Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Chodnika nie będzie bo propozycja wspólnoty została odrzucona.
Plotki i ten wyższy i ten niższy są tak samo brzydkie jak ten postawiony przez wspólnotę. Są z tego samego materiału. Ten niższy jest taki bo podobno od strony ulicy może być tylko tej wysokości. Na wątku wspólnoty było pisane o tym, czyli o wysokosciach płotów od ulicy.
A co do spełniania zadań, dla niektórych jakby nawet postawić płot 3 metrowy z drutem kolczastym u gory to i tak przejdą.
Nie wiem czy tylko młodzi przeskakują bo nie wiem kto według ciebie jest młody. Czterdziestoletnie panie dla niektórych są młode a dla niektórych stare.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zagalopowałeś się "strfibur" oficjalnie żadnej propozycji w kwestii czy chodnika czy też jakiejkolwiek innej, Wspólnota nie składała.Gdyby faktycznie taki pomysł wyszedł w stronę Spółdzielni to tylko na piśmie-my nie mamy w zwyczaju załatwiania spraw na "gębę".No chyba,że opierasz się na lużnych dywagacjach, czy rozmowach między "babami" co mogłoby być?Nie znalazłam w postach na wątku wspólnotowym sugestii jaki powinien być płot spółdzielczy,niski czy wysoki ,z betonu czy siatki ani z czegokolwiek.Jest tylko moja informacja,że na postawienie ogrodzenia od strony ulicy daliśmy sobie czas,albowiem nie zdecydowaliśmy jakie miałoby ono być,okres też nie sprzyjający pogodowo i jest wymóg zgłoszenia takiego ogrodzenia do Urzędu Miasta .Podkreślam teraz też ,że każdy rodzaj ogrodzenia/płotu,parkanu/ przylegający bezpośrednio do drogi publicznej wymaga zgłoszenia bez względu na jego wysokość.Zaś zezwolenia na budowę ogrodzenia potrzeba w przypadku ,gdy wys.przekracza 180cm lub jest ono na podłożu fundamentowym lub jest murowane.Nie wymagane jest zgłoszenie ogrodzeń do 180cm jeśli nie przebiegają one wzdłuż dróg i ulic publicznych.Tak więc nawet niski płoteczek przylegający do ulicy musi być zgłoszony do UM.Jeśli w przeciągu 30 dni urząd nie wniesie uwag lub zastrzeżeń można stawiać ogrodzenie.
I rzecz ostatnia z mojej strony w temacie w/w poruszonym."Kto wchodzi na teren ogrodzony-wyznaczony wchodzi na własną odpowiedzialność-tak więć o sugerowanych przez ciebie roszczeniach odszkodowawczych mowy być nie może.Jeśli ktoś chyca przez płoty i zrobi sobie kuku to najwyżej do lekarza na swój koszt pójść może.Pozdrawiam .DO Siego Roku! :cheers:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Małe sprostowanie
Nie pisałem o propozycji jak to określiłaś"w stronę spółdzielni", lecz o propozycji złożonej sąsiadom.
Również nie pisałem o jakiś sugestiach, wspomniałem tylko że na wątku wspólnoty pisano o wysokosciach płotów.
Dziękuję za pozdrowienia.
A Nowy Rok oby był lepszy dla wszystkich na tym osiedlu
zarówno dla spółdzielców i mieszkańców wspólnot
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

strfibur pisze: Zuza, dziwne że nie znasz planów wspólnoty którą się zachwycasz. Podobno we wspólnocie wszystko jest przemyślane, nawet płot. Tylko stawiajac płot nie pomyslano o tym że tym sposobem nie tylko odgradza się by nikt nie wchodził na świetą ziemię wspólnoty
Świętą to my mamy ziemię spółdzielczą.Do tego stopnia świętą,że spółdzielnia chce kazać sobie płacić za przechodzenie i przejazd kawałkiem ulicy Spokojnej,oczywiście płacić ma wspólnota,tylko jak to się ma do tego,że do szkoły i ze szkoły oraz na skróty do Cichej przyjeżdża dużo mieszkańców miasta.Jak dla mnie to jest celowe robienie ludziom pod górkę. :shock:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zuo wspominałam o tym jakiś czas temu w wątku o wspólnotach:
Dorma pisze:W kwadracie gdzie powstała nowa wspólnota Spokojna 31 na przeciwko szkoły też po 18 nie ma szans by znaleźć miejsce do parkowania, a nie ma tam żadnego sklepu itd. Po prostu jest za mało miejsc parkingowych na tylu mieszkańców. W ciągu dnia parkuje tam wielu rodziców przywożących i odbierających dzieci do szkoły. I co też mamy stawiać tam szlaban? Nawet jakbyśmy wpadli na tak niedorzeczny moim zdaniem pomysł to i tak ( jak nam powiedziano) byłoby to niemożliwe ze względu braku otwartej drogi dla straży pożarnej czy karetki. Jak więc jest to możliwe u was? Chyba nie myślicie, że karetki i straż będą woziły piloty i sobie otwierały ( jak ktoś tu napisał). Przecież to śmieszne.
Mało tego spółdzielnia walczy o to by nowa wspólnota jeszcze płaciła za tą drogę ( przez którą codziennie przechodzi pół Redy wracając z pracy czy parkują samochody ludzi dojeżdżających pod szkołę). Sprawa nie jest uregulowana i mieszkańcy wspólnoty nie mogą się na razie uwłaszczyć. Jak długo - nie wiadomo. To jest normalne?
Ale jakoś wielkiego odzewu nie było.
Dlatego dla mnie tak ważne jest stworzenie nowych miejsc parkingowych nawet kosztem trawnika o które tak wszyscy walczą. Niedługo być może będziemy musieli płacić spóldzielni za miejsca parkingowe, które i tak są zajmowane przez innych przyjeżdżających do szkoły.
Dziwi mnie to. Szkoła ma przecież parking przy łączniku, bramę nową zrobili, ale jak jest impreza jakaś w szkole to nie raczą otworzyć a potem się wszyscy dziwią, że ludzie na trawnikach parkują a mieszkańcy bloku nie mają nigdy wieczorami gdzie zaparkować
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wiem,że ten temat był wspominany,ale teraz oficjalnie zażądano od wspólnoty Spokojna określonej kwoty za przejazd i przejście bez możliwości parkowania-bo za to to chyba będą chcieli ekstra.I denerwuje mnie to sugerowanie przez niektórych forumowiczów,że jak wspólnota się ogradza to zaraz wielkie halo,święta ziemia i takie tam...,a nie ma obiektywizmu.Kij zawsze ma dwa końce.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Wiem,że ten temat był wspominany,ale teraz oficjalnie zażądano od wspólnoty Spokojna określonej kwoty za przejazd i przejście bez możliwości parkowania-bo za to to chyba będą chcieli ekstra.I denerwuje mnie to sugerowanie przez niektórych forumowiczów,że jak wspólnota się ogradza to zaraz wielkie halo,święta ziemia i takie tam...,a nie ma obiektywizmu.Kij zawsze ma dwa końce.
Nie mam takich informacji, że oficjalnie zażądano, nikt nam takich pism jeszcze nie przedstawił, ale może dlatego, że w grudniu nie było żadnego spotkania. Być może dowiem się czegoś więcej po następnym spotkaniu. Miły być na początku co miesiąc więc zobaczymy czy zorganizują takie w styczniu.
Powiem się, że szybciej spodziewałam się decyzji o zabronieniu nam korzystania ze śmietnika i konieczność postawienia sobie przez wspólnotę własnych pojemników na terenie wspólnoty co mogłoby się nie spodobać blokowi na przeciwko ( blisko są ich okna)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Za śmietnik też Wam każą płacić,ale szczegółów nie znam tzn kwot czy terminów.Na pewno dowiecie się na zebraniu,jęśli takowe macie.Chociaż niektórzy już wiedzą, ja w każdym razie wiem z zaufanego żródła.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Za śmietnik też Wam każą płacić,ale szczegółów nie znam tzn kwot czy terminów.Na pewno dowiecie się na zebraniu,jęśli takowe macie.Chociaż niektórzy już wiedzą, ja w każdym razie wiem z zaufanego żródła.
ja też coś wiem, ale nie powiem 8-)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Myślę ,że Dorma nie powinna się obawiać takich kosztów jak korzystanie ze śmietnika i innych dóbr ziemi świętej.Jeżeli jesteś członkiem spółdzielni a tak pisałaś to nie musisz za nic płacić,chyba że coś się zmieniło?a wspólnota jeżeli faktycznie korzysta z terenu należącego do spółdzielni i śmietników przez nią postawionych i innych "dobrodziejstw"...no cóż nic za darmo.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:"...no cóż nic za darmo.
Jakoś inni mieszkańcy Redy moga sobie tą ulicą chodzić i mają za darmo.
A my mamy płacić? Za zurzycie i naprawy może też?! Za tych co chodzą i podjezdzaja do szkoły?!.
Ładnie to określiła ostatnio nasza mieszkanka - starsza pani :" to ja nawet już komunikację miejską mam za darmo, a bedę płaciła za drogę z której każdy korzysta" :)

Nie obawiam się niczego. Co będzie to będzie. Nie wiem skąd pogląd, że sie obawiam.
Raczej myslałam o całej wspólnocie - jak została potraktowana - niż o własnej osobie.
Ostatnio zmieniony |2 Sty 2012|, o 19:49 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

obawa nie obawa ,jak zwał tak zwał,a może zmartwienie,a może zaniepokojenie a może niewiedza itd?po prostu napisałam że członkowie spółdzielni raczej nie będą płacić za rzeczy za które płacą w czynszu drugi raz.a jak się spółdzielnia będzie rozliczać ze wspólnota to nie wiem,ale jeśli wspólnota ,będzie miała płacić za przejście po chodniku, a reszta Redy nie, no to trochę śmieszne i bez sensu,wątpię żeby tak miało być i na jakiej podstawie.pewnie za chwilkę Wam wszystko wyjaśnią.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:
strfibur pisze: Zuza, dziwne że nie znasz planów wspólnoty którą się zachwycasz. Podobno we wspólnocie wszystko jest przemyślane, nawet płot. Tylko stawiajac płot nie pomyslano o tym że tym sposobem nie tylko odgradza się by nikt nie wchodził na świetą ziemię wspólnoty
Świętą to my mamy ziemię spółdzielczą.Do tego stopnia świętą,że spółdzielnia chce kazać sobie płacić za przechodzenie i przejazd kawałkiem ulicy Spokojnej,oczywiście płacić ma wspólnota,tylko jak to się ma do tego,że do szkoły i ze szkoły oraz na skróty do Cichej przyjeżdża dużo mieszkańców miasta.Jak dla mnie to jest celowe robienie ludziom pod górkę. :shock:
Zgodnie z teorią strfibura jeśli spółdzielnia nie chce, by ktoś chodził po jej gruncie musi ogrodzić-płotem rzecz jasna i już ziemia święta pod kontrolą :D
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dokładnie tak samo jak w przypadku wspólnoty Eryku... no i ważne by płot był odpowiednio wysoki:)
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jak dla mnie- może być i tak mam w planach kupno helikoptera,więc mnie grunty nie potrzebne do przemieszczania się,muszę raczej zadbać o wolną przestrzeń powietrzną.No chyba,że jakiś "Pawlak" krzyknie-co mi tu będzie po moim niebie latać i też zagrodzi,hę :scratch:
ODPOWIEDZ