Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zgadzam się z Romkiem. Pewnie, że by było tak fajnie, ale mieszkania są już i tak bardzo drogie, o kredytach na nie nie wspomnę, by jeszcze wymyślać na co dodatkowo wydawać pieniądze.
Ostatnio zmieniony |24 Maj 2012|, o 15:25 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

jak to jest, że jednym się opłaca, a u nas nic?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Też się nad tym zastanawiam, dlaczego w Redzie się nic nie opłaca.. Kiedyś już o tym dyskutowaliśmy, że jakoś Rumia czy Wejherowo radzą sobie o wiele lepiej i pod względem inwestycji i pod względem firm i miejsc pracy jakie się utrzymują. Mówię tu też o mieszkańcach, o takich rzeczach ja inwestowanie w trawniczki, chodniczki, roślinki, o kupowanie markowych rzeczy w markowych sklepach ( dlatego w Redzie prym zawsze będą wiodły raczej takie sklepy jak Biedronka czy sklepy z tanią odzieżą - jak zresztą widać.. Drogie rzadko się utrzymują), o chodzeniu do drogich restauracji ( dlatego w Redzie jak już to utrzymują się tańsze pizzerie itp.) itd.
Nie sądzę by kompletnie wszystko wynikało z budżetu, ale mogę mówić raczej o sobie. Może innych stać.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:
A tak na pozytywnie to pod linkiem szereg ciekawych i udanych moim zdaniem form rewitalizacji PRLowskich bloków, w tym docieplania.
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/56,8529 ... alej_.html
Nie wiem,czy zauważyłeś,że na 5 z prezentowanych tam zdjęć widać wyrażnie, albo murowane płoty,albo galeryjki ,więc tak nie do końca tworzenie ogrodzeń rujnuje przestrzeń. :wink:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

tylko one w niczym nie ograniczają przestrzeni... taka drobna różnica:)
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:tylko one w niczym nie ograniczają przestrzeni... taka drobna różnica:)
Moim zdaniem w dwóch przypadkach są to ewidentnie mury odgradzające,a czy ograniczają przestrzeń? musiałabym tam pojechać i faktycznie sprawdzić. :D
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mam pytanie do Buby.jaką technologią ocieplano u Was blok? napisz wg kolejności prac.Właśnie spółdzielnia ociepla mój fyrtelek,za chwilę zacznie mój blok,mam dużo czasu i chcę się przyjrzeć pracom.Chcę uniknąć jakiejś fuchy ,żeby póżniej nie borykać się z jakimiś grzybami czy wilgocią.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zuza pisze:Mam pytanie do Buby.jaką technologią ocieplano u Was blok? napisz wg kolejności prac.Właśnie spółdzielnia ociepla mój fyrtelek,za chwilę zacznie mój blok,mam dużo czasu i chcę się przyjrzeć pracom.Chcę uniknąć jakiejś fuchy ,żeby póżniej nie borykać się z jakimiś grzybami czy wilgocią.
Ponieważ mówimy o budownictwie z wielkiej płyty ,nie można pominąć specyfiki tej technologii budowania,a w szczególności charakterystycznego uszczelniania między płytami /widoczne na zewnątrz w postaci ciemnej lub szarej masy/ tzw olkitem lub polkitem/.Dla tego typu budynków przyjęto ocieplanie metodą "lekko-mokrą".Polega ona na ustaleniu rodzaju spoiwa,przy olkicie nie ma problemu,natomiast jeśli użyto polkitu,trzeba jego warstwę usunąć lub odizolować poprzez pokrycie warstwą ochronną,bowiem wchodzi on w reakcję ze styropianem powodując jego stapianie i tworzenie się" dziur powietrznych"Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych należy zmyć budynek preparatami oczyszczającymi z brudu i kurzu nagromadzonego przez lata w ziarnisto- kamiennej strukturze ścian zewnętrznych,póżniej spryskać powierzchnię preparatami pleśnio i grzybobójczymi.Po wyschnięciu używa się tzw podkładu,na który po wyschnięciu klei się styropian.Po obklejeniu ściany styropianem uszczelnia się wszystko pianką tak by nie powstały poduszki powietrzne.Następnie kołkuje się styropian ok 6 kołków na jedną płytę styropianu.Zadaniem kołków jest przytwierdzenie styropianu do ściany oraz umocowanie siatki,którą zatapia się w kleju.Po wyschnięciu/ ok 48 godz/. pokrywa się wszystko ponownie podkładem,na który po wyschnięciu nakłada się wybrany rodzaj tynku.Ponad to podczas zatapiania siatki w kleju obrabia się ościeżnice i odrzwia poprzez dodatkowe umieszczenie listew wzmacniający,Robi się to również na zakończeniach każdej ściany/dół,góra/.Przed tynkowaniem zakłada się nowe parapety.Jeśli wybiera się tynk barwiony lub farbę elewacyjną należy zwrócić uwagę na to czy ma ona specjalne domieszki preparatów zapobiegających porastaniu tynku przez mchy i pleśń,ma to szczególne znaczenie w przypadku ścian północnych.Na skuteczność i efekt ocieplania ma wpływ zarówno metoda jak i rodzaj materiałów użytych do prac.To tyle mojej wiedzy na temat ocieplania w/w metodą,którą wnikliwie poznałam przy pracach w naszym budynku.Pilnowaliśmy bardzo by każdy punkt prac był wykonywany,a przed przykryciem każdej warstwy był obecny inżynier nadzoru.Jak to się sprawdzi na przyszłość-zobaczymy.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No i niestety! u nas w spółdzielni połowa tych czynności,które opisałaś nie zostało wykonane.Prosto na płytę styropian i ciągiem klej,obróbka okien i trochę ściany od dołu/siatka i listwa/. A na wszystko tynk i po sprawie.Szybko,sprawnie, nie brudząco- tylko co dalej? Jak długo to wytrzyma? :scratch:
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zuza pisze:No i niestety! u nas w spółdzielni połowa tych czynności,które opisałaś nie zostało wykonane.Prosto na płytę styropian i ciągiem klej,obróbka okien i trochę ściany od dołu/siatka i listwa/. A na wszystko tynk i po sprawie.Szybko,sprawnie, nie brudząco- tylko co dalej? Jak długo to wytrzyma? :scratch:
Możemy pożyczyć sąsiada,który lubi testować elewację :D ,jak wjedzie autem i tynk wytrzyma, a auto będzie zrypane, to znaczy,że masz super wykonaną elewację.Pozdro. :salut:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dobra ! Pożyczam!Kiedy odbiór? :wink:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Obrazek

żadna złośliwość.. Po prostu mnie rozbawiło :D
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dorma pisze:Obrazek

żadna złośliwość.. Po prostu mnie rozbawiło :D
Dobre :lol:

Bracia Golec "monitorowali" Bernadetkę przez lornetkę...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pewnie monitorują na 3 zmiany :))
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jakiś czas byłam poza miastem i po powrocie zauważyłam nowe ogrodzenie przy Łąkowej 21/ten blok przy parku/..Zrobili sobie niezależny wjazd od strony parku,furtkę i okazałą bramę.Pewnie szykują sobie parking.Za to na Spokojnej bez zmian,nic nie widać.Teraz jakoś ten blok wygląda ponuro przy naszych kolorowych.Zaś Łąkowa 26 działa w klatkach.Koleżanka tam mieszkająca mówiła,że robią remont kompleksowy od poręczy,przez tynki do podłóg.Ciekawa jestem efektu.
ODPOWIEDZ