Reklama: Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci w AngielskiHD
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Cuda w Reda Park po raz kolejny!!!

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
jaroo78
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Mieszkam na tym osiedlu od kilku lat, ale ta wspólnota to jakaś farsa.
Zawsze w zarządzie wspólnoty trafi się jakaś czarna owca, choc mieszkańcy także pozostawiają wiele do życzenia. Rozumiem, że wszystkich nie da się zadowolić, ale brak konsekwencji w postępowaniu przeraża.

Po fakcie znalezienia się w Zarządzie naszej wspólnoty Pana W. i wielu malwersacjach finansowych, przyszedł czas na Panią G-K > kolejną osobę próbującą ugrać coś dla siebie.
Po raz któryś już usłyszałem plany Pani Katarzyny co do odwołania z Zarządu pozostałych dwóch członków, ciekawe w jakim celu? Może wprowadzenie do zarządu Pani Magdaleny, czy też drugiej Pani-pracownicy firmy Castimonia- której nie można zarzucić zaniedbania terenów zielonych, natomiast ponowną chęć przejęcia osiedla, wprowadzenie swojej firmy administrującej przestaje być zabawna.
Wszystkie te próby Pani G-K są na granicy prawa, więc nie rozumiem, dlaczego osoba znacząco obniżająca wiarygodnośc wspólnoty, przez którą problemy miała wspólnota z rozwiązaniem umowy z Redpolem, nadal jest w zarządzie. Z tego co wiem, zadłużenie Pani G-K też jest niemałe. Czy to jest idealny przedstawiciel wspólnoty?????

Po rozmowie z przedstawicielem firmy Agis nie rozumiem także zachowania mieszkańców Reda Park.
1. W kwietniu na zebraniu mowa była o podniesieniu stawek na energię elektryczną- środki są niewystarczające na pokrycie faktur i pieniądze są zapożyczane z innych kont.
2. Chcieliśmy poprawę jakości zieleni- Zarząd podjął decyzje czy słuszną czy nie, nie oceniam, o podjęciu współpracy z firmą castimonia, zieleń nabrała kolorów i blasku i to nam się podoba- ale nikt nie będzie robił tego za darmo- więc albo płacimy mniej za pastwisko, albo podnosimy stawkę o kilkanaście groszy wzamian za ładną zieleń.
3. Podobnie sytuacja przedstawia się z firmą Redpol i Agis- wielkie krzyki, podnoszenie awantur, aby odwołać Redpol; zmieniono firmę, która już wprowadza oszczędności i rzetelnie zajmuje się sprawami osiedla. ale oczywiście za drogo.

Poprzedni zarząd podpisywał coraz to nowe umowy nie podnosząc stawek i stąd rosło zadłużenie i pożyczanie pieniędzy z innych kont. Cieszę się, że obecny zarząd o tym pomyślał, aby nie doszło do sytuacji, w której nie będzie kasy na koncie funduszu remontowego gdy jakiś budynek się rozsypie.

Dla mnie osobiście to wszystko jest porażką. A "personalne" kontakty przedstawicielki zarządu z firmami są niedopuszczalne, nawet w tak małym mieście...
mania
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

Witam !!na naszym osiedlu sa trzy wspolnoty i kazda z nich ma innego administratora a takze firme sprzatajacą
jaroo78
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Mowa o reda park 1. Budynki 21, 27,19,33,31 itd.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

jaroo78 pisze:Mieszkam na tym osiedlu od kilku lat...
Nie za bardzo rozumiem w czym problem. Wasze osiedle, wasza wspólnota, no to jesli coś jest nie tak jak trzeba, no to zróbcie tak, zeby było jak trzeba:-)
jaroo78
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Stworzono projekty uchwał, rozniesiono kartki do głosowania, udostępniono głosowanie online a i tak wszyscy głosują przeciwko. Brak Rozsądku i logicznego myślenia.
mania
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

Proszę wejść na forum reda park i tam napisać swoje zazalenie
Wicek
Wygadany Lider
2494 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

tak to trochę jest z tymi wspólnotami Chyba dopiero uczymy się, żyć we wspólnotach mieszkaniowych

I tak jest lepiej niż na samym początku, jeszcze parę lat temu każda wspólnota na pierwszym posiedzeniu podejmowała decyzje, żeby zbudować płoty dookoła swojego bloku... teraz już widzę płoty mało kto stawia, więc pewnie z czasem nauczymy się też zarządzać na innych polach

Wytrwałości życzę
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2809 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

@jaroo78 - tylko uważaj, by Tobie nikt nie zarzucił zniesławienia. Podałeś wiele oskarżeń. O niektórych sam piszesz, że to domysły, a inne trudno zweryfikować. Tak czy inaczej pamiętaj, że wbrew pozorom, w internecie nie jesteś anonimowy
dark1605
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Dokładnie jak pisze Zigi trzeba ostrożnie się wypowiadać a co do Zarządów wspólnot to jeszcze się nie urodził taki co by wszystkim dogodził a administratorzy jak większość w tym temacie nastawiona na szybki zysk. Musi upłynąć trochę wody by zrozumieli na czym polega biznes a wzory leżą bardzo blisko za zachodnią granicą. Głowa do góry. Pozdro
ODPOWIEDZ