Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pszczółka pisze:Jednak nie którzy to wogóle niecaman, na nikogo sie nie powołuję,ani nie mam podwójnego logo,odniosłam sie być może nie gramatycznie do wypowiedzi co nie znaczy,że trzeba snuć teorie spiskowe,a Wy najwyrażniej macie takie tendencje,wszędzie węszycie jakieś afery,widocznie z braku bardziej konstruktywnych zajęć.Po co wogóle tworzyć jakiekolwiek tematy skoro niektórzy już od pierwszego wiersza wpisu mają jedyny cel_ukichać piszącego.
:shock: Droga pszczółko,fakt niektórzy nie caman,domorośli detektywi nie wzięli pod uwagę,że można kupić od kogoś laptopa z oprogramowaniem i wpisanymi w pamięć komputera automatycznymi logowaniami na różnych forach,więc moja rada :pozmieniaj wszystko włącznie z adresami lub szczyść (przeprogramuj)wszystko,stwórz swój profil i masz z głowy,bo niestety inaczej będziesz miała przypisane czyny,których nie uczyniłaś,myśli,których nie pomyślałaś i to ,że gadasz sama ze sobą. A tak już poza tematem pozdrawiam wszystkich życzliwych i nieżyczliwych tym bardziej.
Pszczółka

13 lat temu

Dzięki za radę,nie myślałam,że to tak pokomplikuje sprawy,skorzystam niezwłocznie,tyle tylko,że nie znam nikogo kto to potrafi zrobić.Pomóżcie!A swoją droga jacy to dziwni ludzie,mają za złe innym takie duperele jakby nie mieli poważniejszych problemów od niektórych to aż zionie jadem.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Faktycznie trzeba przeprogramować kompa,jeśli chcesz powprowadzać nowe dane ,zrobią ci to chłopaki z PlastComu za nie dużą kasę.
A tak na temat to czy przy waszej wspólnocie też jest tyle błota śniegowego czy tylko u mnie,bo to wkurzające jak brnie się w mokrej brei,aż buty mokna?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie ma błota pośniegowego u nas,bo było dość dobrze odśnieżone,tylko zalegało dużo śniegu na parkingu,tyle tylko,że mieszkańcy naszej wspólnoty wzięli łopaty i odśnieżyli nie czekając,aż zrobi to miasto.bo rzecz w tym,żeby nie jojkać a robić coś z tym co nam się nie podoba.Trzeba zacząć od siebie naprawianie świata pokazując innym,że można jak się chce.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jestem pewnie namolny,ale taka już moja wada lub zaleta,lubię drążyć temat.Odnalazłem miejsce zareklamowane pochopnie przez Makarenę(w pierwszej wersji postu,którą znam przed zmianami) I okazało się,że miejsce b.sympatyczne,z atmosferą życzliwości,dużą dawką humoru,sympatyczną i atrakcyjną obsługą.Co więcej kupiłem pierogi i okazały się nie tylko świeże ale pyszne.Dlatego zupełnie nie pojmuję co niektórzy mają do tego miejsca i osoby.Nie miałem problemu z dotarciem do celu ,bo punkt jest znany nawet w mojej okolicy i to w sensie b.pozytywnym.Smacznego.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Klatki schodowe też sami sprzątacie?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niczego sami nie sprzątamy:odśnieża nam firma9tyle razy ile jest potrzeba),latem kosi trawę(tyle razy ile potrzeba),ale tylko nasz teren,sprzątaczka codziennie zamiata i myje klatki 2 razy w tygodniu-wszystko wraz z obsługą techniczną,rachunkowością,windykacją,nadzorem nad robotami zleconymi jest zagwarantowane w umowie za jedyne 0,86gr/m2 lokalu.Reszta kosztów wynika z kosztów eksploatacji poszczególnych lokali oraz kosztów budynku wg.faktur
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Eryk pisze:Jestem pewnie namolny,ale taka już moja wada lub zaleta,lubię drążyć temat.Odnalazłem miejsce zareklamowane pochopnie przez Makarenę(w pierwszej wersji postu,którą znam przed zmianami) I okazało się,że miejsce b.sympatyczne,z atmosferą życzliwości,dużą dawką humoru,sympatyczną i atrakcyjną obsługą.Co więcej kupiłem pierogi i okazały się nie tylko świeże ale pyszne.Dlatego zupełnie nie pojmuję co niektórzy mają do tego miejsca i osoby.Nie miałem problemu z dotarciem do celu ,bo punkt jest znany nawet w mojej okolicy i to w sensie b.pozytywnym.Smacznego.
Do miejsca i wyrobów garmażeryjnych -absolutnie nic :D Sklepu nie musiałam reklamować,bo znany jest w różnych okolicach Redy.Zaglądam do niego tylko dla wyrobów garmaż.owoce i warzywa -wszędzie dookoła.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A tak pomyśl czy ciebie absolutnie wszyscy uwielbiają,bo daje się wyczuć,że pewnej osoby nie love,może za ładna albo za mądra,bo tak jest z kobitkami,że nie lubią tych,które podobają się facetom,hę?
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No ,no wróciłem po sylwestrze z gór i przeszedłem się po naszej Redzie,w drodze do parku zahaczyłem o Łąkową 26,ot przez ciekawość i zaraz dostrzegłem gustowne aplikacje w okienkach piwnicznych.nie było ich wcześniej.Myślę,że zarządcy nie tylko zarządzają w podstawowym stopniu ale posiadają dobry gust,oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dzięki Eryk ,że dostrzegłeś,świadczy to,że nasze starania ktoś docenia oprócz nas samych.faktem jest ,że postpółdzielniany blok jest zaniedbany,mnóstwo pracy przed nami,ale sporo dało się już zrobić:naprawić dach przed zimą,pomalować piwnice,wymienić drzwi,zrobić te arabeski w oknach a wspólnotą jesteśmy dopiero 4 m-ce.Zaglądaj czasami i rzuć dobre słowo to budujące.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To już zakrawa na kpiny,człowiek wychodzi na spacer a tam napada na mnie gość i twierdzi,że przez wspólnotę spółdzielnia nie ma pieniędzy i on musi teraz 100 zł dodatkowo na ocieplenia płacić.Kto taką propagandę i ideologię szerzy.Co ma piernik do wiatraka,czy ci spółdzielcy samodzielnie już nie umieją myśleć,(nie wszyscy oczywiście).Po pierwsze jakie to straty ma spółdzielnia po odejściu bloku do wspólnoty,ano żadne.
Po pierwsze nie obsługuje nas pod żadnym względem-naliczanie czynszów,księgowość,odśnieżanie,koszenie trawy,sprzątanie to są usługi za,które płacimy wykonawcy
Po drugie za zużycia mediów każdy płaci za swoje plus koszty części wspólnych budynku
Po trzecie fundusz remontowy mamy swój
Po czwarte konto bankowe mamy swoje
Sami uiszczamy swoje zobowiązania.Więc jakim prawem kaduka mamy wpływ na straty spółdzielni.Nie ma usług ,nie ma pracy z nimi związanej to i nie ma kosztów i nie ma straty. Trzeba głowę mieć nie do czapki noszenia tylko do myślenia w dodatku samodzielnego myślenia drogi panie zaczepiaczu,masz swoją radę i zarząd to ich się czepiaj a nie wspólnoty.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

A tak z ciekawości-w jaki sposób zamierzacie sfinansować docieplenie bloku i jaki macie planowany koszt tej operacji? Spółdzielnia przekaże wam jakieś pieniądze z remontowego który płaciliście wcześniej?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Spółdzielnia musi dokonać rozliczenia nieruchomości-księgowe saldo należności z tyt.opłat eksploatacyjnych oraz skumulowanych funduszy:remontowego i ociepleniowego.Saldo jest podstawą do roszczeń finansowych.Tak mówi prawo i tego będziemy wymagać od sp-ni.Co do ocieplenia to nie mamy zamiaru zbytnio się z tym spieszyć,albowiem wiele prac remontowych musi porzedzać samo ocieplanie by był w tym sens.Nic na hura.Pożyjemy ,zobaczymy.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Weż powiedz Buba czy to skomplikowane utworzyć wspólnotę zwłaszcza jak jest się w spółdzielni,bo to inne przepisy niż w przypadku developera.Mieliście jakieś korowody albo pod górkę ,bo opinie są,że spółdzielnie nie są skłonne wypuszczać budynki do wspólnot.Tak ciekaw jestem?
ODPOWIEDZ