Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Spojrzałem na mapkę , Nasz teren dochodzi aż do budy elektrycznej ta buda stoi jeszcze na naszym terenie , racja powinny być wyznaczone tak owe słupki na kłódkę jak za blokiem wspólnoty ale chciał bym podkreślić że te słupki zostały szubko zniszczone a tu ktoś najechał a tu ktoś a tu ktoś...Jeśli u nas miało by być takie coś tir wjeżdżający do biedronki tak wielkimi kołami pogniecie całe te słupki i taki będzie tego finał,już nie mówiąc o upartych klientach biedronki.
Dla mnie sprawa powinna wyglądać tak , Szlaban może być ok , ale co ze strażą ? najlepiej było by dać im taki pilot i za każdym razem jak podjadą to sobie klikną tak ? pilot załóżmy będzie w samochodzie cały czas i już i to wszystko.
Wina tak w na prawdę leży po stronie biedronki ponieważ ona nie udostępniła miejsc parkingowych dla klientów i sie że tak powiem wbiła w osiedle.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Teren wokół jak to nazwałeś budy elektrycznej jest na dwa metry naokoło przynależny do energetyki,czyli ich,ale to tak na marginesie,Wasz teren Wasza sprawa.Co do straży i pogotowia to może być nie tak gładko,przecież mogą przyjeżdżać różne pojazdy,nie ciągle ten sam,zwłaszcza z pogotowia i co wtedy? Gdzie jest wina,czy po czyjej stronie z brakiem uregulowań nie wiem,ale zawsze uważam,że należy znależć optymalne rozwiązanie i konsensus,tak by wilk był syty i owca cała.Przecież wszyscy tu mieszkamy i jesteśmy na siebie skazani przez wiele lat,zawsze są jakieś rozwiązania tylko trzeba ich poszukać i przede wszystkim rozmawiać,rozmawiac,rozmawiać .Pozdrawiam. :salut:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Dobrze by było zeby wszystkie parkingi miały szlabany a miejsca parkingowe słupki .Wtenczas zaden zmotoryzowany znajomy nie odwiedzi p.Piotra i p.Ziombalowego bo nie będzie mógł nigdzie zaparkować.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A co wy sie przejmujecie pojazdami uprzywilejowanymi. One jak bede potrzebowaly dojechac to przejada przez szlaban zamkniety, nie beda przeciez czekali az ktos im otowrzy. Sam bylem swiadkiem jak karetka pogotowia taki szlaban poprostu wylamala i nie miala z tym zadnych problemow, samochod tez nie ucierpial od tego!
Mnie bardzie meczy inny problem, do tego terenu beda mieli dostep wszyscy mieszkancy spoldzielni mieszkaniowej, tak? to co wszyscy dostaniemu urzadzenia otwierajce ten szlaban???????
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Odnośnie tego szlabanu:
W całym mieście powinni wprowadzić strefe płatnego parkowania. A na parkingach Lidla, Polo oprócz opłat za postój ponad 1 godzine dodatkowo powinni zamykać parking sklepu na noc. Myśle że wtedy wszyscy byli by zadowoleni. Tak wiem wiem ciężko jest się dzielić swoim:)..dobrze że takie osoby są rzadkością.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:A co wy sie przejmujecie pojazdami uprzywilejowanymi. One jak bede potrzebowaly dojechac to przejada przez szlaban zamkniety, nie beda przeciez czekali az ktos im otowrzy.
To zapytaj o zdanie kierowców tych służb... oni niejednokrotnie zmartwienie mają
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Postawcie jeszcze tablice obcym wstęp wzbroniony,zakaz wjazdu i zakaz ruchu a przy szlabanie straż obywatelską .Getto zapewnine.
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:A co wy sie przejmujecie pojazdami uprzywilejowanymi. One jak bede potrzebowaly dojechac to przejada przez szlaban zamkniety, nie beda przeciez czekali az ktos im otowrzy. Sam bylem swiadkiem jak karetka pogotowia taki szlaban poprostu wylamala i nie miala z tym zadnych problemow, samochod tez nie ucierpial od tego!
Mnie bardzie meczy inny problem, do tego terenu beda mieli dostep wszyscy mieszkancy spoldzielni mieszkaniowej, tak? to co wszyscy dostaniemu urzadzenia otwierajce ten szlaban???????
Nie rozumiem po co wszystkim pilot na parking bloku 22 i biedronki ?
Będą go miały te osoby co powinny.
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Postawcie jeszcze tablice obcym wstęp wzbroniony,zakaz wjazdu i zakaz ruchu a przy szlabanie straż obywatelską .Getto zapewnine.
Skoro tak tutaj nas mówisz co mamy stawiać to chyba mieszkasz tam gdzie zawsze możesz zaparkować samochodem pod swoim domem !
Niestety Blok 22 ma z tym problem Mamy godzinę 13:16 a na parkingu stoi 11 nie znanych samochodów to trochę dziwne ?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ziombalowy pisze:
redziaczki pisze:A co wy sie przejmujecie pojazdami uprzywilejowanymi. One jak bede potrzebowaly dojechac to przejada przez szlaban zamkniety, nie beda przeciez czekali az ktos im otowrzy. Sam bylem swiadkiem jak karetka pogotowia taki szlaban poprostu wylamala i nie miala z tym zadnych problemow, samochod tez nie ucierpial od tego!
Mnie bardzie meczy inny problem, do tego terenu beda mieli dostep wszyscy mieszkancy spoldzielni mieszkaniowej, tak? to co wszyscy dostaniemu urzadzenia otwierajce ten szlaban???????
Nie rozumiem po co wszystkim pilot na parking bloku 22 i biedronki ?
Będą go miały te osoby co powinny.
ale blok 33 ma u was smietnik, wiec jak bede chcial cos ciezkiego podwiesc samochodem do smietnika to rozmumiem ze bede mogl to przed szlabanem wyrzuci?!
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

ale blok 33 ma u was smietnik, wiec jak bede chcial cos ciezkiego podwiesc samochodem do smietnika to rozmumiem ze bede mogl to przed szlabanem wyrzuci?![/quote]

W takim razie dostaniecie najprawdopodobniej dostęp.Ale parking macie u siebie.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Parkingow to my akurat mamy pod dostatkiem i ja na to nie narzekam! ale interesuje mnie dostep do smietnika i co, calu blok 33 dostanie piloty? kto za to zaplaci?
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:Parkingow to my akurat mamy pod dostatkiem i ja na to nie narzekam! ale interesuje mnie dostep do smietnika i co, calu blok 33 dostanie piloty? kto za to zaplaci?
Nie mam zielonego pojęcia w końcu spudzielnia wie na co się pisze ja chcę mieć tylko ograniczenie samochodów koło bloku i miejsce na parking. . .
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

W kwadracie gdzie powstała nowa wspólnota Spokojna 31 na przeciwko szkoły też po 18 nie ma szans by znaleźć miejsce do parkowania, a nie ma tam żadnego sklepu itd. Po prostu jest za mało miejsc parkingowych na tylu mieszkańców. W ciągu dnia parkuje tam wielu rodziców przywożących i odbierających dzieci do szkoły. I co też mamy stawiać tam szlaban? Nawet jakbyśmy wpadli na tak niedorzeczny moim zdaniem pomysł to i tak ( jak nam powiedziano) byłoby to niemożliwe ze względu braku otwartej drogi dla straży pożarnej czy karetki. Jak więc jest to możliwe u was? Chyba nie myślicie, że karetki i straż będą woziły piloty i sobie otwierały ( jak ktoś tu napisał). Przecież to śmieszne.
Ostatnio zmieniony |28 Lut 2012|, o 20:51 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: Mało tego spółdzielnia walczy o to by nowa wspólnota jeszcze płaciła za tą drogę ( przez którą codziennie przechodzi pół Redy wracając z pracy czy parkują samochody ludzi dojeżdżających pod szkołę). Sprawa nie jest uregulowana i mieszkańcy wspólnoty nie mogą się na razie uwłaszczyć. Jak długo - nie wiadomo. To jest normalne?
Proponuję nadać ten temat jakiejś gazecie lub telewizji,a kwestię szlabanu poruszyć w Powiatowym i Wojewódzkim Inspektoracie nadzoru budowlanego,może jeszcze w Komendzie
straży pożarnej,dowiedzieć się czy te wszystkie poczynania są uzgodnione z odpowiednimi urzędami,w tym również Urząd miasta, czy to tylko czyjaś fanaberia. :shock:Bo o ile się orientuję to pewnych urządzeń /szlabany,zapory,blokady,płoty/przylegających do drogi publicznej nie można stawiać ot,tak sobie,wymagane są zgłoszenia a nawet zezwolenia.
ODPOWIEDZ