Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa REDA

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Reszta kiedy indziej. A ocieplali tylko budynki trzypiętrowe. Na wyższe potrzebują zgodę z UM.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A to niby dlaczego.. te 4-pietrowe sa jakieś inne, nie zaliczaja się do spóldzielni? 4-pietrowe też widziała ocieplone, ale też tylko po bokach
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

W Chyloni i na Karwinach też ocieplają tylko ściany gdzie nie ma okien(szczyty).
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Mnie interesuje co robi moja spółdzielnia
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ocieplenia całości wymaga dużych nakładów,trzeba zmieniac rynny, parapety i dlatego nie chcą robic.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A ja właśnie dlatego chcę.. Tyle płacimy a jedni mają ocieplone bloki i wymalowane balkony, a inni nie
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Z tego pisma co było dziś w skrzynce wynika, że te nieocieplone bloki być może będą ocieplane w całości. :D
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Podpowie ktoś proszę gdzie jest siedziba spółdzielni Energetyk, (Słoneczna) ?? :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

tam gdzie sklep Terwit przy Łąkowej, tylko wejście od tyłu schodami do góry
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeśli chodzi o usterki zgłoszone w normalnych godzinach dnia to ok szybciutko naprawiają. Ale np. jak o północy mieliśmy powódź z kaloryfera to trzeba było samemu sobie radzić - zero pomocy fachowca. Mogli by się bardziej przyłożyć do porządku na chodnikach - bo mam niezbyt o tym dobrą opinię. Fundusz remontowy - właściwie uważam, że to jest zdzierstwo. Bo w skali rocznej 12 x 60zł= 720 zł tylko ode mnie to już jest ładna suma za którą można coś konkretnego zrobić a ja tych konkretów przez 10 lat to niestety mało widzę. 8-)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

torgal pisze:Jeśli chodzi o usterki zgłoszone w normalnych godzinach dnia to ok szybciutko naprawiają. Ale np. jak o północy mieliśmy powódź z kaloryfera to trzeba było samemu sobie radzić - zero pomocy fachowca. Mogli by się bardziej przyłożyć do porządku na chodnikach - bo mam niezbyt o tym dobrą opinię. Fundusz remontowy - właściwie uważam, że to jest zdzierstwo. Bo w skali rocznej 12 x 60zł= 720 zł tylko ode mnie to już jest ładna suma za którą można coś konkretnego zrobić a ja tych konkretów przez 10 lat to niestety mało widzę. 8-)
Rady każdej nieruchomosci powinni posiadać wykaz co do grosza, tego co blok ma zaoszczędzone w swoim funduszu remontowym czy też dociepleniowym.

Teraz dzieje się dużo konkretów, czasem odnoszę wrażenie, że za dużo (płoty, place zabaw)
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard! Torgal nie jest w słonecznej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Mój budynek na Szkolnej 6 raczej ulega częściowo dewastacji.
Od początku płacimy fundusz remontowy czyli naście lat.
klatka była raz remontowana.
naprawy drobne fakt spółdzielnia robi jak się ich poprosi.
Elewacja jest w stanie rozsypki , farba zeszła na ścianach balkonowych.
Pokrycie dachowe - rynny i końcówki blachodachówki totalna korozja.
Cieńko wróżę ale to się posypie przed 30leciem budynku bez konserwacji.
Za te pieniądze które poszły na fundusz remontowy , sam spokojnie wymienił bym pokrycie dachu nad moim mieszkaniem, odmalował klatkę i wymienił rynny.
Spółdzielnia dzwiga bagaż dużej ilości starych, zdezelowanych budynków przez co o te nowsze w ogóle nie dba w sensie konserwatorskim i tego na co fundusz remontowy płacimy.
Artur
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Mieszkam na Szkolnej w tym ,,zdezelowanym'' jak to określiłeś budynku i też płacę fundusz remontowy,a jeśli chodzi o remonty to w tych naszych nie robią nic oprócz malowania klatek ostatnio w 2010, a wymienili też okna na klatce ale z tego co wiem to wymieniają je kolejno w każdych blokach dlatego też nie podoba mi się określenie przez Ciebie podane
DIORKA
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

diorka: Budynek niszczeje dlatego że nie jest na bieżąco konserwowany. Tynk zacznie za jakiś czas odpadać, bo emulsja już całkiem się złuszczyła w niektórych miejscach. Na mojej klatce żadnych okien nikt nie wymieniał. Mieszkam u góry i widzę co dzieje się z dachem.
Ogólnie spółdzielnia dba o teren w okół ale nasze pieniądze na fundusz remontowy wciąga czarna dziura pod nazwą "starszych budynków i ich dociepleń" i tylko o to mi chodzi, iż w ramach wspólnoty mieli byśmy bardziej zadbany budynek.
Artur
ODPOWIEDZ