Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Czytalem juz artykuly o oplotowanych w Poznaniu, Warszawie, zwiedzilem takie miejsca w Gdyni, ogolnie żal ... ściska - w skrucie ludzie zyja jak w gettcie na wlasne zyczenie i w ramach tego getta zaczynaja walczyc ze soba np o miejsca parkingowe ;-) , powodzenia.

Płot nie zmieni ludzi, i ich mentalności, a problemy jak parkowanie tylko pogłebi bo przestrzen zostaje zawezona i scisle podzielona zamiast byc wspoluzytkowana.
Ja mieszkam na ogrodzonym osiedlu składajacym sie z 3 budynków,z bramą wjazdową,parkingami.Jakoś nie czuję się jak w gettcie,mam przestrzeń,zieleń,spokój i miejsc parkingowych do upojenia ,nie muszę o nic walczyć, czy się stresować albo stróżować,żeby nikt nie niszczył. Takie opinie jak Wasze nie są miarodajne,lepiej niech wypowiadają sie w kwestii ogrodzenia ci ,którzy korzystają z dobrodziejstwa takiego osiedla ogrodzonego.Ja bardzo sobie chwale i był to mój świadomy wybór. :lol:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no to jakby spółdzielnia Reda ogrodziła swoje wszystkie działki, podobnie Słoneczna... to byłoby tyle przestrzeni publicznej co nic.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wczoraj jak byłam na zakupach między, innymi u Buby zostałam zniesmaczona przez jedną pania ze wspólnoty,która pomimo obecności klientów i oświadczenia Buby,że tu jest sklep ,sprzedaż a nie biuro ,zwłaszcza,że kilka osób stało w kolejce toczyła wywody ,że płot jest za niski,mało solidny i nie wytrzyma naporu wandali itp,tyrada była przydługa i bez opanowania,,ledwo udało sie jej pozbyć a jeszcze po wyjściu coś tam gadała.Co mnie tak zbulwersowało to ,że niektórzy faktycznie chyba mają niedosyt własności ,bo stawialiby mury z zasiekami i zbroiliby sie po zęby.Mam nadzieje,że tylko ta pani we wspólnocie ma takie zdanie a nie wszyscy jej mieszkańcy,zwłaszcza,że Buba tłumaczyła,że nie ma to być twierdza, tylko płot chroniący teren przed psami i osobami postronnymi.I jak widać pieniaczy nigdzie nie brakuje?
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zuza,nie wszyscy we wspólnocie tak myślą,chcemy tylko uporządkowania przejścia przez podwórko i ochrony zieleni,nie potrzebne nam płoty ponad miarę,zresztą sposób ogrodzenia wyniknął z ankiety wśród mieszkańców, czyli,że większość nie chce murów i zasieków. A jedno zdanie,jednej osoby nie może powodować opinii o wszystkich, nigdy nie brakuje wiecznych malkontentów,co stale im żle,i swoja nadgorliwością męczą innych.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Szczerze mówiąc, to jestem choć po trosze zadowolony z kompromisu w kwestii grodzenia, który co wynika z wypowiedzi Zuzy komuś jednak nie przypadł do gustu, no, ale cóż... ta pani to w zamku mieszkać powinna. Płot nie jest tragicznie wysoki co sprawia, że moje marudzenie trochę straciło na wartości. Oczywiście wolałbym by w ogóle nie było tematu grodzenia, ale nie wyszło to najgorzej:)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Też uważam ,że taki sposób ogrodzenia jest o,key,niezbyt wysoko i pozostawiono przejście i przejazd.Ciekawe,gdzie będzie ta psia toaleta?
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Moim zdaniem powinniście coś zrobić z tym betonowym tworem,resztki bunkru czy schronu? Często tam przechodzę bardzo póżną porą i służy ta budowla różnym typkom do picia,ćpania i grandzenia,a podobno jest tam monitoring? Jakoś nie widziałem zainteresowania policji w tym miejscu?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Bardzo ładne kolory tej Waszej elewacji,stonowane i takie akurat.Najbardziej podoba mi się w niej to,że nie ma na niej tych dziwnych malowanek rodem z zeszytu przedszkolaka-kółka,domki,kwadraciki i inne cudaczki.Tak trzymać!
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Odcienie limonki,bardzo modne w tym sezonie budowlanym. :wink:
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Eryk pisze:Moim zdaniem powinniście coś zrobić z tym betonowym tworem,resztki bunkru czy schronu? Często tam przechodzę bardzo póżną porą i służy ta budowla różnym typkom do picia,ćpania i grandzenia,a podobno jest tam monitoring? Jakoś nie widziałem zainteresowania policji w tym miejscu?
tak dla wiadomości te resztki schronu to cieplak(element ciepłowni) :p i nic sie nie da z tym zrobić,chyba ze odmalować. jakie zaraz tam ćpanie?? siedzi tam dużo osób ale żeby ktoś ćpał to nie widziałem.a grandzenie??to że późnym wieczorem jest cicho,i słychac rozmowy bardziej niz w dzień to chyba normalne...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Eryk pisze:Odcienie limonki,bardzo modne w tym sezonie budowlanym. :wink:
myślę ,że to bardziej oliwkowy kolor i że dostosowali się kolorem do tego ,co im spółdzielnia zaproponowała robiąc bok bloku :P a czy to modny kolor?chyba jak każdy inny...
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:
Eryk pisze:Odcienie limonki,bardzo modne w tym sezonie budowlanym. :wink:
myślę ,że to bardziej oliwkowy kolor i że dostosowali się kolorem do tego ,co im spółdzielnia zaproponowała robiąc bok bloku :P a czy to modny kolor?chyba jak każdy inny...
Tak czułem,że ktoś nie załapie dowcipu, z tą modą to był blef,ha,ha,ha. :lol:
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

no faktycznie dowcip Ci się udał,uśmiałam się po pachy :P
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A tak na serio, to każdy kolor jest lepszy od koloru kamienistej płyty w smołową szachownicę.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

I tu masz rację.A tak na poważnie to blok wspólnoty bardzo ładnie wygląda w tej zieleni.
ODPOWIEDZ