Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Marek Wierzbiński
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Szanowny Adwrsarzu,
Sprawdziłem publikacje Pana Jajszczyka i niestety ale mam rację. W kilku swoich opiniach-publikacjach pisze wyraźnie, że członkowie spółdzielni nie mają prawa do wpłacanych funduszy bo są one własnością spółdzielni. Spółdzielnia musi natomiast rozliczać się z włascicielami (współwłaścicielami) nieruchomości. Należy rozrózniać własność od ograniczonego prawa rzeczowego jakim jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Dopóki włascicielem nieruchomosci jest spółdzielnia wszystkie pieniądze wpłacane do spółdzielni są jej własnością a nie własnością jej poszczególnych członków. Dopiero po uwłaszczeniu fundusz remontowy jest własnością każdego ze współwłaścicieli i podlega indywidualnemu rozliczeniu. Każdy uwłaszczony rozpoczyna zbieranie funduszu remontowego od zera. Uwłaszczenie jest opłacalne wyłącznie dla osób posiadających lokatorskie prawo do lokalu. Pozostałym ta operacja sie nie opłaca. Namawianie ludzi posiadajacych spółdzielcze własnosciowe prawo do lokalu aby sie uwłaszczali to wprowadzanie ludzi w błąd a przede wszystkim w koszty. Nie ma to żadnego sensu ekonomicznego.
Marek Wierzbiński
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A o czym innym ja tu mówię jak nie o odrębnej własności lokalowej?- musi się spółdzielnia rozliczyć z właścicielami a tego dziwnym trafem nie robi? właśnie słoneczna ! Uwłaszczenia w naszej nieruchomości są od lipca 2009r a mamy już 2011 i jakoś rozliczeń nie widać.Zawsze możemy poczekać na zmiany w ustawie o s.m.,będą b.korzystne dla współnot o ile przebrną przez senat i dalej,choć wszystko wskazuje,że tak będzie,albowiem obecne przepisy "okradające" z funduszy wykazują niezgodność z konstytucją w kwestii równości praw obywateli.Mieszkańcy wspólnoty w takim samym stopniu łożyli na mienie i fundusze spółdzielni (przez lata) i okrawanie ich z ich własnych pieniędzy jest niezgodne z konstytucją.Jeśli chodzi o aspekty ustawy to może wiele zmienić i wspólnoty będą miały rację bytu.Widzę,że jest pan wielkim adwersarzem spółdzielni co nie znaczy,że inni muszą też.Dla tych wyjściem są wspólnoty.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Eryk pisze:A tak wogóle to mam pytanie do mieszkańców tej sławetnej słonecznej-czy sami sobie tak ustawiliście to forum z dziwnym logowaniem?czy ktoś to wam zaserwował?bez konsultacji tak? A macie wy radę nadzorczą?
Zupełnie bez konsultacji. Nikt się nie zastanowił że przecież nikt już na forum nic nie napisze. Nawet jeśli ktoś miałby rzucić trafionym pomysłem nie zrobi tego bo mogłoby się to nie spodobać sąsiadom, więc po co psuć sobie dobrosąsiedzkie układy. Absurd nr 2 - logowanie potrzebne nie tylko do wypowiadania się ale również do przeglądania forum.

Po prostu nikt nie ma czasu się zajmować tym forum i nie wymagajmy też żeby zatrudnić moderatora 24h na dobę który będzie usuwał idiotyczne komentarze. Jeśli ma to się odbywać na mój koszt to wolę żeby forum "Słoneczna" zniknęło.

W rezultacie wychodzi że moje stanowisko zbiegło się ze stanowiskiem pomysłodawcy obowiązkowego logowania :).
tagore

13 lat temu

Eryk pisze:Toście sobie popisali i wychodzi mi na to ,że Buba to twarda sztuka i b.dużo wie o spółdzielczości.Nijak jej nie przegadasz,pardon -nie przepiszesz.
A tak wogóle to mam pytanie do mieszkańców tej sławetnej słonecznej-czy sami sobie tak ustawiliście to forum z dziwnym logowaniem?czy ktoś to wam zaserwował?bez konsultacji tak? A macie wy radę nadzorczą?
Czysta wazelina.
Olbrzymia wiedza - kopiuj wklej
Gdzie ta wiedza była jak była w zarządzie a potem w radzie nadzorczej spółdzielni na którą psioczy.
Gebelsa też nie można było przegadać.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

czysta wazelina....100%racji.
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Oczywista że czysta wazelina ale Rady Nadzorczej która akceptuje wszystkie nawet te absurdalne pomysły naszego p.prezesa .Bo ja też pierwszy raz spotkałem się z forum na którym podają moje imię i nazwisko.To pewnie pomysł naszego p. prezesa.Nie wyszedł mu kredyt to wpadł na pomysł mega podwyżki czynszu.A że na forum było wiele krytycznych uwag to wymyślił logowanie i teraz będzie wiedział kto jest przeciw.A kto nie ze mną to wróg.A co do rady nadzorczej to jak słyszę członków tejże rady jak zwracają się do prezesa szefie to kto komu tą wazeliną smaruje.Bo od kiedy prezes wybrany przez rade jest jej szefem.I też proponuje wstawić w gabinecie prezesa szafy by każdy wazeliniarz mógł podejść i zaśpiewać "łubu dubu,łubu dubu niech żyje nam prezes naszej spółdzielni,i mogę się założyć że najwięcej nagrań byłoby od "redzianki"i członków naszej rady nadzorczej.Tym bardziej że nie mam zaufania do człowieka który nie mówi całej prawdy a w niektórych sprawach mija się z nią całkowicie,jak to było ostatnio na walnym zebraniu.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

głupoty piszesz,ja też pisałam wcześniej, że mi się nie podoba pomysł ze spółdzielczym forum.nie obchodzi mnie jak się zwracają członkowie rady do prezesa.śmieszy mnie kółko wzajemnej adoracji wspomnianych przeze mnie osób.nie wywracaj kota ogonem.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tagore pisze:
Eryk pisze:Toście sobie popisali i wychodzi mi na to ,że Buba to twarda sztuka i b.dużo wie o spółdzielczości.Nijak jej nie przegadasz,pardon -nie przepiszesz.
A tak wogóle to mam pytanie do mieszkańców tej sławetnej słonecznej-czy sami sobie tak ustawiliście to forum z dziwnym logowaniem?czy ktoś to wam zaserwował?bez konsultacji tak? A macie wy radę nadzorczą?
Czysta wazelina.
Olbrzymia wiedza - kopiuj wklej
Gdzie ta wiedza była jak była w zarządzie a potem w radzie nadzorczej spółdzielni na którą psioczy.
Gebelsa też nie można było przegadać.
W zarządzie to byłam 2-mce i przez ten czas ujawniłam nowego właściciela w księgach wieczystych w tempie ekspresowym,zeby już w grudniu można było uwłaszczać lokale(miała zmienić się ustawa i nie chciałam,żeby ludzie zostali na lodzie)Wniosłam do UM Reda o wykup gruntów pod blokami,czego nie zrobił Energetyk i też ułatwiło to uwłaszczenia.Ponadto przez podjęcie decyzji o wpłacaniu czynszów na rzecz nowej spółdzielni już w listopadzie przyspieszył się czas naszej samodzielności. W tempie ekspresowym założyłam konto spółdzielni,załatwiłam US,NIP,Regon.Przejęłam budynek administracji i wprowadziłam pierwsze dyżury ,były przyjmowane wnioski o uwłaszczenia,tak więc nowy zarząd miał od czego zacząć.Zaś rada nadzorcza ma 5 członków i głos jednego nic nie stanowi nawet jakby jego wiedza i dobre chęci sięgnęły zenitu.Dla mnie ten rozdział
jest zamknięty i nie życzę sobie tykania personalnie mojej osoby,zwłaszcza,że ja nikogo nie tykam i nie krytykuję na tym forum. W żadnej mojej wypowiedzi nie ma psioczenia na kogokolwiek,mnie rada ani zarząd nie dotyczy ani nie obchodzi.Wasza spółdzielnia,Wasz zarząd i rada i Wasze problemy.Pozdrawiam,życzę sukcesów spółdzielcom.
Ostatnio zmieniony |3 Lut 2011|, o 18:49 przez Buba, łącznie zmieniany 1 raz.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do tagore!!!!!!!!!
Sam(a) się wytnij a potem wklej,może coś z sensem poprosimy.
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

redzianko mnie też śmieszą te kółka wzajemnej adoracji tylko Ty jesteś w innym kółku i może mam więcej wiadomości na temat pewnych osób niż Ty.A teraz to ty odwróciłaś biednego kotka ogonem
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w słonecznej to sa wogóle dziwne metody.Na ostatnim walnym to już wogóle była parodia spółdzielczości,odwołano bez przyczyny jedyną osobę której zależało na prawdziwej spółdzielczości,wybrano nowego członka w to miejsce,tyle tylko,że nikt nie żądał od niego oświadczenia o niekaralności ani ,że nie zalega z czynszem(w statucie jest taki warunek)Nie było sprawozdania z pracy rady ani komisji rewizyjnej,po roku prezesowania nie było absolulutorium dla zarządu.Z tego co do mnie dotarło od wiarygodnej osoby to w jej sprawie składano jakieś nieprawdziwe oświadczenia,była kamera ale czy rejestrowała? Oni się na nas uczą spółdzielczości,nie znam kryteriów jakimi kierowała się rada wybierając zarząd,ale moim zdaniem powinni to być ludzie znający spółdzielczość od podszewki.Prawnik na walnym kompletnie stracił orientację,uchwały tego walnego były niekompletne tzn nie określały ściśle na co od do i kiedy może zarząd dysponować kwotami przyjetymi na tym walnym.Nie określono górnej granicy kwoty do dyspozycji jest tylko powiedziane powyżej-ile 110tys a może 250 tys .Nie wiem co o tym myśleć.może faktycznie bezpieczniej mieszkać w budynku wspólnoty,tam łatwo kontrolować poczynania zarządu.Chyba sprzedam ten bałagan i kupię od dewelopera normalne mieszkanie bez spółdzielczych absurdów.
tagore

13 lat temu

Eryk nie denerwuj się, bo jeszcze jakaś żyłka pęknie i będzie problem.

I na koniec sprawa zasadnicza, w Redzie nie ma spółdzielni o nazwie Słoneczna, wiec o jakiej spółdzielni to całe pisanie.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tagore pisze:Eryk nie denerwuj się, bo jeszcze jakaś żyłka pęknie i będzie problem.

I na koniec sprawa zasadnicza, w Redzie nie ma spółdzielni o nazwie Słoneczna, wiec o jakiej spółdzielni to całe pisanie.
Przecież i Ty o niej pisałeś( słonecznej) i to nader obrazowo, zwłaszcza o osobach i sprawach o,których nie masz wiedzy,bo gdybyś miał ,to by nie było takiego komentarza z twojej strony.Szanowanko.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

R Ochódzki pisze:redzianko mnie też śmieszą te kółka wzajemnej adoracji tylko Ty jesteś w innym kółku i może mam więcej wiadomości na temat pewnych osób niż Ty.A teraz to ty odwróciłaś biednego kotka ogonem
nie wiem o co Ci chodzi i zostaw tego kota w spokoju bo ducha wyzionie :wink:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tagore pisze:Eryk nie denerwuj się, bo jeszcze jakaś żyłka pęknie i będzie problem.

I na koniec sprawa zasadnicza, w Redzie nie ma spółdzielni o nazwie Słoneczna, wiec o jakiej spółdzielni to całe pisanie.
O stan moich żyłek się nie martw są za młode na pękanie i ja też nie pękam.
ODPOWIEDZ