Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Proszę o pomoc.

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:redziaczki weź kliknij w link podany przez gnysek i przeczytaj nazwę spółdzielni albo przeczytaj nazwę spółdzieni z dokumentów jakie posiadasz, ostatnio roznoszono nowe czynsze
powiem tylko tyle że kiedyś planowano taką nazwę ale z pewnych względów nie wyszło, a dlaczego nie wyszło to kto chce to wie a jak nie wie to można się dowiedzieć
Nie wiem jaka jest nazwa statutowa - ale powszechnie używana to właśnie "Słoneczna"
Nawet te logo spółdzielni jednoznacznie daje takie właśnie przekonanie, iż jest to spółdzielnia Słoneczna!

Czyli według Ciebie - to Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie,
a ta druga na Norwida - to Spółdzielnia Mieszkaniowa Reda...
To nawet jak to nieformalna nazwa - to ja wolę "Słoneczna" - by odróżnić było łatwiej..
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nazwa "Słoneczna" została stworzona przez to forum i źle nazwany wątek
Ja raczej spotykam się z określeniem "mieszkam na Łąkowej" albo "w dawnym Energetyku"

I małe sprostowanie - "Czyli według Ciebie - to Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie," - to nie jest według mnie tylko to jest Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie
Chyba się nie nadaję do dzisiejszych czasów, bo np jak ktoś komuś da w łapę to dla mnie jest to łapówka ale niestety obecnie to podobno prowizja od biznesu
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:Nazwa "Słoneczna" została stworzona przez to forum
No chyba jednak nie - bo czemu nazwa strony internetowej, logo, czy nagłówek na górnym pasku po otwarciu strony - wskazują na Słoneczną?!
Nawet jeśli nie mają w statucie czy w regulaminie itp tej nazwy - to mówiąc słoneczna każdy wie o co kaman!

Mówisz prowizja od biznesu? hehe.. dobre - nie znałem tego!
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

swego czasu Spółdzielnia ogłosiła konkurs na nazwę ....mieszkańcy proponowali różne,wybrana została Słoneczna.nie żadne forum tylko mieszkańcy tak nazwali.a jak jest od strony prawnej nie wiem,bo faktycznie na dokumentach widnieje spółdzielnia mieszkaniowa w Redzie.jeżeli to takie ważne,można zadać pytanie na forum spółdzielczym,pewnie Prezes odpowie.Dla mnie szczerze mówiąc nie ma to znaczenia.Starzy mieszkańcy pewnie mówią energetyk,a młodzi Słoneczna ja już dawno zapomniałam ze był jakiś Energetyk
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:No chyba jednak nie - bo czemu nazwa strony internetowej, logo, czy nagłówek na górnym pasku po otwarciu strony - wskazują na Słoneczną?!
To samo tyczy się domeny, w której nazwie też występuje słowo "słoneczna"
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Przepraszam za złe sformułowanie, nie stworzona a raczej wypromowana.
A nazwa Słoneczna była ustalona na zebraniach założycielskich tylko potem przy pisaniu projektu uchwały podziałowej na Walnym w Energetyku jakoś ta nazwa umknęła i niestety rejestracja spółdzielni musiała być z nazwą jak w uchwale podziałowej. Podejrzewam że dopóki nie zostaną zakończone sprawy z Energetykiem nie warto zmieniać nazwy bo powstanie zbyt wielki rozgardiasz i nie wiadomo jakby to było z rozliczeniami. Ale jak zostaną zakończone rozliczenia z Energetykiem to nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić nazwę. Jest to trochę zachodu bo wiadomo zapis w KRS, zmiana kont, nie wiem jak to jest z aktami uwłaszczeniowymi no i parę innych drobiazgów.
Jak będzie taka wola większości to co za problem
Odezwałem się tylko dlatego bo jak jest mowa o pieniądzach to lepiej używać prawidłowych nazw bo inaczej nie wiadomo kto komu i co jest winien
tomko
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

chyba nie o to mi chodziło pisząc to pytanie o czynsz....
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

no ale teraz wiemy wszyscy o jaką spółdzielnię chodzi

Jeśli chodzi o opłaty za mieszkanie to może być różnie. Wiadomo że te opłaty podstawowe są takie same dla wszystkich i różnica wynika tylko z powierzchni mieszkania lub ilości osób, problem jest z opłatą za media czyli ciepła i zimna woda oraz ogrzewanie no i tutaj mogą być nawet duże różnice bo wszystko zależy od zużycia.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

tomko pisze:dziękuje bardzo, pierwszy raz załatwiam te sprawy ze spółdzielnią i nie wiedziałem czy dobrze mi te Panie wyliczyły wszystko. Jeszcze pozostała mi kwestia prądu i tv/internet. Mam w domu wszystkie podłączenia do TV Chopin, ale nie wiem jak to działa i się zastanawiam.
z prądem to jak wszędzie , jak masz licznik i umowę z Energą to masz prąd

a z Chopinem prosta sprawa - masz kabelek , na końcu gniazdo z trzema wyjściami R-radio, TV-telewizja, Dane-internet. Do TV podłączasz telewizor albo przez dekoder albo do telewizora do gniazda CL wkładasz kartę i działa. Jak masz inernet to powinieneś dostać modem , i modem podłączasz kabelkiem do gniazda Dane do gniazda w modemie komputer i też powinno działać
tomko
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Dzięki. Musze podpisać umowę z enegrą i od razu załatwię tego chopina bo jak dobrze myślę to po drodze jest
ODPOWIEDZ