Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jak juz jest szlaban proponuje jeszcze zamontowac semafor i budke druznika.Niech bedzie komplet.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ziombalowy pisze:
redziaczki pisze:A co wy sie przejmujecie pojazdami uprzywilejowanymi. One jak bede potrzebowaly dojechac to przejada przez szlaban zamkniety, nie beda przeciez czekali az ktos im otowrzy. Sam bylem swiadkiem jak karetka pogotowia taki szlaban poprostu wylamala i nie miala z tym zadnych problemow, samochod tez nie ucierpial od tego!
Mnie bardzie meczy inny problem, do tego terenu beda mieli dostep wszyscy mieszkancy spoldzielni mieszkaniowej, tak? to co wszyscy dostaniemu urzadzenia otwierajce ten szlaban???????
Nie rozumiem po co wszystkim pilot na parking bloku 22 i biedronki ?
Będą go miały te osoby co powinny.
I tu jest interpretacja pod siebie Ziombalowy,dlatego,że Wasz teren jest wokół bloku a nie na tym parkingu-to jest teren spółdzielni w użytkowaniu wieczystym a to oznacza,że jest własnością wszystkich spółdzielców i słusznie zauważyły redziaczki,że do niego dostęp mają wszyscy spółdzielcy.No chyba,że będziecie dodatkowo płacić za użytkowanie tego terenu na zasadzie jakiegoś najmu,skoro go chcecie anektować tylko dla siebie.W innym przypadku każdy spółdzielca płacący na mienie spółdzielni ma prawo dostać pilota na dojazd do tego terenu i bynajmniej nie odpłatnie.Gdzieś po drodze w tym przypadku zapomniano o prawie członków do korzystania ze wspólnego mienia/parkingi,place zabaw,drogi wew.budynki adm.garaże itp/ :idea:
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ziombalowy pisze: Niestety Blok 22 ma z tym problem Mamy godzinę 13:16 a na parkingu stoi 11 nie znanych samochodów to trochę dziwne ?
Wcale to nie jest dziwne.Dlaczego,bo zakaz na znaku dotyczy wszystkich z wyłączeniem bloku 22,28 i członków spółdzielni/tak mówi tablica umieszczona przy wjeżdzie/ Więc spokojnie,każdy członek SM może tam zaparkować i siłą rzeczy nie jesteś w stanie znać wszystkie samochody spółdzielców.No chyba,że chcesz też usuwać spółdzielców? którzy wcale nie muszą mieszkać w tym ecu, a to byłoby już nie fer. :wink:
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Najbardziej mnie śmieszy to,że sami zainteresowani czyli spółdzielcy wogóle nie wiedzą,że inwestorem,pomysłodawcą i realizatorem ograniczenia dostępu do terenu za Biedronką jest spółdzielnia.Wkurzają mnie te głupoty we wpisach jakoby wspólnota miała jakieś poczynania w tej kwestii.Najpierw radzę sprawdzić u żródła, a póżniej dopiero się wypowiadać,bo można wystawić komuś fałszywe świadectwo.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

bomba pisze:
Ziombalowy pisze: Niestety Blok 22 ma z tym problem Mamy godzinę 13:16 a na parkingu stoi 11 nie znanych samochodów to trochę dziwne ?
Wcale to nie jest dziwne.Dlaczego,bo zakaz na znaku dotyczy wszystkich z wyłączeniem bloku 22,28 i członków spółdzielni/tak mówi tablica umieszczona przy wjeżdzie/ Więc spokojnie,każdy członek SM może tam zaparkować i siłą rzeczy nie jesteś w stanie znać wszystkie samochody spółdzielców.No chyba,że chcesz też usuwać spółdzielców? którzy wcale nie muszą mieszkać w tym ecu, a to byłoby już nie fer. :wink:
Póki co ja tam wjeżdżam samochodem,bo po operacji nie mogę dżwigać i muszę korzystać z samochodu.Zgodnie z tablicą jako członek SM mam prawo wjechać i zaparkować.Jeśli powstanie tam szlaban mam zamiar ubiegać się o pilota czy co to tam będzie. :D
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

i słusznie Zuza, o pilota ja również wystąpię... :)
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A ja będę od Was pożyczał. :D
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Co do szlabanu jeszcze, to mam obawy, czy długo to urządzenie będzie funkcjonowało,jak pokazują realia to bardzo szybko może być zniszczony przez "bawiącą" się radosną młodzież.Naprawy i konserwacja kosztują,czy ktoś o tym pomyślał i komu zostaną te koszty przypisane?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dziś 15-ty i jakoś szlabanu nie widać,może ktoś poszedł po rozum do głowy?
bart1288
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Zapytajcie się prezesa spółdzielni jak wyliczył żądane przez niego 230 tys za dzierżawę terenu za "Biedronką".
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Przecież to cena z kosmosu,za dwa lata dzierżawy taka kasa?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Fakt,nowa spółdzielnia jest już ponad dwa lata,ale myślę,że chodzi o cały okres funkcjonowania Biedronki czyli 11 lat.Tyle tylko,że rościć można do trzech lat wstecz.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
bart1288
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Sprawa w sądzie, a szlaban można stawiać... z tym że musi być otwarty.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

bart1288 pisze:Sprawa w sądzie, a szlaban można stawiać... z tym że musi być otwarty.
No to mieszkańcy bloku 22 będą zawiedzeni,już zacierali ręce,bo poczuli się jak władcy na włościach, a tu szlaban na szlaban.Dziś słyszałam jak jedna osoba z tego bloku cieszyła się na myśl o szlabanie,mówiąc-"wreszcie skończy się to dziadostwo".Pytanie -kto to jest te dziadostwo? :shock: :twisted:
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ale i tak sie zle dzieje na tym osiedlu. Szlabanu moze nie bedzie ale 15stka ogrodziala sie plotem oporowym- MASAKRA :/
ODPOWIEDZ