Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Połączenie drogowe Leśna-Cegielniana

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Może Wykonawca by wyjaśnił wątpliwości czy obiekty mostowe,które są zaznaczone na planie to mają być wiadukty kolejowe dla komunikacji kolejowej a przejazd komunikacyjny będzie się odbywał pod nimi czy może to mają być przejazdy komunikacyjne na torami czyli pomosty.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ukształtowanie terenu wg mnie wskazuje jednoznacznie, że powstaną wiadukty kolejowe pod którymi zostanie poprowadzona nowa ulica
per
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

witam
pytanko do Artura B
czy posiadasz projekty dalszej czesci czyli cegielniana towarowa ?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie.
Na email także żadnej informacji o ew spotkaniu.
Wykonawca
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam,

Droga będzie przebiegać pod torami kolejowymi ( zarówno pod torem na Hel jak i pod torami na Wejherowo)

Pzdr
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Czy są jakieś rysunki z projektem oświetlenia i tego gdzie będą stać słupy ?

Przypomnę że obecne przepisy wymagają na dwukierunkowej drodze dla rowerów 200cm na drogę jezdną + 2x20cm skrajni i nie dopuszczają żadnych przeszkód na drodze dla rowerów.
Ponadto już jest niezgodność bo te drogi mają miejscami tylko 200cm i nie ma wymaganej skrajni względem jezdni co szczególnie jest niebezpieczne dla rowerzysty jadącego w 'ruchu lewostronnym' względem jezdni.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ArturB, daj już spokój, widać, że jesteś fachowcem i znasz się na rzeczy, ale będziesz się wykłócał że ścieżka rowerowa ma 2m a nie 2,20m. Ja wolę się przejechać 20 cm węższą dróżką niż jechać tym co teraz jest i lawirować pomiędzy dziurami (choć ostatnio zostały one załatane) Wg mnie to o czym mówisz, to jest detal i wyjdzie podczas budowy, może się wyrobią odpowiednio wąsko z ulicą i chodnikiem, to i ścieżkę rowerową zrobią.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Faktycznie te 20 cm rowerom nic w zasadzie nie dadzą a 20 cm więcej szerokości drogi to już sporo daje kierowcom aut np przy wymijaniu się.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Chyba mało jeździcie rowerami. 20 cm to jest duża różnica w szczególności jak trzeba się wyminąć czy wyprzedzić kogoś.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Na Ciechocinie zbudowano scieżki rowerowe.Tam chodzą ludzie a rowerzyści jeżdzą jezdnią.Nie szkoda było pieniędzy.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Huherko pisze:ArturB, daj już spokój,.
Nie rozumiesz to nie jest droga dla rowerów a ciąg peiszo rowerowy na którym rowerzysta jest prawnie intruzem i ma obowiązek ustępować wszystkim pierwszeństwa co sprowadza się do jazdy 10km/h - 15km/h.
Nie dam bo to kretynizm jest robić taki ciąg jako obowiązkowy przy ulicy o podrzędnym charakterze na której spokojnie mogliby rowerzyści jechać w kierunku do i z Gdyni a przez co zakazywać im jazdy ulicą, tym bardziej że jak widać w projekcie owy ciąg powstał dla mieszkańców Wejherowa bo z Gniewowskiej nie będzie żadnej możliwości właczenia.wyłaczenia się z ruchu po tym bubelku.

I z pewnością zrobię wszystko aby jazda chodnikami była NIE obowiązkowa lecz ew dozwolona rozumiejąc iż część społeczeństwa ma fobie związana z jazdą w ruchu ulicznym oraz aby mimo wszystko poziom bezpieczeństwa na tym bubelku był do przyjęcia.
Ostatnio zmieniony |30 Paź 2010|, o 16:36 przez ArturB, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

kowalski pisze:Na Ciechocinie zbudowano scieżki rowerowe.Tam chodzą ludzie a rowerzyści jeżdzą jezdnią.Nie szkoda było pieniędzy.
Bo to jest kompletny brak zrozumienia tematu robić separacje ruchu tam gdzie jest zbędna i nie robić jej tam gdzie jest potrzebna.
Ale co ja się będę produkował w polce to jest jak walenie głową w mur.
Artur
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Co nie którzy wręcz obsesyjnie rozpisują się na temat ścieżek rowerowych owszem jest to też ważne ale z racji tej,że jestem mieszkańcem tej częsci miasta,która jest za torami czyli Marianowa i osiedla M.Buczka może w końcu dojdzie to spełnienia postulatu wielu mieszkańców tej części miasta aby w końcu była komunikacja miejska.Ten temat od wielu lat był poruszany u naszych władz miejskich ale przeszkodą jest przejazd kolejowy.Dlatego gdy rozpoczęła się ta nowa inwestycja komunikacyjna gdzie będzie zlikwidowany przejaz kolejowy na Gniewowskiej i drogi będą przebiegać pod torami w końcu może doczekamy się nowej lini komunikacyjnej do tej części.
-------------------------------------------
Andrzej
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Całkowicie zgadzam się z „wesand” . Za ”torami” mieszkam ponad dwadzieścia lat , i jak tylko sięgam pamięcią zawsze przed kolejnymi wyborami szerzyły się obietnice wiaduktów tunelów itp. Pewnie te 20 cm. Ścieżki rowerowej jest istotne jednak dla nas, mieszkańców tej części Redy ważniejsze jest to żeby karetka pogotowia zdążyła dojechać na czas a nie czekała 15 minut przed szlabanami.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Drogi dla rowerów czy ciągi pieszo rowerowe nie mają związku z odbiorem samej drogi już to pisałem.
Natomiast mają znaczenie dla 2 grup osób.
- mieszkańców którzy będą mieć problem z bezpiecznym chodzeniem po chodnikach, włączaniem się do ruchu z posesji tak by nikt na maskę się nie wpakował.
- tych co bedą jeździć rowerami w kierunku Rumi.
20cm nie robi różnicy ale na tym projekcie są już debilne rozwiązania bardzo niebezpieczne o których pisałem.
A założę się iż słupy na drogach dla rowerów też się znajdą.

Bezpieczniej dla wszystkich było by gdyby chodniki pozostały chodnikami bez nakazu jazdy nimi rowerami.
Ilu z was chce chodzić wśród rowerzystów jadących 30, 40km/h a nawet 50km/h gdy droga jest lekko nachylona.
Z takimi prędkościami jeździ się rowerem i co najważniejsze to jest zgodne z prawem i w/g projektanta bezpieczne o zgrozo na chodnikach ! a nie tylko 10,15km/h jak starsze panie do sklepu.

I nie rozumie co stoi na przeszkodzie je prawidłowo projektować i wykonywać ?
ODPOWIEDZ