Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ediek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

aisne pisze:Czy ktoś słyszał też tę plotkę, że Semeko ma problem z Aquaparkiem, który być może będzie musiał być znacznie mniejszy, ze względu na to, że "w Redzie jest za mało wody"? :>
A mi się wydaje, że ten cały Aquapark był tylko chwytem marketingowym dla naiwnych, który tak naprawde nigdy nie mial powstać.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

aisne pisze:Czy ktoś słyszał też tę plotkę, że Semeko ma problem z Aquaparkiem, który być może będzie musiał być znacznie mniejszy, ze względu na to, że "w Redzie jest za mało wody"? :>
Spokojnie, najpierw sprzedamy mieszkania a potem ogłosimy że wody w Redzie nie ma, a najbliżej dostępna jest za zimna i za słona. A tak poważnie to nie jest tak że Aquapark jest jakimś prezentem za to że się mieszkanie kupiło, jego budowa ma się zwrócić inwestorowi tylko nie dzieje się to tak szybko i łatwo jak w przypadku mieszkań, a kosztuje niemało. Nic dziwnego, że nie jest to dla Semeko priorytet.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ediek pisze:
aisne pisze:Czy ktoś słyszał też tę plotkę, że Semeko ma problem z Aquaparkiem, który być może będzie musiał być znacznie mniejszy, ze względu na to, że "w Redzie jest za mało wody"? :>
A mi się wydaje, że ten cały Aquapark był tylko chwytem marketingowym dla naiwnych, który tak naprawde nigdy nie mial powstać.
To źle Ci się wydaje.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

wody jest dosyć, część Redy leży na terenie ujęć wodnych dla sporej części Trójmiasta i MTK. Teren wodonośny należy do jednego z większych w kraju
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

narek pisze:wody jest dosyć, ...
Ja bym powiedziała, że aż za dużo w tym rejonie ;-) I - z tego, co słyszałam - głównie z tego powodu prace nad Aquaparkiem trochę się ciągną.
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Eee - to, że wody jest dużo, że woda jest 10 cm pod poziomem gleby tylko utrudnia budowę. Przecież wiadomo było od początku, że aquapark nie powstanie od razu, a to, że buduje to Semeko - też raczej terminowości nie zapewnia...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
narek pisze:wody jest dosyć, ...
Ja bym powiedziała, że aż za dużo w tym rejonie ;-) I - z tego, co słyszałam - głównie z tego powodu prace nad Aquaparkiem trochę się ciągną.
każdy średni inteligentny człowiek wie o tym, iż łąki nasze są podmokłe... a chodzi się po nich często jak po gąbce:) Trochę mnie dziwi pozwolenie na budowanie takich budynków na tym terenie.... bo jakoś w innowacyjne i skuteczne technologie osuszania ze strony tego dewelopera nie do końca wierzę
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ryszard z punktu widzenia technologi osuszanie nie ma sensu.
Taniej wyjdzie zrobic obiekt na palach posadowionych duzo nizej na warstwie nosnej i tu woda nie jest przeszkodą.
Nawet zrobienie piwnic w gruncie z woda tez jest wykonalne bez docelowego osuszania.
A w czasie budowy sie zamraza lub miejscowo odsacza, jednie koszt budowy sie zwieksza.

Auchan już stoi ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze: Trochę mnie dziwi pozwolenie na budowanie takich budynków na tym terenie.... bo jakoś w innowacyjne i skuteczne technologie osuszania ze strony tego dewelopera nie do końca wierzę
Pół ul. Hutniczej w Gdyni (okolice Cisowej) to niemal takie same podmokłe tereny, a jednak powstała tu [i ma się całkiem dobrze] cała masa firm.
Teraz się raczej nie osusza terenu, tylko paluje, chociaż nie wiem, jaką technologię wybrało Semeko.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

panowie chyba się trochę zapędzacie i nie mając wiedzy merytorycznej w tej dziedzinie innych wprowadzacie w błąd. wysoki poziom wód gruntowych czy też warstwy gruntu nienośnego jak np. torf są utrudnieniem w posadowieniu obiektu ale nie sprawiają że jest to niemożliwe. W takich przypadkach zaleca się wymianę gruntu jak to miało miejsce w przypadku np auchan port rumia - gdzie najpierw udrożniono rowy melioracyjne a następnie rozpoczęto pracę związane z wymianą gruntu. można by tu wiele pisać ale nie ma sensu się zbytnio rozwodzić.

Zamrażanie - gdzie zastosowano taką technologie ? [ myślę że świat jeszcze o takiej nie słyszał ] =]
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Porównywanie lekkiej konstrukcji Auchan do budowy Aguasfery jest nie własciwym rozumowaniem.Cisowa też nie ma wysokiej i ciężkiej zabudowy.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Porównywanie lekkiej konstrukcji Auchan do budowy Aguasfery jest nie własciwym rozumowaniem.Cisowa też nie ma wysokiej i ciężkiej zabudowy.
Aquapark też nie wygląda mi na specjalnie wysoki i ciężki pod względem konstrukcji.
http://news-img.tabelaofert.pl/Nowe_inw ... fera_0.jpg

Z kolei firmy na Hutniczej może nie mają ciężkiej samej konstrukcji, ale z pewnością dużo z nich ma na wyposażeniu urządzenia i maszyny o sporej masie (choćby taki Vistal z kilkoma suwnicami, Coca-Cola i jej zbiorniki, przeróżne magazyny budowlane itp).
Myślę, że jest to porównywalne z masą wody w Aquaparku :)

Już nie mówię o tym, że potężny Sea Towers też budowano na grząskim gruncie, a jakoś na razie stoi ;-)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

suchysuszi pisze: Zamrażanie - gdzie zastosowano taką technologie ? [ myślę że świat jeszcze o takiej nie słyszał ] =]
Na czas robót ziemnych zamiast odsaczania.
Co do wymiany gruntu masz rację ale pod auchan zdaje sie pale też używano.
Artur
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

W Cisowie była fabryka domów.Oni potrzebowali ogromnej ilosci wody.Pobierając tą wodę osuszyli mocno te tereny.Tam gdzie jest Coca-Cola były bagna.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:W Cisowie była fabryka domów.Oni potrzebowali ogromnej ilosci wody.Pobierając tą wodę osuszyli mocno te tereny.Tam gdzie jest Coca-Cola były bagna.
Tak poza tematem - w którym miejscu była ta fabryka i co tam jest teraz?
ODPOWIEDZ