Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie (Słoneczna)

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dobrze.. To jak mam napisać. np.Przedstawiciel zarządu spółdzielni ? :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Napisałaś dobrze.Pracownik.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

No to o co chodzi? Bo chyba nie zrozumiałam.. :)
Ja tylko napisałam, że dobrze że pracownik spółdzielni ( o ile nim jest) z nami dyskutuje
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Niech Ci dadzą statut spółdzielni i będziesz wszystko wiedziała.Tłumaczenie tego na forum było by bardzo długie.Zresztą chyba na google znajdziesz prawo spółdzielcze.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Pan dareksz jest chyba sekretarzem czy członkiem zarządu.
arek
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam mam parę ładnych uwag dotyczących spóldzielni słoneczna w redzie jestem mieszkańcem owej spółdzielni dziwi mnie fakt zaco prezes i jego świta bo tak można nazwać cały zarząd biorapieniadze te nasze osiedle jest w opłakanym stanie chodniki niedocieplone bloki itd.Teeraz doszedł przepis wymiany wodomierzy cena jednego elektronicznego wodomierza kosztuje zaledwie w hurcie 35 zł.to dlaczego spółdzielnia bierze ponad 150 drodzy mieszkancy to absurd warto się zastanowić nad tym faktem i przyjżeć konkretnie paru osobom w PSEUDO spółdzielni.

Wątek o tej spółdzielni już istnieje - połączyłam.
aisne
Arek
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie możesz napisać tych pytań na forum spółdzielni? Tam masz szansę na odpowiedź prezesa
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

@dareksz

Tak jak mawiają kulturalnych ludzi przedstawianie się nie trudzi. Jeżeli ktoś wypowiada się w imieniu instytucji lub firmy i z tytułu pełnionej funkcji jest osobą publiczną powinien się ładnie przedstawić. Nazwa użytkownika dareksz, może wielu forumowiczom nic nie mówić. Ja mogę być anonimowy, ponieważ jestem osobą prywatną.
Sytuacja jest niezręczna dla obydwu stron. Zgadza się, że załączone pismo można odczytać jako zarzut. Spółdzielnia mogłaby schować głowę w piasek i nie zajmować się tematem rozliczenia ciepła mówiąc, że przecież mamy podzielniki i firmę rozliczającą C.O. Osobom, które zużyły kilka tysięcy jednostek (a średnie zużycie to ponad 2 tysiące) trudno uwierzyć w to, że można było mieszkać w taką zimę w mieszkaniu bez otwierania kaloryfera. Domagają się od Spółdzielni zapewnienia szczelności systemu pomiaru zużycia ciepła do C.O. Spodziewałem się więcej trudnych rozmów po doręczeniu załączonej informacji, jednak prawie wszyscy wyrazili zrozumienie, a wielu nawet poparcie dla tego działania.
Przepraszam bardzo, ale poziom techniczny podzielników firmy Techem jest tak wysoki ze nie sposób ich oszukać. Przynajmniej tak zapewniała nas spółdzielnia.
3. Woda, woda i jeszcze raz woda. Okazało się ze w klatce w naszym bloku różnica wody z odczytów z licznika głównego i liczników pozostałych lokatorów różni się o ok. 250 metrów sześciennych. Oczywiście spółdzielnia rozliczyła to na wszystkich lokatorów. Ojciec powiedział, że nie zapłaci za wodę, gdy spółdzielnia nie udowodni gdzie podziało się 250 m^3 wody. Co się okazało kazali zapłacić za wodę mniej.
Tak, rzeczywiście, ma Pan rację, sytuacja ta miała nie miała miejsca w Słonecznej ale w Energetyku. Zaznaczyłem w pierwszym poście, że możliwe są rozbieżności. Pisałem posta bez konsultacji z ojcem.
pan Brzezins
Nie Pan Brzezins, ale jego tata. Poza tym piszę się Pan, nie pan.
Wszystkich, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o funkcjonowaniu Spółdzielni Mieszkaniowej w Redzie zapraszam na WWW.sm-sloneczna.pl , gdzie działa forum dyskusyjne nt. Spółdzielni.
Forum jest mało przejrzyste i bardzo dziwnie skonstruowane. Wolę pisać na e-reda.pl, poza tym to forum ma więcej użytkowników oraz szerszy dostęp. Tu odpowiedzi pojawiają się znacznie szybciej.

Nie mniej jednak jak widać, nie tylko ja mam zastrzeżenia do przejrzystości opłat w Spółdzielni Słonecznej. Może znajoma jest Wam koncepcja CSR-u, m. in. przejrzystości, lub polityka otwartych drzwi
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Proponuję, abyś z Twoimi rozterkami udał się do tej spółdzielni i tam porozmawiał z osobami, które zapewne udzielą wszelkich wyjaśnień.Masz konkretne problemy. Więc idź i je konkretnie załatw, a jak lubisz pisać to napisz oficjalne pismo do spółdzielni, na które muszą Tobie w ustawowym terminie kompetentne osoby odpowiedzieć.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Proponuję, abyś z Twoimi rozterkami udał się do tej spółdzielni i tam porozmawiał z osobami, które zapewne udzielą wszelkich wyjaśnień.Masz konkretne problemy. Więc idź i je konkretnie załatw, a jak lubisz pisać to napisz oficjalne pismo do spółdzielni, na które muszą Tobie w ustawowym terminie kompetentne osoby odpowiedzieć.
Jakoś te uwagi nie padają tylko i wyłącznie z mojej strony. Najwidoczniej inni forumowicze będący lokatorami SM również mają konkretne zastrzeżenia. Za to Tobie proponuję, aby nie pisać wypowiedzi, które nie wnoszą nic do tematu. Jak widać, moja wcześniejsza wypowiedź, ustosunkowuje się do wcześniejszych wypowiedzi w sposób merytoryczny tj. kultury wypowiedzi, przedstawiania stanowiska spółdzielni, sprawy podzielników oraz mojego niechybionego zarzutu ws. odczytów wody. Amen.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a tak z innej beczki, dziś po 2-miesięcznej emigracji zobaczyłem już na własne oczy, że niektóre elewacje naszych ocieplonych budynków są podziurawione, jak po niemieckiej okupacji. Ciekaw jestem czy, kiedy ewentualnie i z czego zostanie opłacony remont tychże elewacji?

Fachowcem nie jestem, ale wydaje mi się , że takie dziury w połączeniu z ostrą zimą... mogą się powiększyć i na wiosnę ocieplone dotychczas bloki, będą nimi tylko z nazwy:)
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

przyjdzie kolejny grad to reszta odpadnie ;) podobnie wyglada po gradobiciu elewacja biblioteki i niektore domy w okolicach derdowskiego
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Naprawią to za 20 lat przy następnym ocieplaniu i to też tylko boki bo teraz już nie ocieplaja całych bloków.
Albo ściągną od nas dodatkową kasę, a przecież wystarczająco wysoki płacimy fundusz remontowy a jakos nie wida gdzie ona jest
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Hmm, a bloki nie są przypadkiem ubezpieczone od zdarzeń losowych?
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Elewacje są ubezpieczone między innymi od skutków gradobicia - tak nas poinformowano w s-ni
ODPOWIEDZ