Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Pszczółka

13 lat temu

:D No i jednak udało się niektórym oderwać od spółdzielni i odejść do wspólnoty.Niemożliwe stało się możliwe.Mamy pierwszą wspólnotę w po PRL-owkich blokach.Wspólnota ma 3 m-ce a już widać poprawę wyglądu bloku i otoczenia.Czynsze podobno rewelka ok 20% mniej niż w spółdzielni.Mówią ,że koszty nieruchomości są rozliczane na bieżąco miesięcznie,bez durnych prognoz i zaliczek,płacą tyle ile zużyli wszystkich mediów w skali miesiąca.Jest też fundusz remontowy i z niego idą naprawy i remonty,też na bieżąco.Koleżanka za lokal 67m2 płaci 450zł,dla porównania ja mam w spółdzielni za ten sam metraż prawie 700 zł.Cuda się zdarzają ! :lol:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a czy Pani przypadkiem tam nie mieszka?:) swoją drogą wspólnoty mamy też przy Spokojnej, w dawnych blokach "wojskowych":)
Pszczółka

13 lat temu

Niestety nie mieszkam, a szkoda.Wspólnoty na Spokojnej wyrosły na innych zasadach i innym prawie,ale też są przykładem zaradności mieszkańców .Inicjatywy ludzi w takich małych społecznościach owocują nie tylko poprawą warunków mieszkaniowych ale sprzyjają integracji sąsiedzkiej.Uważam ,że jest to dobra sprawa.Pozdrawiam.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wszystko fajnie,tylko nie podoba mi się przesadna oszczędność w tejże wspólnocie.białe drzwi wejściowe to nie najlepszy pomysł,a ponoć są białe, ponieważ były tańsze.niestety to widać.żeby nie było tak z innymi rzeczami, że jak tanie to dobre,bo niestety nie zawsze tak jest.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mieszkam w tej wspólnocie i białe drzwi są z uwagi na to,że są ocieplane,poza tym większośc nie chciała dzrzwi metalowych ,bo takie już były.Białe dzrwi są skomponowane z białą stolarką w budynku i nie widzimy potrzeby mieszania kolorów,wystarczy,że elewacja jest dwukolorowa.Każdy ma inną koncepcję,nasza unika prstrokacizny.Poza tym całe Semeco i Jana Pawła mają białe drzwi i funkcjonują one od wielu lat,u nas się przyjęło,że muszą być ciemne ,bo nie brudzące,ale czy znaczy lepsze,wątpię.
Pszczółka

13 lat temu

U nas na osiedlu też zmieniają drzwi,u mnie na razie nie.Tyle tylko,że widziałam ten koszmar drzwiowy na Łąkowej 15,ciężkie,z dziurą na ulotki,z koszem jak na węgiel i ta attyka jak w budce na rynku z lat 70-tych.Nie wiem ile kosztowały ale chyba taki bubel nie może dużo kosztować.Jedyna pociecha w tym,że przynajmniej są nowe,bo te stare już się rozlatują.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

jak się nie mylę to do ubiegłego tygodnia bodajże była Pani w Radzie Nadzorczej SM Słoneczna, wiec nie bardzo rozumiem narzekanie na własne poniekąd poczynania.

Fakt jedynym mankamentem nowych drzwi u nas jest ta przestrzeń na ulotki...
Pszczółka

13 lat temu

Myślę,że myli mnie Pan Ryszard z kimś innym i na siłę wmawia mi dziecko w brzuch.Kto podejmował decyzję o naszych drzwiach może się Pan dowiedzieć w spółdzielni ,bo u mnie raczej nie.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszardowi pewnie chodzi o mnie,fakt byłam w radzie nadzorczej i wnosiłam swoje uwagi do wyglądu drzwi,niestety nie były one zbieżne z koncepcją Zarządu i innych członków rady,a tak wogóle to byłam zbyt dociekliwa i skrupulatna dlatego trzeba było znależć drogę odwołania mnie.Teraz to mi wszystko" lotto".Pozdrawiam.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

to w takim razie przepraszam użytkowniczkę forum "Pszczółka", aczkolwiek uważam, że szkoda braku przedmówczyni w Radzie. Kwestia drzwi właśnie ma ten jeden mankament, że teraz jest dużo zimniej niż przedtem... pomijam brak prac wykończeniowych, ale te otwory na reklamówki to porażka..
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dlatego też nie popełniliśmy błędu z drzwiami we wspólnocie,wzięliśmy PCV ocieplane trzykomorowe,bez dziur na ulotki,zostały one obrobione tynkarsko.Kolor może się niektórym nie podobać lecz mamy swoją koncepcje dot.wyglądu ganków i budynku i myślę,że jak wszyscy zobaczą efekt to zrozumieją czemu drzwi są białe.Nasze bloki są betonowe,do tego stal i szarość ,trzeba to zmienić nadając im lekkości w wyglądzie i nieco frywolności.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Drzwi wymienia też SM Słoneczna np. w bloku na Spokojnej na przeciwko mojego ( mam nadzieję, że nasz blok też to czeka). Więc to nie chodzi chyba o to, że powstała wspólnota i od razu widać zmiany w postaci drzwi.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

drzwi w sm słoneczna zaczęto szybciej wymieniać niż we wspólnocie.Dormo a Ty na pewno też się doczekasz :)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Co z tego, że wymieniają skoro wymieniają na bubel.
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ciekawe, gdzie dzieci ze Wspólnoty beda sie bawić, bo o ile sie nie myle to plac zabaw jest własnościa członków Spółdzielni. Czy bedą mieszkańcy wspólnoty ponosic koszty utrzymania ? :roll:
Co do drzwi z PVC - to współczuję. Są na pewno cieplejsze ale w sytemie budynków wielorodzinnych ze wzgledu na niską wytrzymałość traca swoje walory - szybko sie rozszczelniaja ( o kolorze nie wsponę).
A na jakiej zasadzie wspólnota ma teren pod smietnik ? Czy jest dzierżawiony czy obejmuje go działka budynku ? Czy chodnik przed budynkiem jest wspólnoty czy Spółdzielni ? Jeżeli Spółdzielni to dzialka nie ma dostepu do drogi publicznej co jest wada prawną, jeżeli wspólnoty to musi go sprzątać. :wink:
ODPOWIEDZ