Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Agamtb

13 lat temu

kowalski pisze:Niektóre wspólnoty po zrobieniu nowej elewacji zakazały wieszania skrzynek z kwiatami.
Żartujesz....
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wcale nie.Takich wspólnot jest w Gdyni i Rumi sporo.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dokadnie gizboy, władze spółdzielni wydają się lepiej ode mnie wiedzieć czego mi potrzeba. Stwierdzili ostatnio że potrzebuję nowego placu zabaw około 50 metrów od nowo budowanego przez miasto :) Plac będzie miał tę zaletę że będzie osłonięty krzaczkami i umieszczony poza zasiegiem miejskich kamer, w związku z czym będzie można bezpiecznie na nim obalić browarka.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jak znam prawo spółdzielcze to 10 % członków spółdzielni może żądać zwołania Walnego Zgromadzenia członków i odwołać Radę Nadzorczą.Powołać nową Radę która zmieni zarząd.Zresztą statut można otrzymać w spółdzielni.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nihil novi sub sole. Też jestem szczęśliwym lokatorem zarządzanym przez "Słoneczną" i ogólnie lepiej jest że nie ma już Energetyka, ale ciągoty do głupich pomysłów zostają. I tak jak napisał brzezins, do wielkich, słomianych inwestycji. Teraz łatwiej mimo wszystko pilnować tychże pomysłów i ... wiem chociaż jak wygląda aktualny prezes.
Sama idea utworzenia osobnej spółdzielni z Energetyka na terenie Redy była jak najbardziej poprawna. Tu nie ma co dyskutować. Teraz wiemy, że to co płacimy jest tu, a nie rozkłada się na pół niepłacącego Słupska czy Lęborka. Wracając do regulaminów itp. to ja jestem przeciwny wszelkiej maści absurdom oraz braku przejrzystości m. in. w finansach, majątku spółdzielni czy też w opłatach miesięcznych lub ich naliczaniu. Naliczanie opłat mówiąc w skrócie jest do bani (czyli mało przejrzyste).

Sam pomysł braku wywieszania bielizny czy innych ubrań jest nie możliwy do zrealizowania m. in. przez: wygodę takiego postępowania, małą pojemność lub brak możliwości wywieszenia bielizny czy ubrań w łazience oraz nawet szybkość parowania i schnięcia w porównaniu łazienki czy suszarni z balkonem. Oraz argument naczelny! Po co tworzyć przepisy, które i tak nie będą respektowane ze względu na swoją absurdalność oraz niemożliwość ich egzekwowania? Przytaczam tu niedawne zniesienie przepisu, który mówił iż nie można była deptać trawnika (i nie było wyjątków razie), a i tak miliony polaków grillowało sobie na polankach i w parczkach.

@Agamtb
Dlatego gaciom na balkonach mówimy tak! Ciekawe czy Ty niczego nie wywieszasz na balkonie (a jak nie Ty to może mama albo Twoja rodzina ;>)?

Warto dodać, że są i rzeczy pozytywne np. wreszcie, udostępnienie suszarni, rowerowni i jakichś innych pomieszczeń piwnicznych. Pamiętam, że tylko, że raz w suszarni suszyłem namiot, to tyle na ten temat
Ostatnio zmieniony |25 Sie 2010|, o 16:56 przez brzezins, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Co do tych skrzynek z kwiatkami to pomysł całkiem słuszny, ponieważ nie wszystkie skrzynki mają podstawki i po podlewaniu czegoś takiego wsio spływa po elewacji. Moja sąsiadka nagminnie zalewa mi balkon bo tak obficie te swoje chaszcze podlewa. :P
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Kiedyś na wejherowskim osiedlu pamiętam był taki przepis, że nie wolno było wywieszać ubrań na sznurkach za balkonem
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Mnie się wcale nie chce wieszać tego prania. Najchętniej kupiłbym suszarkę bębnową ale chyba pod sufitem musiałbym podwiesić, nad kibelkiem mam jeszcze trochę miejsca. A na razie - wieszam gacie im wyżej tym lepiej, bo dłużej na słońcu wiszą. I nie zawsze są to koronkowe stringi ;) Zapewniam za to że zawsze są wyprane.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

brzezins pisze:@Agamtb
Dlatego gaciom na balkonach mówimy tak! Ciekawe czy Ty niczego nie wywieszasz na balkonie (a jak nie Ty to może mama albo Twoja rodzina ;>)?
Jak rozumiem, nie chodzi o zakaz wywieszania ubrań na balkonie, a o zakaz wywieszania ubrań powyżej linii barierek balkonowych. A to istotna różnica. Moje mieszkanie nie jest obsługiwane przez tą spółdzielnię, ale taki zapis jak najbardziej popieram. Nie lubię oglądać cudzych kalesonów z ulicy a swoje wywieszam na balkonie tak, by nie były widoczne. ;)
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Spór rozwiąże tylko jedno: weźmy krzyż (co jest modne teraz) i suszarkę, kaszy da po gaciach mokrych, stańmy pod spółdzielnią, co niektóry przykuje się linką do suszarki - muszą pójść na nasze/wasze
Agamtb

13 lat temu

brzezins pisze:@Agamtb
Dlatego gaciom na balkonach mówimy tak! Ciekawe czy Ty niczego nie wywieszasz na balkonie (a jak nie Ty to może mama albo Twoja rodzina ;>)?
Ja - nie, rodzina - z tego co wiem tak, korzystają z suszarki stojącej na balkonie :)
gizboy pisze:Spór rozwiąże tylko jedno: weźmy krzyż (co jest modne teraz) i suszarkę, kaszy da po gaciach mokrych, stańmy pod spółdzielnią, co niektóry przykuje się linką do suszarki - muszą pójść na nasze/wasze
Kapitalne :D
dareksz
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Brzezins cytat :
5. To co ostatnio dostał ojciec spowodowało u mnie ogromny wybuch śmiechu zraz z zastanowieniem czy nasza spółdzielnia przypadkiem nie próbuje pełnić funkcji prokuratury, czy też księdza spowiednika. Poniżej zamieszczam pismo. Dla mojego ojca jest to obraza, po ktoś podejrzewa go o oszustwo. Dodam, iż mieszkanie znajduje się na 3-piętrze w bloku 4-piętrowym i jest otoczone z każdej strony innymi mieszkaniami oraz zamontowane są szczelne okna PCV.
Odpowiedź :
Sytuacja jest niezręczna dla obydwu stron. Zgadza się, że załączone pismo można odczytać jako zarzut. Spółdzielnia mogłaby schować głowę w piasek i nie zajmować się tematem rozliczenia ciepła mówiąc, że przecież mamy podzielniki i firmę rozliczającą C.O. Osobom, które zużyły kilka tysięcy jednostek (a średnie zużycie to ponad 2 tysiące) trudno uwierzyć w to, że można było mieszkać w taką zimę w mieszkaniu bez otwierania kaloryfera. Domagają się od Spółdzielni zapewnienia szczelności systemu pomiaru zużycia ciepła do C.O. Spodziewałem się więcej trudnych rozmów po doręczeniu załączonej informacji, jednak prawie wszyscy wyrazili zrozumienie, a wielu nawet poparcie dla tego działania.

Brzezins cytat :
Dziwne, że jak mamy wysokie zrzucie wody to nikt tego nie sprawdza.
Odpowiedź :
Również osoby o najwyższych odczytach jednostek zostały poinformowane w bardzo podobnym piśmie o sprawdzaniu działania ich podzielników.
Brzezins cytat :
3. Woda, woda i jeszcze raz woda. Okazało się ze w klatce w naszym bloku różnica wody z odczytów z licznika głównego i liczników pozostałych lokatorów różni się o ok. 250 metrów sześciennych. Oczywiście spółdzielnia rozliczyła to na wszystkich lokatorów. Ojciec powiedział, że nie zapłaci za wodę, gdy spółdzielnia nie udowodni gdzie podziało się 250 m^3 wody. Co się okazało kazali zapłacić za wodę mniej.
Odpowiedź :
Opisana sytuacja nie mogła mieć miejsca ponieważ w jedynym okresie rozliczeniowym wody rozliczanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Redzie pan Brzezins miał nadpłatę, czyli przez 6 miesięcy zapłacił większą zaliczkę niż zużył wody.
Różnice pomiędzy sumą zużycie wody wykazaną na licznikach indywidualnych w budynku a zużyciem wykazanym przez licznik zbiorczy są dużym problemem w naszej Spółdzielni. Taki stan rzeczy trwa od lat. Nowa spółdzielnia podjęła działania dla poprawy sytuacji. Obecnie instalowane są w zasobach Spółdzielni wodomierze radiowe, co pozwoli na bieżące monitorowanie różnic i podejmowanie działań naprawczych.

Gajos cytat :
Z mojej strony dorzucę zmianę decyzji o kosztach nowych wodomierzy, opłata miała być przez 2 miesiące po 25 zł. Teraz z kolei przyszło pismo o tym, że opłata jest utrzymana na kolejny miesiąc.


Odpowiedź :
W odpowiedzi przedstawiam fragment pisma, w którym Spółdzielnia informowała o wprowadzeniu opłaty za wodomierze.
„Wprowadzamy fundusz na wymianę wodomierzy w wysokości 25 zł miesięcznie od mieszkania na 2 miesiące. Po 2 miesiącach stawka zostanie zmieniona na 10 zł miesięcznie od mieszkania. Pozwoli to spłacić wodomierze w około półtora roku.”

Wszystkich, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o funkcjonowaniu Spółdzielni Mieszkaniowej w Redzie zapraszam na WWW.sm-sloneczna.pl , gdzie działa forum dyskusyjne nt. Spółdzielni.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Przecież wodomierz w sklepie kosztuje 35 zł plus koszty montażu i odbioru to razem nie więcej niz 100zł.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

OO widzę , że i pracownicy spółdzielni zagladaja na forum. To super, że ktoś odpowiada na nasze pytania i z nami dyskutuje.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dormo.Spółdzielnia to Wy a nie pracownicy.
ODPOWIEDZ