Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Spółdzielnia Mieszkaniowa REDA

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

WItam, zbieram opinie czy jesteście zadowoleni z pracy SM REDA czy dobrze wywiązuje sie ze swoich obowiązków itd. czy raczej są to darmozjady??? Piszcie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Jest napewno o wiele lepsze niż moja : Energetyk.. A teraz to już Słoneczna ( choć sama się już nie orientuję w tych ich zmianach i machlojkach)
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja jakos nie narzekam, oplaty znosne, jak cos jest po zgloszeniu dosyc szybko zalatwiaja sprawe - mimo , ze w wiekszosci opiera sie w moim przypadku o semeko , ale na dzien dzisiejszt nie narzekam
pozdr
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

HAns pisze:ja jakos nie narzekam, oplaty znosne, jak cos jest po zgloszeniu dosyc szybko zalatwiaja sprawe - mimo , ze w wiekszosci opiera sie w moim przypadku o semeko , ale na dzien dzisiejszt nie narzekam
pozdr
a semeko to jaki ma zakres obowiazków? chodzi o usługi gwarancyjne budynku???
rogasia20
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

jak ostatnio byłam tam to widzialam około 9 os. "pracujacych w samym biurze do tego jeszcze techniczni na osiedlu i pewnie kogoś pominelam,---->a każdy pensje chce dostac i i my im płacimy te pensje w czynszu ..
chyba wspolnota to jednak lepsze rozwiazanie
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

rogasia20 pisze:jak ostatnio byłam tam to widzialam około 9 os. "pracujacych w samym biurze do tego jeszcze techniczni na osiedlu i pewnie kogoś pominelam,---->a każdy pensje chce dostac i i my im płacimy te pensje w czynszu ..
chyba wspolnota to jednak lepsze rozwiazanie
no zdecydowanie na pewno opłaty mniejsze by były tylko nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia bo generalnie wszystkie mieszkania są własnosciowe. a spóldzilenia tym zarzadza
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

tak akurat moj blok robilo semek o wiec na razie oni zajmuja sie poprawkami.
zeby oddzielic blok i stworzyc wposlnote , kazde mieszkanie musi byc wykupione na wlasnosc + dodatkowo musi byc wydzielenie wlasnosci i cos jeszcze bylo ztego co pamietam - a nie wszyscy to maja wiec nie da rady ;) tak naprawde czynsz nie jest drogi , jak sie porowna to co sie placi we wspolnocie - jedyne co to jest fundusz remontowy - troche smieszne placic w nowym budynku - idzie na beirzace naprawy innych budynkow w spoldzielni

pozdr
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A za prąd i wodę to nie płacicie? A za wywóz śmieci, a opłat za wykup gruntu ( czego akurat u mnie w spółdzielni nie ma bo mam czynsz)

A w czynszu co masz dodatkowo, czego nie ma w opłatach we wspólnocie?
Ostatnio zmieniony |11 Mar 2009|, o 14:50 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

no własnie nie wiem?bo mam mieszkanie w spółdzielni i sie próbuje dowiedziec:)
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja za mieszkanie 54 m2 mam czynszu cos kolo 370 zl z zaliczka na ogrzewanie, woda, smeciami, dodatkowo prad co bodajrze 2 miesiace 140 zl ale u mnie non stop co jest wlaczone wiec sie nie dziwie, poza sezonem grzewczym w granicach 290 zl
sam czynsz to raptem ok 37 zl, fundusz remontowy za niecale 2 letnie mieszkanie ok 70 zl
pozdr
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Za mieszkamie 64 metry-użytkują 4 osoby w sezonie grzewczym łącznie z funduszem 490 zł.Spódzielnia według mnie jest nie najgorsza-chciałam zrobić odrębną własnośc i nie robili problemu ,czekalam ok.miesiąca od złożenia wniosku.Usterki naprawiaja szybko-osiedle zadbane-ja jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

HAns pisze:ja za mieszkanie 54 m2 mam czynszu cos kolo 370 zl z zaliczka na ogrzewanie, woda, smeciami, dodatkowo prad co bodajrze 2 miesiace 140 zl ale u mnie non stop co jest wlaczone wiec sie nie dziwie, poza sezonem grzewczym w granicach 290 zl
sam czynsz to raptem ok 37 zl, fundusz remontowy za niecale 2 letnie mieszkanie ok 70 zl
pozdr
Ale mówisz teraz o mieszkaniu w spóldzielni czy na Semeko? Bo nie zrozumiałam.. Mówisz o czynszu a niedawno mówiłeś, że są wspólnoty..To masz już tą wspólnotę czy nie.. z tego co napisałeś to tyle samo moi znajomi płaca za czynszowe mieszkanie w spółdzielni, więc nie wiem czy te wspólnoty to aż taka mega wielka oszczędność.. Fakt , ze płaci sie trochę mniej i nie płaci się za spóldzielnie.. ale ogólnie rewelacji wielkiej nie ma
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

mowie o mieszkaniu w spoldzielni - wykonane przez semeko. wspolnoty jeszcze u nas nie ma bo nie wszyscy maja wyodrebniona wlasnosc
pozdr
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Spółdzielnia jest OK. Miałem do czynienia ze spółdzielnią Energetyk i Wejherowską - jak dla mnie SM Reda bije je na głowę. Ocieplenia budynków, remonty klatek schodowych, place zabaw, zieleń, szybko działający konserwatorzy - spółdzielnia godna polecenia.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Własnie.. A ja się z tym Energetyku chyba ocieplenia nie doczekam.. A zimno mi w narożnym mieszkanku.. Poza tym ostatnio zauwazyłam dziwny prroceder ocieplania tylko boków bloku.. A co z resztą?
ODPOWIEDZ