyśle z asfaltem, a ty Ryszardzie o bramach i chodnikach etc........
No jak to co: i jedno i drugie na ziemi.....;-)
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Niech wam Mikołaj różgi przyniesie za te swary :-):-);-)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

rózgi ,a niektórym ładnie oprawiony Kodeks :)) ,bo bez Kodeksu życie jest taaaakie smutne ;(
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:rózgi ,a niektórym ładnie oprawiony Kodeks :)) ,bo bez Kodeksu życie jest taaaakie smutne ;(
Proponuję w temacie - "Kodeks Boziewicza".
I - na tę "wyasfaltowana i ogrodzoną" ziemię :-)
...i od razu mamy "z bani" temat: jakim występ(ki)em uatrakcyjnić Święto Redy :-):-);-) !
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Z tego by niezły kabaret mógł być :)
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza, nikomu nic nie przypisuję.
Nie da się ukryć że stawiajac płot wydłużyli sobie drogę w stronę Biedronki.
A propozycja zrobienia chodnika wzdłuż płotu który postawili, chodnika na terenie sasiadów to nie mój wymysł tylko fakt.

Eryku , uważniej czytaj bo nie pisałem o zalewaniu wszystkiego asfalem. Napisałem że gdyby mieli taką wolę to moga to zrobić, mogą również zrobić place zabaw na każdym trawniku, albo np. zasadzić kartofle lub zasiać zboże lub posadzić truskawki. A jeszcze lepiej zacząc uprawiać tytoń bo od nowego roku podobno papieroski podrożeją.
Kiedyś pisałeś że to co robi wspólnota na swoim terenie to ich sprawa i nikomu nic do tego jak zarządza. I bardzo dobrze.
Tylko czemu obierasz to prawo członkom spółdzielni?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

strfibur pisze:Zuza, nikomu nic nie przypisuję.
Nie da się ukryć że stawiajac płot wydłużyli sobie drogę w stronę Biedronki.
A propozycja zrobienia chodnika wzdłuż płotu który postawili, chodnika na terenie sasiadów to nie mój wymysł tylko fakt.
Faktem jest,że młodzi ludzie przeskakują przez płotek i zasuwają po trawie.Póki co żadnego chodnika nie widzę i nie wydaje mi się,by był realizowany/pytałam spółdzielców/ Niepotrzebnie ten przylepiony płotek powstał,jest brzydki i do tego nie spełnia swego zadania,bo ludzie i tak depczą trawę. :cry:
ODPOWIEDZ