Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No i proszę jest tak jak myślałem,tylko niemota nie pojmie jak działa takie rozliczenie.Żadnej manipulacji tylko uczciwe miesięczne rozliczenie za zużytą wodę a nie wydumaną.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Buba obiecałaś zamieścić swój czynsz w tym miesiącu,jestem ciekawa czy też jest niższy od mojego?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zgodnie z poprzednią obietnicą i życzeniem Zuzy umieszczam mój czynsz za m-c bieżący.Jak widać jest on dalej znacznie niższy niż miałam w spółdzielni.
ObrazekObrazek
Obrazek
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No,od mojego czynszu spółdzielczego, ten twój wspólnotowy jest znacznie niższy,dużo........! :cry:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tak trzymaj Buba,czekam na dalsze Wasze poczynania. :lol:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jak widać, coś tam u Was kopali,awaria?czy coś innego?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Eryk pisze:Jak widać, coś tam u Was kopali,awaria?czy coś innego?
był też ciężki sprzęt... troszkę im tam pewnie nabałaganili pod balkonami
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Eryku to nie awaria tylko naprawienie przyczyny horroru mieszkańców bez mała od 15 lat,wadliwa,żle zrobiona kanalizacja,a ściśle złe odprowadzenie ścieków do studzienek,zapaść między studzienkami,brak prawidłowego spadu rur od rewizji do studzienek.Była to inwestycja Wspólnoty wraz z Pewik Gdynia.Mamy nadzieję ,że skończył się koszmar wybijania fekaliów w piwnicach.
Ryszardzie co do trawników to fakt nieco przekopane,ale to dobrze ,bo ziemia powinna być wzruszana od czasu do czasu,aby oddychać.Nawieziemy nowej ziemi ,posiejemy nową trawę,a już dzisiaj wspólnie zasadziliśmy ponad 100 cyprysików.Do świąt chcemy porządkować otoczenie od ulicy-jak się uda będziemy szczęśliwi.Najważniejsze w tym wszystkim jest zaangażowanie mieszkańców,nasza wspólna praca i satysfakcja z tej pracy.Smutne jest,że nie wszyscy poczuwają się gospodarzami,mam nadzieję,że dojrzeją w tym temacie.
Prośba do wszystkich-pozwólcie urosnąć naszym roślinkom,nie katujcie ich psimi odchodami w czasie spaceru,uszanujcie cudzą pracę. :wink:
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja cię kręcę kiedyście to posadzili?, do południa byłam na zakupach to nic nie było ,a dziś rano pełno tuji.Mam nadzieję,że Wam nie pokradną,nie poniszczą ani nie zrobią sobie tam psiej toalety.Najlepiej to ogrodzić,bo szkoda kasy i pracy.Tabliczkę macie ,żeby nie wyprowadzać zwierząt, ale to tylko dla ludzi na poziomie,reszta udaje,że nie umie czytać.Widziałam paniusię z dwoma psami jak robiła obchód dookoła Waszego bloku ,zero kultury! :twisted:
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Cieszę się,że to nie awaria lecz potrzebny Wam remont.Nasadzenia mam nadzieję,że się przyjmą,wyrośnie Wam niezły lasek,bo jest tego dużo,widać nie skąpiliście.Przed blokiem też przybyło zieleni,widziałem drzewka,chyba to wiśnia japońska-pięknie kwitnie! No i niestety mam obawy co do poszanowania tej zieleni,bez ogrodzenia? Kultura wielu jest niskich lotów-niestety.
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

spoko,od czasu powstania wspólnoty,to jej członkowie dbają o kulturę innych...
a co do upiększania terenu to dopiero początek... :)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niektórzy z tą kulturą mają na bakier,co z tego,że dbacie i sie staracie jak inni to olewają.Cały czas pokutuje komunistyczne myślenie-a co mi tam -nie moje.Ja bym gnała towarzystwo ile wlezie,tacy to powinni w kołchozie krowy pasać a nie między ludżmi mieszkać.Często są to paniusie z wielkimi aspiracjami i mniemaniem o sobie,co w domu to cacy a jak wyjdzie za próg to gnój pod butami i słoma,a zwróć takiej uwagę to wielce obrażona-księżniczka z zadu.... :evil:
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Bardzo ładny efekt dały te cyprysiki,a przy okazji integracja sąsiadów.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niestety macie rację-trzeba będzie ogrodzić,przestrzeń publiczną należy wykorzystywać w sposób kulturalny,jak widać kultury brak.Okoliczni mieszkańcy już nawiedzają nasz teren z pieskami,które załatwią temat.Ciekawe,że nie pójdą pod swoje okna czy krzaczory.Nic tu nie pomogą tabliczki ,grożby ,czy prośby.Polonus to taki twór,że lubi sąsiadowi robić pod górkę.potrzeba albo argumentów ręcznych albo finansowych,jeśli nie chce się ich stosować należy odgrodzić się płotem,na tyle wysokim, by nie przełaziły psy ,ani łyczki z piwkiem pod balkony.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A nie pisałem wcześniej?nie ogrodzisz- narobią Ci szkód,bałaganu i smrodu pod oknami.Bo niby dlaczego masz mieć ładniej niż inni?standardowe myślenie ludzi,czasami nawet są to celowe zachowania-żenujące i godne politowania te nasze zachowania-polaczkowe.
ODPOWIEDZ