Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

a dla mnie jest różnica pomiędzy takim inwestorem co chce postawić bloki , zgarnąć kase i się więcej w mieście nie pokazać a takim co jest związany z miastem i daje pracę jej mieszkańcom. ugrać w sensie zapisać w warunkach przetargu.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:a dla mnie jest różnica pomiędzy takim inwestorem co chce postawić bloki , zgarnąć kase i się więcej w mieście nie pokazać a takim co jest związany z miastem i daje pracę jej mieszkańcom. ugrać w sensie zapisać w warunkach przetargu.

Pozostaje tylko współczuć takiego myślenia
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:...i tak znowu nie dzięki semeko tyle ludzi napłynęlo do Redy,tylko wybudowanym blokom, które każdy deweloper chciałby postawić i tylko trzeba byłowybrać najlepszego z najlepszym "offsetem".
"nie dzięki SEMEKO tylko dzięki wybudowanym blokom" a kto te bloki wybudował?

O czym Ty piszesz partagas... z Twojego postu można wyciągnąć wniosek, że o Rede zabijali się deweloperzy... SEMEKO to chyba najpotężniejszy deweloper, który buduje w Redzie... i nie sądze, żeby tak wielu deweloperów było zainteresowane Redą...

Piszesz, że "każdy deweloper chciały postawić..." to dlaczego stawia SEMEKO a nie INVEST KOMFORT, HOSSA czy POLNORD... zastanów się kto budował w Redzie zanim wpadło tu SEMEKO... jakoś nie widać było tego zabijania się Deweloperów o ziemie w Redzie :)

zapewniam Cię, że gdyby IK, HOSSA czy POLNORD chciały zainwestowac w Redzie...to by to zrobiły... na bank stać ich na przebicie oferty SEMEKO...ale nie chcą

Poza tym SEMEKO robi dużo w Redzie (poza sprowadzeniem wielu mieszkańców i budowaniem lokali usługowych, to SEMEKO tworzy także nową infrastrukturę), ale nie możesz od nich wymagać, żeby robili prace, które miała zrobić inna firma... a w tym przypadku tak jest... AUCHAN nie dotrzymał swojej części umowy...a Ty nie masz pretensji do AUCHAN tylko do SEMEKO... to chyba mało logiczne jest
Ostatnio zmieniony |15 Gru 2011|, o 16:08 przez Wicek, łącznie zmieniany 1 raz.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Kiedyś to Auchan chciał budować ale Semeko się wypieło.Teraz role się zmieniły.Suchysuszi-wasze osiedle na Lipowej też nic nie wnosi poza zniszczeniem i tak już kiepskich dróg w Ciechocinie .Partagas ma dużo racji.Na początku wszyscy dużo obiecują a potem chowają głowy w piasek.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:a dla mnie jest różnica pomiędzy takim inwestorem co chce postawić bloki , zgarnąć kase i się więcej w mieście nie pokazać a takim co jest związany z miastem i daje pracę jej mieszkańcom. ugrać w sensie zapisać w warunkach przetargu.
Semeko nie daje ludziom pracy*, ale stworzyło możliwość przyciągnięcia do miasta naprawdę sporej liczby nowych mieszkańców, którzy z kolei przynoszą tu swoje podatki. Jasne, że lepszy jest inwestor, który w mieście stawia swoje zakłady pracy i odprowadza tu podatek od własnych zysków, dając jednocześnie pracę mieszkańcom. Ale z drugiej strony jakoś nikt się tutaj nie pcha drzwiami i oknami i podejrzewam, że podobnie było/jest z deweloperką. To raczej miastu bardziej zależało, żeby ten grunt sprzedać. W takiej sytuacji siłą rzeczy warunki stawia raczej druga strona. Nie przypuszczam też, by w przetargach publicznych dotyczących sprzedaży gruntów była możliwość takich zapisów, jakie wyżej sugerujesz.

* chociaż, gdy powstanie aquapark, to ktoś tam przecież będzie pracował :)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

suchysuszi pisze:Pozostaje tylko współczuć takiego myślenia
jak dla Ciebie nie ma różnicy pomiędzy inwestorem, który daje prace jak np. fabryka, stolarz( która to praca jest zawsze deficytowa) a deweloperem (nie obwiniam tutaj semeko), który zrobi swoje kase zgarnie i nara. to współczuję takiego myślenia.
Wicek pisze: "nie dzięki SEMEKO tylko dzięki wybudowanym blokom" a kto te bloki wybudował?

O czym Ty piszesz partafas... z Twojego postu można wyciągnąć wniosek, że o Rede zabijali się deweloperzy... SEMEKO to chyba najpotężniejszy deweloper, który buduje w Redzie... i nie sądze, żeby tak wielu deweloperów było zainteresowane Redą...

Piszesz, że "każdy deweloper chciały postawić..." to dlaczego stawia SEMEKO a nie INVEST KOMFORT, HOSSA czy POLNORD... zastanów się kto budował w Redzie zanim wpadło tu SEMEKO... jakoś nie widać było tego zabijania się Deweloperów o ziemie w Redzie :)
Wicek deweloperzy nie są zainteresowani ziemią w Redzie tylko zyskami z tej ziemi (nie tylko semeko by na niej zarobiło). wybudowanie 1m2 mieszkania kosztuje ok 3500zł do 4000zł z b.drogą ziemią. więc skoro budują dalej musi być to opłacalne. pretensje do semeko mam za ten niedokończony plac zabaw, do auchan za nie wybudowanie drogi a do naszej rady, że nie potrafią tego dopilnować.
i na drugi raz przepisuj nick poprawnie , no chyba, że chciałeś mnie obrazić.
dobra kończę ten wątek. nie chce mi się wam tłumaczyć różnicy i jak miasto powinno pilnować swoich interesów.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

owszem Salamandra taki rodzaj pracy Semeko daje. ale aquapark budują teraz a mi bardziej chodzi o tą rzeszę bloków co już wybudowali. małe sklepiki też tam powstały zgoda.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Kiedyś to Auchan chciał budować ale Semeko się wypieło.Teraz role się zmieniły.Suchysuszi-wasze osiedle na Lipowej też nic nie wnosi poza zniszczeniem i tak już kiepskich dróg w Ciechocinie .Partagas ma dużo racji.Na początku wszyscy dużo obiecują a potem chowają głowy w piasek.
Jeśli Auchan chciał zbudować to na co czekał? Przecież mógł wykonać tę drogę w swoim zakresie, bez oglądania się na Semeko. Dziwne tłumaczenie szczerze mówiąc.
A co do Partagasa i obietnic - mylisz dwie różne sprawy. Partagas nie pisze o niespełnionych obietnicach, tylko o tym, że deweloper w zamian za kupno gruntu powinien budować dla miasta dodatkowe obiekty. I z tym głównie polemizujemy.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

nie w zamian za kupno gruntów tylko za możliwość zarobienia na nich. chłopaki w Ciechocinie czekają na boisko takie jak jest przy szkole nr.2 od początku powstania parku. teraz jak popada deszczyk trzeba 3 dni czekać aż woda wsiąknie. takie dodatkowe boisko niewiele uszczupliło by wpływy semeko ze sprzedaży tylu bloków. o ty7m właśnie piszę.
szikenen
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Polecam artykuł na trójmiasto.pl, traktujący o współpracy deweloperów z miastem.

Cytat z artykułu:
"Inwestor obiektu, którego oddanie do użytku spowoduje większe natężenie ruchu musi dołożyć się do nowego układu dróg, czasem remontu, zapłacić za przyłączenie dróg wewnętrznych w swojej inwestycji do istniejącego układu drogowego."

Zbudowanie nowego osiedla, aquaparku czy centrum handlowego na pewno spowodują zwiększenie natężenia ruchu.
Czyli obowiązek stworzenia drogi jest po stronie Semeko jak i Auchan.

I tyle.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ile ... 53118.html
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Auchan pobudował więcej niż potrzebował.Aż do granicy z Redą.W tamtym czasie Semeko nie było zainteresowane.Zresztą przy Auchan stoi też ich osiedle.Salamandro ja myślę podobnie jak Partagas.Tylko że Semeko i Lamex przed budową obiecywali budowę dróg i basenu już parę lat temu.Teraz budują nastęne bloki.A dojazd do nich pozostaje bez zmian.Teraz trzeba tylko czekać że Semeko z Auchan się dogadają.Miasto Reda nie pobuduje tej drogi.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

szikenen pisze:Polecam artykuł na trójmiasto.pl, traktujący o współpracy deweloperów z miastem.

Cytat z artykułu:
"Inwestor obiektu, którego oddanie do użytku spowoduje większe natężenie ruchu musi dołożyć się do nowego układu dróg, czasem remontu, zapłacić za przyłączenie dróg wewnętrznych w swojej inwestycji do istniejącego układu drogowego."

Zbudowanie nowego osiedla, aquaparku czy centrum handlowego na pewno spowodują zwiększenie natężenia ruchu.
Czyli obowiązek stworzenia drogi jest po stronie Semeko jak i Auchan.

I tyle.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ile ... 53118.html
Od kiedy w Polsce cytaty z artykułów są podstawą prawa, myślałem że ważne są ustawy i rozporządzenia...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:nie w zamian za kupno gruntów tylko za możliwość zarobienia na nich.
Przecież to była typowa transakcja - deweloper zyskał grunt (dzięki któremu mógł zarobić), a miasto zyskało pieniądze (które mogło dalej zainwestować). Czy gdy idziesz do hurtowni i kupujesz sprzęt AGD z chęcią późniejszej odsprzedaży, to spodziewasz się usłyszeć od hurtownika "hola, hola, wprawdzie pan nam zapłacił, ale ponieważ pan potem na tym zarobi, to proszę nam jeszcze dorzucić parę złotych". Bo to jest taki sam tok myślenia.
chłopaki w Ciechocinie czekają na boisko
Ale czy Semeko zobowiązało się takie boisko wybudować? Pytam, bo nie znam tej sprawy. Jeśli się zobowiązało i nie dotrzymało słowa, to masz 100% racji, że sprawa wygląda niefajnie. Jeśli jednak uważasz, że Semeko samo z siebie powinno to zrobić, "bo tak", to nie zgadzam się z takim podejściem. Miasto nie oddało gruntu za darmo. Jeśli pieniędzy ze sprzedaży użyło Twoim zdaniem niewłaściwie, to pretensje należy mieć do miasta, a nie do Semeko.
takie dodatkowe boisko niewiele uszczupliło by wpływy semeko ze sprzedaży tylu bloków. o ty7m właśnie piszę.
Dlaczego ludzie uważają, że prywatne firmy coś "muszą" albo coś "powinny"? Dać pieniądze, wybudować coś, sfinansować, zasponsorować? Przecież to nie jest fundacja czy instytucja charytatywna, tylko działalność zarobkowa dla iluś tam ludzi. I nie nam, osobom postronnym, zaglądać do cudzych kieszeni, licząc cudze pieniądze.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Auchan pobudował więcej niż potrzebował.Aż do granicy z Redą.W tamtym czasie Semeko nie było zainteresowane.Zresztą przy Auchan stoi też ich osiedle.Salamandro ja myślę podobnie jak Partagas.Tylko że Semeko i Lamex przed budową obiecywali budowę dróg i basenu już parę lat temu.Teraz budują nastęne bloki.A dojazd do nich pozostaje bez zmian.Teraz trzeba tylko czekać że Semeko z Auchan się dogadają.Miasto Reda nie pobuduje tej drogi.
Gdzie Auchan zbudował jakąś drogę? Chodzi Ci o te 50 metrów ślepej uliczki nikomu do niczego nie potrzebnej? Nie wiem czy na końcu tej uliczki faktycznie jest granica z Redą, ale nie wydaje mi się, ponieważ mam wrażenie, że Reda zaczyna się dopiero przy osiedlu Aquasfera, a do tego miejsca jeszcze jeszcze dobre paręset metrów. Zresztą wielokrotnie była mowa o tym, że Auchan z jakichś powodów zrezygnował ze współudziału w budowie tej drogi, więc to nie jest tak, że on coś już zrobił.

O jakich obietnicach wybudowania przez Semeko i Lamex dróg (jakich dróg?) i basenu (jakiego basenu?) mówisz?
Salamandro ja myślę podobnie jak Partagas.
Ale Partagas nie pisze teraz konkretnie o tej drodze za Auchan, tylko ogólnie o obowiązku budowania przez deweloperów innych obiektów w mieście.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

A prawda jest taka, że pierwotnie Auchan miało wybudować drogę już od ul. Gdańskiej w Redzie (czyli od lidla), i dalej przez osiedle Przy Młynie, przecinając Obwodową aż na tyły hipermarketu. Auchan niestety nie wywiązało się z porozumienia ale Semeko nie czekało na nich i samo wybudowało część tej drogi, aby mieszkańcy mieli jak dojechać do nowych bloków. I tak samo zapewne będzie z częścią biegnącą przez osiedle AquaSfera. A tymczasem Auchan zaczyna budowę Decathlonu i zobaczymy czy trochę chociaż pomyśli o mieszkańcach Redy.
ODPOWIEDZ